Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV

marek kowalski, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Tiguan II SUV 1.4 TSI 150KM 110kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Jest to moje pierwsze nowe auto więc nie mam porównania , z wyjątkiem jazd testowych u konkurencji .Na tle konkurencji VW wypada bardzo dobrze .Różnicę robi DSG i bardzo cichy silnik .Mimo małej poj turbina robi swoje i osiągi ma znacznie lepsze niż konkurencja.Wadą jest jedynie zbyt mały bagażnik jak na 4 osobową rodzinę .
Jak wspomniałem mimo małej pojemności i automatu osiągi auta są naprawdę bardzo przyzwoite.Silnik nawet przy wysokich obrotach nie jest głośny.
Moje pierwsze auto z DSG ( dotychczas wszystkie auta miały ręczną skrzynię). Gorąco polecam to rozwiązanie.Skrzynia pracuje doskonale
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.Auto doskonale trzyma się drogi
Brak zastrzeżeń.Kamera cofania tylko poprawia komfort i tak już wysoki komfort.
Typowe niemieckie auto.Wszystko uporządkowane i na swoim miejscu, ale bez szału.
Na razie nie narzekam
Zarówno z przodu jak i z tyłu wystarczająco dużo miejsca.
Zastanawiałem się czy zaznaczyć dobrze czy doskonale.zaznaczyłem dobrze ponieważ nigdy nie ma tak dobrze żeby nie mogło być lepiej.Cichsze są tylko chyba auta elektryczne
Na razie tylko paliwo
Po wnikliwym przeanalizowaniu konkurencji i kosztów , dopłat auto warte jest swojej ceny.Proszę nie sugerować się cena katalogową .W końcu od czegoś są negocjacje:-)
Nie do końca opanowałem jeszcze system parktronic ale nie uważam to za wadę auta.Dwukrotnie auto gwałtownie zatrzymało się ostrzegając przed zderzeniem którego nie mogło nastąpić.Nadmiar elektroniki powoduje że czasami ona zawodzi .Lepiej jednak żeby częściej sygnalizowała niż miał nastąpić brak sygnalizacji w oczekiwanym momencie
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]