Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Bodi, 11 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Passat B6 Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : To, że zwykły z zewnątrz okazuje się świetny po bliższym spotkaniu
Zawieszenie : Zaczyna pukać po 80 tys.
Układ hamulcowy : Padło serwo po 70 tys.
Inne : Jak dla mnie - za popularny ;-) Nie wyróżnisz się z tłumu
Do modelu byłem uprzedzony - samochód dla emerytów. Trochę tak wygląda, szczególnie tył mało mi się podoba. Ale wrażenia ze środka, szczególnie z jazdy mocno to rekompensują. Jak dla mnie pod względem technicznym jest to samochód taki, jaki powinien być. Zaznaczam, że nie wiem, jak wygląda wersja standardowa i co zawdzięczam dodatkowo płatnym dodatkom - więc sprawdźcie przez zakupem, czy macie to samo :) Bardzo mięciutka skóra kierownicy, dobre zakresy regulacji, przewygodne fotele (skórzano materiałowe). Wszystko w zasięgu ręki, dobrze ustawialne. Dokładna navi, centrum rozrywki z twardy dyskiem - zmieścisz całą płytotekę, rolety (tył elektryczna, tylne drzwi - ładnie wkomponowane). Ogromny bagażnik (jak Ci pomidor wypadnie z siatki i poleci na koniec - ciężko wyciągnąć). Ale dlaczego ma polecieć - sprytni Niemcy dołożyli bardzo praktyczny wieszaczek na siatki. Dobrze się sprawuje "ręczny" na guziku - niedługo zapomnę jak się ruszało pod górkę. A właściwie "zaciągam" za każdym razem, czasem dla zabawy. Komfort, ergonomia, wyposażenie, jakość wykonania - niemiecka perfekcja. Wygląd - trochę minus. Ogólnie: świetnie.
Elastyczny, cichy, przyjemny silniczek. Żadnych problemów. Nie rozumiem tych, co rzucają się diesle i zostawiają chmury dymu za sobą :-)
Biegi zmienia leciutki, pewnie, zakresy długie - dokładnie jak trzeba
Samochód świetnie trzyma się drogi, również na dziurawych nawierzchniach. Jednak kilka lat jazdy po polskich drogach zaczyna być uciążliwe dla samochodu...
Wszystko widać dookoła. Czujniki parkowania przód/tył nawet nie są potrzebne, ale skoro są, to niech będą :-) Świetne bi-ksenony skrętne i wspaniałe doświetlenie zakrętów. Linia światła dopracowana perfekcyjnie. A doświetlenie bardzo przydatne - w tym samochodzie wyjątkowo dobrze zrobione, bo nie zapala się w zderzaku, tylko jest tak umiejscowione w reflektorze, że z zewnątrz nie widać. Bravo VW.
Fotele przyjemnie wygodne. Wszystko na swoim miejscu. Kierownica regulowana w 2 płaszczyznach. Sterowanie wszystkimi urządzaniami jak trzeba. Może wyjątkiem jest temperatura na klimie - zupełnie nie pasuje kolorystycznie. I do tego słabo widoczna.
Nic więcej nie oczekuję od samochodu :)
Mam 190cm i zapas na ustawieniu fotela. Nad głową też sporo miejsca. Pasażerowie z tyłu również wysocy mają dużo miejsca i wygodną pozycję. Przestrzeń w bagażniku też wyśmienita. Nie wiem gdzie inni producenci przy dłuższych samochodach gubią przestrzeń :-)
Zamykasz drzwi i jesteś u siebie :-) A audio to po prostu marzenie. Oglądałem kilka innych samochodów z tej półki - nie to samo. Przestrzeń, precyzja, moc. A do tego możliwość oglądania DVD i twardy dysk z miejscem na całą płytotekę. Tylko wsiadać i jechać...
Samochód pali niewiele więcej niż diesel, a kosztuje mniej. Dla mnie OK. Części w dobrej cenie - uwaga: warto się zabezpieczyć przed staniem się dawcą "organów", co mnie spotkało 2x. Odkąd oznaczyłem lusterka, lampy itd. jest OK
Trochę brzęczy wewnątrz w prawych drzwiach od dziur / bruku. Poza tym ok.
Wymieniane servo, coś zaczyna pukać w zawieszeniu. Jak dla mnie na tak młody samochód - trochę za dużo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

7,3