Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

maykell, 14 lat temu
Rok produkcji 2001
Volkswagen Polo III Hatchback 1.0 50KM 37kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : świetne wspomaganie kierownicy, która idealnie leży w dłoniach, bardzo dobre prowadzenie, również w zakrętach, świetna widoczność we wszyskich kierunkach świata:)
Układ elektryczny : pompka hydrauliczna centralnego zamka, j.w.
Ocena 4/5. Nie było przez 3,5 roku większej awarii prócz wspomnianej pompki. Auto polecane jako miejskie dla 1-2 osób. Łatwo zaparkować, manewrować, mało spali, wygodne siedzenia i komfortowy układ jezdny. Raczej nie żałuję zakupu, chociaż coraz częsciej brakuje w polo przestrzeni czy mocy.
Jest cichy, elastyczny, nie szarpie, nie ma drgań, stuków itp. Przy 1-2 osobach w szczególności po mieście nie przeszkadza niska moc, ale w trasie kiedy jadą 3 i bagaż jest niewesoło, chociaż o dziwo wyprzedzałem w takiej sytuacji auta teoretycznie dużo mocniejsze, ale wówczas trzeba zredukować i pocisnąć \"do deski\". A poza tym w dowodzie auto ma wpisaną moc 55 KM, a nie 50.
Nie wchodzi czasem I, prócz tego nie ma problemów, ładnie przeskakuje, któtkie skoki, bo i lewarek krótki, wygodne wrzucanie wstecznego (wciska się dźwignię ku dołowi).
Na szerokich oponach, więc jeżdzi się bardzo dobrze, również w zakrętach, zawieszenie dobrze tłumi nierówności. Polecam koła 14-calowe i szerokie opony. Świetne wspomaganie kierownicy i bdb promień skrętu.
Doskonała, duże niemal prostokątne szyby boczne z tyłu, wąskie słupki, niemal prosta tylna szyba, wszystko to ułatwia parkowanie tyłem.
Jest to wersja z kierowicą obszywaną skórą (świetna sprawa!), kokpit jest dobrze rozplanowany, ale materiały raczej przeciętne, niektóre elementy jak mająca się wysuwać podstawka na napój nie działają, a popielniczka ciągle się odpina z zaczepów. Ale w sumie to drobiazgi wynikające raczej z nieodpowiedniego użytkowania przez poprzednią właścicielkę w Niemczech. Największą wadą jest fabryczna okeina uchwytów do zamykania drzwi, która z czasem zaczyna się obdzierać i musiałem ją całkiem zerwać, co nie było łatwe.
Nie ma klimy, ale jest za to szyberdach, który przy temperaturze nieprzekraczającej 28 stopni jest wystarczający. Ogrzewanie chodzi bez zarzutu.
Jestem osobą wysoką (1,93 m) i przy odpowiedniej regulacji wysokości kierownicy i odległości fotela jeździ mi się bardzo dobrze, problem jest gdy ktoś musi siedzieć na siedzeniu za mną, ale na krótki dystans też daje radę. Natomaist gdy siedziałem z tyłu to już opierałem głowę o dach:) Jeszcze dodam, że nie jest wygodnie jeżdzić w butach o szerokiej podeszwie, bo odległość między pedałami jest mała i w konsekwencji ociera się butem o buta.
Silnika niemal nie słychać przy małych prędkosciach, natomiast w trasie już tak, ale nie jest to dźwięk dokuczliwy. Nie słychać szumu z opon.
Pali mało jak przystało na jednolitrowy silnik. Drogi serwis, ale na szczęście nie trzeba było z niego korzystać.
Przeciętna, chociaż mam wrażenie, że u nas auta ze znaczkiem VW są przereklamowane, ale akurat w mojej sytuacji to dobrze:)
Czasami po dużych opadach woda znajdowała sie w kabinie. Auto było bite w prawe drzwi, więc od \"nowości\" był problem ze spasowaniem szyby i jej elektrycznym poruszaniem, gdyż się przycinała. Bardzo ciężko przesuwają się oba fotele pomimo smarowania prowadnic (może taka ich uroda?)
Poważniejszą usterką był problem z pompą hydrauliczną od centlanego zamka, która zasysała wodę i dochodziło do zwarć czy całkowitej niesprawności. Pompę trzeba było wymienić na inną, używaną za 500 zł, bo nowa w serwisie 1100 zł... Prócz tego przez 3,5 roku nie było innych takich wydatków.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]

5,8