VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Passat B6 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Volkswagen Passat B6

lista silników Volkswagen Passat B6

Oceny Volkswagen Passat B6

5% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 30.04.2011 22:00:23 przez

ODRADZAM. Ja puki co wymienilem: A. świece żarowe (muszą być oryginalne w przeciwnym razie usterka powróci)B. pompę oleju (częsta awaria w 2.0 TDI) C. za jakieś 8m-c jakiś modól od pompy oleju (użyto tak dobrych materialow że wycierają się tam jakieś walki)Pozostalo mi jeszcze wymienić kolo dwumasowe i wtryski bo to tez się bardzo często psuje w tym modelu. TE AUTO TO PORAŻKA !! Dodam że przebieg mam autentyczny, zgodny z ks. serwisową , potwierdzony po nr vin w serwisie w bazie VW, nie bity, sprawdzony na 100 różnych sposobów przed kupnem, więc moje awarie nie wynikają z niejasnej przeszlości auta. Z zewnątrz wydaje się duży w środku niezbyt dużo miejsca, szczególnie z tylu, widoczjność slaba, jakoś plastików bez komentarza, wszystko trzeszczy. W tej klasie i za te pieniądze w życiu bym sie nie spodziewal takiej lipy.

dodano 19.05.2013 13:16:19 przez

Ludzie! códo, autem zrobilem 4000 km to jest PERSZING ! Wyprzedza wszystko nie ma konkurenta na drodze sportowe auto dla ludzi z klasa i kasą, kupiłem w ceniej nowej pandy luksusową limuzynę 27000 świerzo sprowadzony z holandii widocznie ludzie maja jakies felerne wersje bo u mnie nic sie nie psuje, RAKIETA !! Dotykam pedalu gazu i juz 100 po chwili 150 ! Dla mnie to jest ten szybki pociąg we francji teżewe , blachy jak czołg materiały wykończenia jak w luksusowym hotelu 5 gwiazdkowym poprostu baja nie moge wyjsc z wrazenia. Idealny dla osob piastujacych stanowiska kierownicze z powodu wygladu reprezentacyjnego ( jestem sołtysem ) az dziw ze nei zrobią pasatów rządowych jeszcze raz powtarzam samochod lata nie jezdzi technologia xxi wieku wyciszeniu i komfort - ROLSROJS! Najlepszy zakup jakiego w zyciu dokonalem!

dodano 04.06.2013 21:46:21 przez

Zacznę od tego - w bajki należy włożyć bezawaryjność samochodów wyprodukowanych po 2008 roku Klekota kupiłem ze względu na pozornie niski koszt jazdy. Skończyło się dobre po gwarancji a zaczęły się problemy z silnikiem. Ten samochód zaprojektowany był na dwa lata. Najpierw dwu masa potem pompa w zbiorniku wstępna. Wtryskiwacze nr 3 a po miesiącu nr 2 radio nie czyta CD TURBINA kiedy dostaje powyżej 3500 obr/min wchodzi w stan awaryjny i miga na przemian kontrolka usterki i świece żarowe. Dwumasę robiłem w ASO ponieważ tylko do dsg można zrobić w ASO za 3600 zł niestety nie ma zamienników. Pompa wstępna 1200 zł wtryski znajomy mi załatwił było tanio , ale w ASO wymiana to jakieś 4000 zł Ostatnio płyn do zbiorniczka wyrównaawczego dolewam jakieś 3 setki na 1000 km

