Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Żywotność. Nie wierzyłem że aż tyle wytrzyma.
Ogólnie oceniam auto bardzo dobrze. Przez sześć lat eksploatacji auto ani razu nie stanęło w polu. Silnik zdecydowanie za słaby, duże wnętrze, bagażnik dla maks. 3 osób, pewne prowadzenie, spory komfort, wysoka jakość wykonania i niskie spalanie. Miałem problem z odsprzedażą bo autem jeździłem dużo i zrobił się spory przebieg. Zostało więc w rodzinie. Warunek niezawodności: lałem tylko dobry, markowy olej i paliwo. Serwis regularnie i punktualnie co 15 tys tylko w jednym ASO , autko traktowane lekko (zresztą do mocnego traktowania brakowało mocy). Części oryginalne regularnie wymieniane wg. zaleceń producenta.
Z kulturą pracy nigdy nie było problemów. Silnik był regularnie sprawdzany i serwisowany. I ani razu nie zawiódł. Potężny minus to moc silnika - 55 KM, ale kiedy go kupowałem nie było mnie stać na lepszy.
Precyzyjna. Również wytrzymała do końca chociaż przy 150 tys. km. przeszła naprawę.
Dobre prowadzenie, dobry układ kierowniczy. Przy szybkiej jeździe znacznie wychyla się nadwozie.
Dobra widoczność do przodu i na boki. Do tyłu już nienajlepiej.
Bez zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu.
Ogrzewanie działa dobrze, klimatyzacja niestety w chwili zakupu kosztowała 5 tys. zł. (!!!).
Z przodu sporo miejsca, z tyłu też ale tylko dla dwóch osób. Bagażnik na dwie osoby idealny, na cztery było już rozmieszczanie bagażu we wnętrzu.
Mały silniczek o małej mocy, do najcichszych nie należał.
Średnio spalał mniej niż siódemkę. Na trasie schodził nawet poniżej pięciu. Przeglądy wykonywane co 15 tys. km. regularnie w ASO - owszem drogie, ale jak widać po przebiegu - skuteczne.
Wersja Basis. Wyposażona w dwie poduszki, wspomaganie i regulację kierownicy oraz centralny zamek. Wtedy dość droga.
Było kilka drobiazgów, ale nie przeszkadzających w codziennej eksploatacji.
Skrzynia biegów nawaliła tuż przed przeglądem przy 150 tys. km. Dosłownie na podjeździe serwisu :-D. Był niezły ubaw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 54KM 40kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW