Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

maciek, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Passat B6 Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Jeżdżę nim jako służbowym - czasem w dłuższe trasy czasem w krótsze. Samochód dobry. Brak większych zastrzeżeń ale też brak superlatyw. Nie ma się do czego przyczepić ale też nic nie przyprawia o żywsze bicie serca. Jest to dobry uczeń, który siedzi cicho w ławce i próbuje dorównać najlepszym ale też nie chce dać się zjeść przeciętniakom. Ot po prostu sprawdza się grupa docelowa tej marki. Za 105 tysięcy można przebierać w ofertach i kupiłbym za tą kwotę coś innego.
W zasadzie mieszane uczucia. Zależy kto czego oczekuje - dla mnie silnik bez charakteru, ot dla starszego kierowcy, który potrzebuje się przemieszczać. Elastyczność dobra, bardzo cicha praca (no właśnie - nie słychać go). Osiągi? Poprawne ale bez rewelacji (gorsze nawet niż w moim drugim samochodzie A3 1.6 102 konie). Trochę się najadłem wstydu jak mnie wyprzedził Fiat Marea - nie miałem szansy go dojść na autostradzie - odpadłem przy 160km/h.
Dobrze. Tylko dobrze. Jest taka...zabawkowa jak dla mnie. Manetka chodzi dobrze, biegi wskakują poprawnie ale człowiek tego "nie czuje". Oczekiwałem więcej charakteru a wyszło...równanie matematyczne.
Jest w porządku - nie ma na co narzekać. Prowadzi się pewnie ale nie ryzykowałem ostrych wejść w zakręty.
Jak na takie gabaryty nie jest tragicznie.
Jest dobrze chociaż jak wsiadłem do niego pierwszy raz bardzo się rozczarowałem. Wszystko takie bardzo plastikowe i wygląda jakby było przeznaczone na materiał dla zabawek. Deska rozdzielcza jak zwykle zaprojektowana od ekierki. Fotele typowe w niemieckich wozach - twarde i niewygodne. Pozycja za kierownicą dobra, dostęp do opcji samochodu też. Bagażnik (kombi) wielki.
Brak zastrzeżeń.
Jest ok, chociaż z tyłu po 1,5-2 godzinach jazdy zaczyna być niewygodnie a to za sprawą twardej i niewygodnej kanapy.
Doskonale a nawet więcej. W kabinie jest cisza. Nie słychać niczego. Można zapomnieć że silnik pracuje. Niektórym się to podoba a niektórym nie. Daję doskonale chociaż w moich oczach dźwięk silnika jest beznadziejny.
nie zwracam za bardzo na to uwagi ale między 9 a 11
Za niezbyt wygórowaną cenę dostaje się dobry wóz, który nie traci za dużo na wartości i jest uwielbiany przez Polaków tak więc wybór bardziej z rozsądku niż z miłości.
Nie zajmuję się tym więc nie wiem.
Nie zajmuję się tym więc też nie wiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW [l/100km]

9,5