Volkswagen Passat B7 Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM od 2013 - Oceń swoje auto

Ocena Volkswagen Passat B7 Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM od 2013

Volkswagen Passat B7 Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM od 2013

z przebiegiem 7 000 km, wyprodukowany w 2013 roku, automatyczna skrzynia biegów, napęd 4x4
~Kris
dodał ocenę 08.08.2013 07:09:45, jeździ tym autem niecały rok, poprzednie auto Skoda Octavia

Wybierając samochód kombi z napędem 4x4, lekko podwyższonym zbyt dużego pola wyboru nie miałem. Peugeot 508 RHX (Bardzo fajna hybryda, za stosunkowo małe pieniądze). Audi... no cóż ze względu na finanse wchodzi tylko w grę A4 allroad... niemniej przy tym wyposażeniu musiałbym wydać min. 50000zł więcej. A jednak to jest mały samochód. No i jeszcze Subaru... no cóż. Wybór padł na Alltracka głównie z powodu bardzo dobrego wyposażenia dodatkowego m.in. aktywny tempomat, szyberdach, asystenci zmiana pasa ruchu, martwego pola itp.

Silnik 177KM. Całkiem dobrze daje sobie radę z tym samochodem. Mógłby być lepiej wyciszony.

DSG. Jak dla mnie trochę za wolna... całe szczęście, że są łopatki przy kierownicy. Przy bardziej sportowej jeździe sprawdzają się wyśmienicie.

Mam napęd 4x4 z DCC. Niestety przy zjeździe z krawężnika, przejazd przez próg zwalniający czy wjazd w dziurę kończy się potężnym hukiem. Jestem umówiony na którąś z kolei wizytę. Porównywałem z innym alltrakiem, ale bez DCC i takich objawów nie było. Gdyby nie te "dolegliwości" do jazdy z rodziną standardowo jadę na komforcie, jak się śpieszę utwardzam zawieszenie. Działa bardzo dobrze. Widać dużą różnicę przy jeździe z dużą prędkością na zakrętach.

Wszystko na swoim miejscu. Ciekawy system składanych foteli tylnich. Jeżeli chodzi o bagażnik to przesuwany podłoga to trochę chwyt marketingowy. Wystarczyłoby, żeby w standardzie były szyny mocujące jak to jest np. w Superb

Mając 1,84cm swobodnie można siedzieć zarówno na przednich jak i tylnich fotelach.

No cóż. Szału nie ma. Wg mnie w parametrach technicznych samochodu obowiązkowo powinno zamieszczać się informację jak głośno jest w samochodzie... choć tu pewnie byłoby jak ze spalaniem :(

Jeżeli chodzi o przeglądy to trudno coś powiedzieć. Średnie spalanie gdzie większość jazda na odcinkach 15km wynosi ok. 10.0l/100km. Na trasie zszedłem do 8.0l/100km. Ogólnie liczyłem, że będzie trochę mniej palił... choć i tak na tego typu samochód nie jest źle... jeździłem Suvem i tam dopiero jest spalanie.

Mam wersję w zasadzie z maksymalnym możliwym wyposażeniem. Niestety mocno płaci się za markę... choć przyznaje, nie wiem za co. Gdyby nie ta polityka to pewnie brałbym SKODE... niestety tutaj połowa wyposażenia jest niedostępna :(

Żeby tu coś napisać to muszę mieć przejechane minimum 100 000km. Na ten moment nic się nie dzieje.

ZAWIESZENIE!!! Samochód od nowości ma stuki. Przy tej kwocie i takiej konfiguracji auto powinno być bez zarzutów. W serwisie rozkładają ręce twierdząc, że wszystko jest w porządku.

Spalanie 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM od 2013

Diesel [l/100km]
8,3

8,0

10,0

7,0

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Inne

Co może zaskoczyć w Alltracku... przecież to jest passat doskonale znany wszystkim. Z jednej strony nudny, z drugiej bardzo wszechstronne auto. Wybierając go kierowałem się rozumem, a nie sercem... ;)

Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego

Potężna stuki przy zjeździe z krawężników, przejaździe przez progi zwalniające

Sugeruję usunięcie, bo:

poprzednia ocena

następna ocena

powrót do listy
sortowanie według długości komentarza (zmień sortowanie)

Oblicz koszty własnej jazdy 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM od 2013

Dodaj komentarz

Komentarze kierowców (1 komentarz)

~mmarco

Oceń przydatność:

STUKI SĄ SPOWODOWANE , prawdopodobnie, zbyt długimi chlapaczami z przodu, miałem to samo w swoim Passacie- wariancie, należy je odkręcić i obciąć małym fleksem około 3 cm i nie ma stuków.Dziwię się , że producent lub serwis nie wyeliminował tej wady tylko trzeba sobie radzić samemu.

15.02.2014 10:14:00 napisz odpowiedź

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Passat, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Passat

Przeczytaj o Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi
Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi Alltrack został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują przestronnego samochodu o uniwersalnym charakterze, jednak z różnych względów nie chcą kupić crossovera lub SUV-a. Uterenowione kombi stanowi też ciekawą propozycją dla osób planujących zakup Passata, który będzie wyraźnie różnił się od tysięcy służbowych kombi.

Volkswagen Passat - zobacz filmy

Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady
Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady W tym samochodzie znacznie łatwiej było o zalety, niż o wady, ale poradziliśmy sobie - zapraszamy do oglądania sporządzonej przez nas listy zalet i wad VW PASSATA.
VW Alltrack, Na każdą okazję
VW Alltrack, Na każdą okazję Na ryby, na grzyby, na lwy by...śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów. Chyba podobna melodia chodziła po głowie decydentom z Volkswagena, bo zlecili oni inżynierom opracowanie wariantu Passata, który własności jezdne wersji 4MOTION połączyłyby z większym prześwitem i możliwością jazdy w lekkim terenie. Tak powstał model Alltrack, który zaprezentujemy w tym odcinku.

Liczba wpisów 190 048