Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Rok produkcji 2006
Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nic
Inne : Wspomaganie
Szczerz powiem, że nie spodziewałem sie takiego szrotu po trzech latach eksploatacji auta. Na początku po zakupie miałem najechane nieduże 150000 km. Auto było od pierwszego właściciela kupione w Poznaniu w salonie VW. Facet serwisował je regularnie i widać było, że dbał o nie. Ja niestety miałem pecha. Po około roku spokojnej jazdy zaczęło się. Najpierw dwa wtryskiwacze jeden po drugim (tankowałem tylko Shell ON i to ten najlepszy). Miły Pan w serwisie VW w Warszawie powiedział mi że to takie sobie auta, a jak chciałem coś w dieslu i koniecznie Passata B6 to musiałbym poszukać 1.9 TDi 105 KM i miał był święty spokój z licznymi awariami jakie trapią 2.0 TDI. PO wymianie i dalszej eksploatacji po 7 tysiącach padly pozostałe dwa wtryskiwacze. Efekt domina bo zaraz do wymiany kwalifikowało sie napęd pompy oleju. Ten sam Pan co wcześniej wymieniał mi wtryskiwacze powiedział, że zaraz bym zatarł silnik i po wyjęciu tego całego ustrojstwa pokazał mi stan napędu pompy -Tragedia. Kiedy już ogarnąłem i to jeździłem dalej spokojnie przez rok tylko, że cały czas miałem w pamięci drenaż portfela jaki sprawiły mi naprawy w tym aucie. Następnie wymiana dwumasy i sprzęgła choć wliczałem taki zabieg w niedalekiej przyszłości. Wiedząc że auto jest zadbane i serwisowane mogę stwierdzić, że te samochody to już mit bezawaryjności. Ciągle coś. Na koniec przyszła awaria wspomagania. Po naprawie sprzedaje auto bo nie opłaca się go ciągle naprawiać. To już moja stara Audica A4 była nie do zajeb... czasem jakaś bzdura do naprawy. Tu do naprawy nie ma bzdur, tylko problemy, które mogą unieruchomić auto. Nie polecam
Wtryski, wspomaganie, napęd pompy oleju. Przy tym inne bzdury. VW to szit.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

5,9