Ocena kierowcy - Volkswagen Phaeton

irek, 17 lat temu
Silnik 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Phaeton 4.9 V10 TDI 313KM 230kW 2005-2016 - Oceń swoje auto
Jeśli kogoś stać na taka klasę samochodu to polecam. Mówią, że prestiz nie ten ale cena też inna niż w tych prestizowych autach i nie kradną jak np. S- klasę czy BMW 7 czy Audi A8. Moim zdaniem spokój jest b. ważny i nie muszę oglądać się za siebie czy nie mam nieproszonych chętnych na mój wóz za sobą.
Pięknie miauczy, chcesz go lepiej słyzeć ale nie można, bo jest b. dobrze wyciszony.
Płynna zmiana, redukcja nieodczuwalna.
Pięknie trzyma się drogi, na łukach można szybciej jechać a auto jedzie jak mu każesz.
Do przodu, szczególnie na boki przeszkadza ogromny słupek, ale są czujniki. Przy cofaniu w takim dużym aucie występuje zawsze nutka niepewności i tu znów czujniki przychodzą w sukurs.
Pięknie. Długie trasy pokonuje się z przyjemnością, nie odczuwa się zmęczenia, chceszdalej jechać i jechać. Włączysz masaż i można jeszcze dalej ...
Bez zrzutu. Wentylacja pracuje cichutko i jest b. wydajna, szybko odparuje zararowane szyby.
Wysocy pasażerowie nie maja problemu ani z przodu ani ztyłu, miejsca w brud.
Gdy pędzisz 250 km/h i nie zerkniesz na licznik nie wiesz, że aż tak szybko.
W mieście zużycie paliwa pomiędzy 10 a 11 l/100km przy swojej masie i moim stylu jazdy, pojemności silnika i jego mocy jest znikome. Na trasie przy 160- 180 km/h na tempomacie 8,5l. Super.
To indywidualna ocena każdego nabywcy. Moim zdanie do przyjęcia.
Zauważyłem a właściwie usłyszałem drobe trzeszczenie w przednim, środkowym wlocie powietrza ( przy nierównej betonowej drodze A18 na Olszynę )
Bez zarzutu.

On - zużycie paliwa dla silnika 4.9 V10 TDI 313KM 230kW [l/100km]