Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Variant

carambaras, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Passat B7 Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : precyzyjne, dość sztywne ale wciąż komfortowe. i to, jak łatwo przyzwyczaić się do dobrego auta z Volkswagena :)
Przeniesienie napędu : Dsg
Inne : rozładowany akumulator i zepsuty zamek tylnej klapy
najlepsze auto, jakie dotychczas użytkowałem. z jednym zastrzeżeniem: skrzynia DSG - akurat nie mam szczęścia, szarpie. Im zimniej, tym mocniej.
jak się człowiek do dobrego przyzwyczai... to równie dobrego silnika jeszcze nie znalazłem. Dynamiczny, fajnie wchodzi na obroty, oszczędny, bez usterek. równie dobry znalazłem jedynie w... Skodzie :) znacznie lepszy od konkurencji, np. BMW 318d.
jest źle. Każda wizyta w serwisie kończyła się wymianą mechatroniki i... przez dwa tygodnie było super. A potem znów mocno szarpało. Nie wciskam gwałtownie gazu na trasie, tak szarpie. Podobno ten typ tak ma, najpóźniej po 120 tys. km trzeba wymieniać skrzynię.
tak jak lubię: sztywny, ale nie twardy, precyzyjny, ale nie sportowy (czytaj: nadwrażliwy układ kierowniczy połączony z twardym zawieszeniem). Znacznie sztywniejszy niż w limuzynie.
Jak tabliczka czekolady: kwadratowa, praktyczna, dobra :) Ale czujniki parkowania z przodu i z tyłu się przydają!
tak jak lubię: wszystko na swoim miejscu, pod ręką i nikomu nie przyszło do głowy umieszczanie przełączników np. z boku fotela kierowcy :)
kombi znacznie dłużej się nagrzewa niż limuzyna, ale poza tym jest ok. I - użytkownicy Toyoty, Renault i podobnych: można jednocześnie ustawić nawiew na wszystkie strony świata, zaś automatyczne ustawienia wentylacji działają również bez włączonej klimatyzacji!
tak jak potrzebuję. Mniej być nie powinno, więcej miejsca też nie. Jak ktoś chce się przekonać, o czym mówię, niech spróbuje podać dziecku - zapiętemu pasami w foteliku - wodę do picia. Uda się - za pomocą wysięgnika :)
jak na diesla, oczywiście. podwójna przednia szyba robi swoją robotę, seryjnie w Passacie od 2010 roku. Jest znacznie ciszej niż w poprzedniku.
serwis jest drogi, auto jest drogie. Nie bierze oleju, przez 4 lata nie dolałem kropli. Przeglądu co 50 tys. km, ale to chyba nie jest dobry pomysł. Średnio pali 7,5 litra.
stosunek ceny do oferowanej jakości pojazdu jest dobry. Superb ma zapewne lepszy - uwaga: Skoda mniej traci na wartości niż Passat.
tuleje wahaczy, końcówki drążków, nic wielkiego. Zepsuł się zamek tylnej klapy - konieczna była wymiana w serwisie, auto po prostu się nie zamykało. I na amen rozładował się akumulator - auta już nie otworzyłem, na lawecie pojechał do serwisu.
DSG. Już opisałem.
Volkswagen Passat B7 Variant