Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Kombi

Silnik 1.4 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Polo III Kombi 1.4 i 16V 75KM 55kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na tak słaby silnik autko dobrze sobie radzi.
Silnik : Sonda lambda
Dobry samochód dla osób nie szukających "cudów". Spełnia swoje zadanie. Można by rzecz, że jest to najładniejsza wersja Polo jaka wyszła choć to rzecz gustu.
Silnik pracuje dobrze. Oczywiście autko ma jednostkę 1.4 75KM 16V więc aby pokusić się o dynamiczniejsze wyprzedzenie trzeba go troszkę wyżej pokręcić. Około 14 sekund do 100km/h może niektórych zrażać ale to tylko skromne kombi, że skromnym silnikiem.
Tutaj należy się wielki plus za jazdę do przodu. Skrzynia pozwala na bardzo dynamiczne zmienianie biegów dzięki temu, że nie wymaga aż tak precyzyjnych ruchów po torze tylko wręcz ślizgiem można operować drążkiem od 1 do 5. Jeśli chodzi o wrzucanie wstecznego czasem potrafi zgrzytnąć. Prawdopodobnie jest coś na rzeczy z synchronizatorem i w tym autku jest to powszechne.
Samochód ma dość miękkie zawieszenie i lubi pływać na nierównościach, na zakrętach nie ma co szaleć. W moim przypadku obniżyłem zawieszenie sprężynami -30mm co bardzo poprawiło prowadzenie.
Tutaj Polo Variant spisuje się bardzo dobrze. Widoczność przez szyby jest na wysokim poziomie. Również lusterko wsteczne jest odpowiednich rozmiarów i obejmuje całą szybę.
Moja wersja nie posiada klimatyzacji więc wypowiem się o ogrzewaniu. Zimą autko bardzo szybko się nagrzewa co skutkuje wręcz natychmiastowym ciepłem w kabinie.
Jeśli chodzi o przestrzeń to nie jest zbyt pięknie. Kosztem dużego bagażnika w kabinie jest mniej miejsca. Kierowca, który będzie miał 190cm może czuć się niekomfortowo. Fotele odsunięte do końca pozostawiają bardzo mało miejsca dla pasażerów i ich nogi mogą się nie zmieścić. Pozostaje uciąć. :)
Wyciszenie jest na średnim poziomie. Maksymalna prędkość jaką można podróżować w miarę komfortowych warunkach wynosi do 110km/h. Powyżej tej prędkości zaczyna się wichura. Polecam wyciszyć przednie drzwi, w pewnym stopniu poprawia to wygłuszenie i słychać tylko świst wiatru jak i również system audio lepiej sobie radzi.
Mój wynik spalania odnotowałem na dystansie 1250km. Tankowane było dwa razy. Pierwszy raz za 200 zł, drugi raz za 150 zł. Za 350 zł przejechałem taki właśnie dystans, a więc nie chce wyjść inaczej i w cyklu 70% trasa, 30% miasto uzyskałem wynik 5,6l/100km. Dodam, że prędkości na trasie oscylowały w granicy od 100km/h do 130km/h. Myślę, że to dobry wynik dla tego samochodu.
Dobry samochód za dobrą cenę, choć aktualnie ciężko jest znaleźć zadbany egzemplarz, a od tego wiele zależy jak będzie się dalej spisywał. Mój pojazd znam od 13 lat więc wiem w jakim jest stanie i wszystko było robione na czas.
Dość słaba jakość plastików. Przy rozbieraniu tapicerki nie trzeba się trudzić aby urwać jakiś zaczep lub element taki jak osłonki gałek od sterowania lusterek.
Z poważniejszych usterek aktualnie była to tylko sonda lambda. Po za tym nic się z samochodem nie działo i nie dzieje. Aktualny przebieg 72 000 - Stan na 14/06/2015

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,8