Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

M.J, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Sharan I 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Super nie to co zwykła guwno osobuwka.
Układ hamulcowy : normalne zużycie tarcze klocki regeneracja zacisków tylnych do 1000zł wszystko
Silnik : turbina potrafi nawalić
Zawieszenie : na polskie drogi może coś się wyrobić co jakiś czas
.Za takie pieniądze taka limuzyna auto które ma to coś w sobie co widać jak dużo ich jeździ na drogach auto bardzo chodliwe łatwo je sprzedać ja mniemam zamiaru.Ma jakieś mankamenty jak każde auto tapicerki drzwi bocznych są lipnie wykonane bo wiadomo ze współpracy z fordem powstało to auto a ford gówno wart jak mówią .Miałem okazje przetestować od kolegi nowszą generacje po lifcie 130KM 1.9TDI tapicerki lepsze silnik lipa chodzi o wiele głośniej na pompo wtryskiwaczach minęła mi więc gorączka zakup 110KM jest lepszy i mniej awaryjny pod warunkiem że nie damy się nabić w butelke. A te przebiegi co tu ptsza to jakieswszyscy niekturzy ze niecale 200tys maja rocznik 97 to tak naprawde maja po pul banki nawt muj jest raczej przewiniety licznik .Takie przebiegi maja cztero latki z aut tej klasy.
Silnik pod warunkiem że jest sprawny jak cze ba jest łagodny jak cze ba depnąć zmienia się w małego potworka nawet nieźle ciągnie taje rade jak cza:)super maszyna.
Posiadam 5 biegoewą skrzynie niegów jest biegi ładnie wchodzą.
Sharan zawieszenie ma chyba idealne jest bardzo stabilny i pewny w prowadzeniu wystarczy dać opony 205 na alusach i o niebo lepiej jak na oryginalnych 195 rozmiar 15.
nic dodać nic ująć rewelacja:)
Wszystko przemyślane dużo miejsca gdyby materiały były lepsze była by 5
JeSli wszystko jest sprawne to ok
sharan na pozór nie wygląda na duże auto jednak pozory mylą miejsca jest tyle ile max dało się wyciągnąć z tego auta wyspać się w nim można jak prawie jak w domu chyba że jest 7 foteli to bagażnik znika
Mogło by być lepiej ale w normie się mieści a dogłosy TDI silniczka to muzyka dla ucha
Jak na takie gabaryty auta i osiągi to nic dodać no porostu rewelacja miasto max kocioł 7L trasa 5.5L ogólnie 6L niektóre małe auta mogą tylko pozazdrościć takich osiągów w spalaniu.
Super auto za takie pieniądze solidne auto silnik 110KM nie do zajechania Ekonomia super oszczędny jak na gabaryty i masę bezpieczny Wygodny zwrotny dynamiczny auto pali ma dotyk -27 stopni inni mają problem nawęd benzyniaki.
Volkswagen sharan nie jest w TDI nie jest dla tych co żyją za najniższą krajową na pewno auto potrafi być całkiem niezawodne jednak trudno trafić z oryginalnym przebiegiem to auto bardzo użytkowe i do połykania kilometrów. Można trafić na minę jednym słowem i włożyć masę kasy w naprawy Wiem po na dzień dobry włożyłem 4000zł były dnie kiedy miałem go ochotę spalić ale po dofinansowaniu co bolało finansowo auto jest moim najlepszym samochodem jakie miałem i mam. Uwielbiam nim jeździć to nie jest zwykłe auto jak zwykła osobówka.
Pompa wtryskowa 1900zł Profesjonalnie bo robią i za 800zł nie polecam takiej naprawy Pompy się nie da uszczelnić na długo cze ba wszystko od podstawy zrobić z regulacja wtrysków zwykły mechanik tego niema szans zrobić. Turbina w moim wypadku 350zł czyszczenie do 1300zł regeneracja zawieszenie przednie średnio wytrzymałe resztę kasy w normalną eksploatacje włożyłem wymiana rozrządu 900zł w fachowym serwisie generalnie to auto cze ba robić u fachowców bo inaczej to będzie się bardzo psuło jeśli się o nie dba na co nie karzedgo stać odwdzięczy się i zarobi na siebie.Generalnie dużo zależy jaki kierowca jeden wszystko popsuje jeden umie to ogarnąć dba o auto.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Volkswagen Sharan I