Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Bartek, 14 lat temu
Silnik 2.0 TDI 170KM 125kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : To duży plus tego samochodu. Wystarczy lekko wcisnąć pedał hamulca a samochód stoi w miejscu.
W moim mniemaniu VW wypada najgorzej w porównaniu do BMW, Mercedesa i Lexusa. W firmie mieliśmy nowe Passaty B6 2.0 TDI 170KM i były to samochody na 4- (w skali oceny: 1-5). Spisywały się lepiej od wcześniejszych Meganek ale nadal co jakiś czas coś nawalało. (możecie mówić, że służbowy to się nie dba, ale pomimo mojego spokojnego stylu jazdy, samochód odwiedzał serwis równie często co pozostałe) Od pół roku mamy nowe Lexusy ISy 2.2TD 180KM. Szczerze powiem, że jeśli chodzi o wygląd to rzecz gustu, ale jeśli chodzi o niezawodność i komfort jazdy to jest on NIEPORÓWNYWALNIE lepszy. W Passacie jest elegancko \"na siłę\" jeśli wiecie co mam na myśli. Dodatkowo głośny silnik i zbyt miękkie fotele średnio nadają się na dłuższą trasę. Zawieszenie także pozostawia trochę do życzenia. Ogólnie jest (za)twarde lecz przy szybkiej jeździe samochód... pływa! Jeśli chodzi o wyposażenie i jakość użytych materiałów to nie mam się do czego przyczepić, choć za tę cenę mogłoby być ciut lepiej... Moja końcowa ocena to tylko 3 ponieważ nie ma możliwości dania 4-, a sama 4 to za dużo.
2.0 TDI 170KM do dobra, żywotna jednostka o sporym zapasie mocy. Rzekłbym idealna jak do tego samochodu. Niestety jej kultura pracy nie jest przyjemna. Silnik ten jest głośny.
Dopracowana w każdym szczególe. DUŻY plus.
ZAWIESZENIE, ZAWIESZENIE i jeszcze raz ZAWIESZENIE! To główna bolączka. Samochód jest twardy co wydawać by się mogło ma pozytywny wpływ na jazdę w dalekie trasy, jednak tak nie jest. jadąc z dużą szybkością po krętych drogach samochód zaczyna pływać. Im szybciej tym bardziej go nosi. Nie podoba mi się to. Układ kierowniczy jest dobry, jednak zawieszenie psuje cały pozytywny stosunek do niego. Na dziury za twardy, na trasę za miękki.
Widoczność z tyłu mogła by być większa, ale nie jest najgorzej. Boczne słupki nie przeszkadzają.
Ponownie słabo. Miękkie fotele stają się uciążliwe w dłuższej trasie.
Poza 2 usterkami dotyczącymi klimatyzacji, to wszystko w porządku, czyli tak jak w innych samochodach tej klasy.
Przestrzeni jest aż nadto. Jazda w 5 osób nie jest problemem. Duża liczba pojemnych schowków.
LIPA na całej linii. W dłuższej trasie głośność silnika jest bardzo męcząca!
Ciężko mi to ocenić mając na uwadze, że ja nie płacę za to paliwo, także też nie przyglądam się bacznie wskazówce baku benzyny.
Za tą cenę zdecydowanie wolałbym kupić coś innego.
Z takich drobnych rzeczy zepsuł się tylko układ sterowania klimatyzacją (naprawa trwała 15min)
Mój samochód po przejechaniu ok 250tys kilometrów w ciągu ok 4 lat, serwis z powodów usterek odwiedzał 9 razy. Naprawy między innymi wymagało: sprzęgło (wada w produkcji), układ elektryczny (2 razy), centralny zamek(!), tylne zawieszenie (drobna, lecz czasochłonna naprawa), klimatyzacja oraz cała chłodnica.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 170KM 125kW [l/100km]

7,3