dodano 09.11.2008 20:12:00 przez

fajny i wygodny samochod, standardowe swiatla mijania jakby lekko za slabe, do diesla trzeba sie troche przyzwyczaic trzeba wcisnac pedal gazu duzo wiecej gazu przy ruszaniu niz w benzynie, naped 4x4 dziala bardzo poprawnie w trudnych warunkach, bardzo pozytyczna opcja Auto Hold przy ruszaniu pod gore; jest to moj drugi Passat poprzedniego mialem 13 lat (B4 benzyna 2000) i byl (jest dalej) kapitalny; zobaczymy jaki bedzie ten; widac jedno ze solidnosc wykonania jest gorsza niz poprzedniego; a Toyociarzom (moja zona ma Yarisa 1.3) to zazdroszcze ze maja tak dobre samochody bo nasz jest po prostu beznadziejny (trakcja tego auta zwlaszcza w zimie jest koszmarna), poza tym nie wiem czy u innych uzytkownikow tez tak sie dzieje ale nasz rdzewieje w srodku;

dodano 05.07.2012 06:45:33 przez

Uważam, że Pasek zasługuje na dobre noty. Jest to duże auto o sporym bagażniku, świetnych jak na tą klasę aut osiągach, niskim spalaniu i atrakcyjnym wciąż wyglądzie. Kupując highline masz szansę na bixenony z doświetlaniem zakrętów, podrzewaną przednią szybę, klimatronic dwustrefowy, podgrzewane i elektrycznie sterowane siedzenia (podgrzewane także są te z tyłu), solar dach, wspaniałą skrzynię DSG, dobre nagłośnienie, tempomat itd itd. Naprawdę imponujące, bowiem w Audi A6 miałem krótszą listę wyposażenia. Rysę na moim aucie pozostawia awaria pompy oleju, która to wedle słów mechanika jest typową bolączką tych silników. Gdybym ją wymienił profilaktycznie, to pewnie nic by się nie stało, ale kto wymienia profilaktycznie takie podzespoły?

dodano 06.04.2012 10:53:22 przez

Do 90tyś km było OK. Po tym przebiegu porażka. Padło kolo dwumasowe, wtryski oraz turbina. Samochód był serwisowany regularnie. Olej wymieniany nie w trybie long life tylko co 15tyś km oraz wszystkie filtry...i co z tego skoro ten rzęch odmówił posłuszeństwa już po tak niedużym przebiegu. Po co ta dbałość? NIGDY WIĘCEJ takiego burakowozu. Dużo pali...średnio 7-9l ON. Wydaje się jakby VW składał auta w Tanzani albo w innym kraju trzeciego świata. A w firmie ludzie pomykają po mieście Fiatami Panda 1.1 robiąc przebiegi rzędu 200-300tyś km i NIC tylko wlewają Pb do baku. Czy VW może stoczyć sie jeszcze niżej? Chyba juz nie. P.S. Koleżanka jeździ Audi Q5. Po przebiegu 30tyś km zaczął łuszczyć sie lakier. Brak słów co do aut z koncernu VAG.

dodano 05.04.2010 01:55:51 przez

wczesniej jezdzilem volvo s60 z salonu, ktorym zrobilem 350 tys km - AUTO BEZAWARYJNE w przeciwienstwie do tego wiesniackiego gowna.. Auto bylo juz 8 razy w serwisie 7 razy jechalo na lewecie !!!!!!! z jazdy w centrum ( mina smiejacych kierowcow w autach duzo tanszysz - bezcenna ) oczywiscie nie dziwie sie, bo bylem idiota kupujac vw.. Pomijam juz fakt, ze auto jest strasznie nudne i wszedzie go pelno.. zadnej fantazji.. paskudnie wolne, nie wiem jak tym mozna wyjechac w konkretna trase.. Ale tak jak napisalem usterkowosc tego auta to po prostu zenada!!!!!!!!! WRACAM DO VOLVO co mnie skusilo.. ehh Ps. Auto jest na allegro nie zdradze ktore ale bede mial polew z przyszlego wlasciciela :) Koszt 140k za co???????????????????????????

