Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting

SAVANAROLLA, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Nabrałem się na to osławione BLUE TECHNOLOGY. Kupiłem ten samochód, aby uniknąć problemów z DPF w dieslu. A także ze względu na podane przez producenta średnie spalanie 6 l. Co prawda nie wierzyłem wcale w te \"sześć\" litrów, ale uznałem, że może TROCHĘ ponad siedem w trasie, powinno być satysfakcjonujące. Jednak \"oszustwo paliwowe\" producenta, podane w danych technicznych, przekroczyło wszelkie moje wyobrażenie. Być może, można osiągnąć 7,5 litra na 100 km, wlokąc się tym \"TOCZYDŁEM\" z prędkością 70 km na godzinę, za innymi autami, bez wyprzedzania i jakichkolwiek świateł w mijanych miejscowościach. Byłoby to być może, możliwe (ale wątpię). Próbowałem, bez skutku, a jeżdże wiele lat. Ale cóż to z jazda tym autem. Żadnej przyjemności. Słaby siłnik. Bardzo duże spalanie. \"Wołowatość\" na każdym biegu. \"Nie ma siły\" jechać, puchnie i umiera pod górkę. Bezustanne, męczące, \"wachlowanie\" biegami. Nie wiadomo na którym biegu jechać. (pomimo idiotycznego wskaźnika, \"wskazującego\" kiedy należałoby bieg zmienić - co jest nieprawdą). Jazda tym autem, z tym silnikiem, to prawdziwa UDRĘKA i MĘCZARNIA. W tym silniku nie ma życia, żadnej iskry do współpracy. Z nięchęcią myślę o tym, że muszę do tego samochodu ponownie wsiadać i gdzieś jechać. Być może jedynym ratunkiem byłby tunning tego silnika. Bo skoro pali dziesięć - to przynajmniej niech jeździ. Ale przecież nie o to mi chodziło, w tym podobno \"super oszczednym, ekologicznym aucie\". Jeździłem VW 30 lat, ale takiego czegoś\", jeszcze nie widziałem. Nie dziwota, że VW teraz w ramach tzw. \"niby promocji\" usiłuję się wyzbyć z placów tego auta - nieporozumienia. Ani oszczędność, ani radość. TOCZYDŁO DO JAZDY Z GÓRKI - NOWA MYŚL TECHNICZNA FIRMY VW.
...na moją opinię rzutuje niestety, beznadziejny silnik tego auta i koszmarne spalanie.
...po prostu dramat. Nigdy, a żadnym aucie nie miałem tak fatalnego silnika.
...skrzynia biegów bez zarzutu, ale trzeba nią BEZ PRZERWY \"mieszać.
...przecietny, gprszy od mojego porzedniego Tiguana 140 DPF. Twardszy.
...lubię siedzieć wysoko i w tym aucie tak jest.
...siedzi się wygodnie. Z tyłu i z przodu.
...wygląda na to, że wszystko poprawnie działa.
...przestrzeń wystarczająca. bagażnik wciąż za mały. Nic tu nie pomogło włożenie dojazdówki zamiast normalnego koła. Nie bardzo wiem co zyskałem. Jakieś centymetry wzwyż?
...ponieważ trzeba bez przerwy kręcić obroty, staje sie to głośne i męczące.
...prosiłbym, aby wreszcie producenci przestali oszukiwać nabywców samochodów, pisząc w danych technicznych, nieprawdziwe informacje o zużyciu paliwa. O nowych \"niby\" oszczędzających spalanie wynalazakach. To auto, to jest pożeracz benzyny, a nie żaden samochód ekonomiczny. Czuję się nabity w butelkę przez firmę VW. Ten samochód nie jest wart swojej ceny. I będę teraz za to krętactwo VW, płacił na stacjach benzynowych. Zaufałem i chyba się tym autem po 30 latach pożegnamy z tą firmą.
...nie jest wart swojej ceny.
...nie umiem nic na ten temat powiedzieć z powodu zbyt małego przebiegu. Poprzedni TIGUAN diesel, psuł się w drobiazgach permanentnie.
...jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW [l/100km]