Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

Zbyszek, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Sharan I 2.0 i 116KM 85kW 1995-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Wysoka kultura pracy,niskie spalanie LPG,elastycznośc.
Układ elektryczny : Czujnik obrotu wału
Silnik : Sprężarka klimatyzacij
Auto wypada przecietnie.Silnik bardzo dobry ale osprzęt potrafi sie zepsuć.Karoseria w b.dobrym stanie,rdzy nie ma oprócz jednego małego ogniska przy klapie.
Silnik sprawuje się bardzo dobrze.Poza wymianami olejów, filtrów ,płynów jest wszystko ok.Jedyne co to problem z czujnikiem wału bo samochód mi przez to gaśnie i muszę odczekać abym go zapalił.Naprawiałem już to 3 razy i problem ciągle powraca.
Skrzynia sprawuje się ogólnie dobrze ale gdy jest duzy mróz na dworze i olej w skrzyni jest gesty ciężko wchodzi dwójka.Ale poza tym wszystko 100% ok.
Samochód prowadzi się pewnie,lecz przy wyższych prędkościach rzędu 150km/h przy wietrze zaczyna go lekko bujać po drodze,ale to wina budowy auta bo jest dosyć wysokie.
Widoczność w aucie jest super.Wielka szyba z przodu i z tyłu.
Ergonomia auta jest na wysokim poziomie fotele są bardzo wygodne nawet po przejechaniu 500km na raz nie czuje zmęczenia,wszystkie przyciski są pod ręką.Brakuje tylko podgrzewanych lusterek.
Klimatyzacja sprawuje się bardzo dobrze,ale sprężarka klimy została wymieniona na 2 dzień po zakupie :( W zimę auto się dość długo nagrzewa bo jest duże.
Przestrzeni jest bardzo dużo w 1 rzędzie siedzen jak i w drugim.jedynie mogą narzekać ci w 3 rzędzie.
Samochód jest w miarę dobrze wyciszony ale gdy go się \"wkręci\"na wyzsze obroty 4500-5500 w aucie robi się głośno.Przy predkośći 170km/h w aucie też jest dosyć głośno.Ale przy normalnej jedzie a aucie jest cichutko jak na bęznyne przystało
Auto spala mi w miescie ok 12L gazu na 100km przy normalnej jedzie.na trasie przy predkosci ok.100km/h poniżej 10L ale gdy już jadę 140km/h to spalanie przekracza 11L.Ale zimą gdy silnik jest zimny jeżdzimy na krótkich odcinkach po mieście ciagle gasimy i zapalamy silnik spalanie gazu wynosi 15L.Cena przeglądu tj(wymiana oleju,filtr oleju,filtr paliwa;filtr kabinowy)to koszy ok.250zł.Ale w aucie czesto psuje sie elektronika to deny ida w góre.Ja gdy kupiłem swojego sharana na 2 dzien w serwisie zostawiłem 2400zł(przegląd,wszystkie paski,oleje,spręzarka klimy,zawór klimy,przegub,naprawa centralnego zamka,nabicie klimy)Ale pech to pech :( Ogólnie awaryjnośc auta jest na przeciętnym poziomie.
Stosunek jakości do ceny jest przecietny za to cene chciałbym dostac mniej awaryjne auto.
W aucie często psuje sie takie rzeczy jak centralny zamek,klakson,el.szyby,tylna wycieraczka,ogrzewanie tylnej szyby.Takie drobiazgi wypadają często a to kosztuje!
Poważne usterki w moim aucie to spręzarka klimy(1100zł + nabicie)i czujnik obrotu wału aut gaśnie potem trzeba odczekać żeby zapaliło.Naprawiałem to juz 3 razy ale usterka ciagle powraca.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 116KM 85kW [l/100km]

11,7