dodano 10.06.2010 13:46:47 przez

To kolejna dobra konstrukcja VW . Bajkopisarz opisujący jako badziewie itp albo trafili na auta powypadkowe lub "odrzuty" na polski rynek .Ja zawsze staram się kupować auto pochodzące z Niemiec , sprawdzić należy w ASO wiarygodność przebiegu i serwisów . Około 3/4 Passatów ma kręcone liczniki i fałszywe książki serwisowe!!! Pasaat w firmie w Niemczech przejeżdża średnio 160 250 tys km w 3 lata ! Należy o tym pamiętać ale przebiegu do około 200 tys. nie należy się obawiać , pod warunkiem Serwisowania i Bezwypadkowej historii. Mój poprzedni Passat służył mi ponad 3 lata bezawaryjnie i innej marki na dzien dzisiejsszy nie chcę (chyba że AUDI A6 ale są chore ceny auto 3 lata 70 tys zł !!! często z małą navi i ręczna klimą )

dodano 24.08.2014 19:47:47 przez

Jazda autem bardzo komfortowa, dobrze się trzyma drogi ale jak już się coś zepsuje to koszty są nie małe. Spalanie przy bardzo oszczędnej jeździe ok 5,7-5,8l/100kk jest do osiągnięcia nawet 5,5l ale na dłuższa metę nieopłacalne tzn. zapycha się turbo i nieszczęśliwy DPF. poza tym żadnej przyjemności z takiej jazdy nie ma. przy normalnej jeździe (trasa 70% miasto 30%) pali ok. 6,3 zimą, 6,1 wiosną,jesienią 6,4 lato. na autostradzie odcinek ok. 200km przy ciągłej jeździe 180 - 200 km/h i odcinek 500km przy 90 - 140km/h spalił 8.1l/100km. Prędkość maksymalna przy pełnym obciążeniu kiedyś 206km/h według nawigacji teraz ok 201km/h. Niby fajne auto ale koszty niektórych napraw sprawiają że drugi raz bym go nie kopił...

dodano 13.10.2012 19:49:15 przez

Ksywkę jaką uzyskał samochód czyli Passat Lawetowiec jest najlepszą formą oceny tego modelu . Jeżeli jadę to 50% samochodów jakie się spotyka na lawetach to Passat . Użytkując aktualnie , połowę tygodnia spędza w warsztacie , dobrze że mam drugi samochód to mniej mnie to boli . Nigdy w życiu nie kupię samochodu marki Volkswagen . Serwis niczego nie gwarantuje , gdy poleciał silnik awaria napędu pompy olejowej do tego doprowadziła Volkswagen do którego się zwróciłem o pomoc w rozwiązaniu problemu mnie zignorował mimo iż samochód był cały czas serwisowany , żadnej odpowiedzialności żadnej dbałości o klienta . Ostrzegam przed zakupem samochodów marki Volkswagen , życie bez tego samochodu zdecydowanie je wydłuża

Pewne oferty od dealerów

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Nissan Murano PREMIUM

Nissan Murano PREMIUM

Rocznik: 2013. Silnik: 2.4 olej napędowy.

Cena: 224 100 zł  ►  168 000

Zyskujesz 56 100Zobacz szczegóły »

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Rocznik: 2013. Przebieg: 20 km. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 150 400 zł  ►  99 900

Zyskujesz 50 500Zobacz szczegóły »

Dowiedz się więcej o Volkswagen Passat

Przeczytaj o Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi
Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi Alltrack został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują przestronnego samochodu o uniwersalnym charakterze, jednak z różnych względów nie chcą kupić crossovera lub SUV-a. Uterenowione kombi stanowi też ciekawą propozycją dla osób planujących zakup Passata, który będzie wyraźnie różnił się od tysięcy służbowych kombi.

Volkswagen Passat - zobacz filmy

Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady
Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady W tym samochodzie znacznie łatwiej było o zalety, niż o wady, ale poradziliśmy sobie - zapraszamy do oglądania sporządzonej przez nas listy zalet i wad VW PASSATA.

Volkswagen Passat B6 645