Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

abonio@op.pl, 13 lat temu
Silnik 3.0 TDI 225KM 165kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Touareg I 3.0 TDI 225KM 165kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie doskonałe nigdy lepszym nie jeżdziłem, mam porównanie z innymi suvami.No i ten wygląd auta !!! budzi respekt !!! pozdrawiam wszystkich miłośników tego auta i konkurencji też czemu nie niech zobaczą jaki jest Touraeg .
Układ elektryczny : przeciera się wiązka przy wachaczu.
Silnik : w tym silniku do 2006 r. często wymienia się napinacze bez wyjmowania silnika!!!
Jestem zadowolony z tego auta, komfort , sportowe możliwości,mocny w terenie,bezpieczny, ale pamiętać trzeba że ważny jest silnik 3,0 TDI bo tylko on jest najlepszy w Touaregach.
Silnik jest ekstra , cichy i elastyczny.Ja mam zrobione na 270 km i to dopiero jest bajka.No trochę pali , ale tak ma być.Mam właśnie wymianę napinacza łańcuchów w rozrządzie ale bez wyjmowania silnika(taka przypadłość tych siliników do rocznika 2006)reszta bez problemu.
bez zarzutów.
mam pneumatykę, jak narazie super ,na autostradzie większość aut widzą mnie przez chwilę, a potem tylko zapach, na sporcie prawie nie ma przechyłów.Napęd 4x4 działa znakomicie.
kiepsko do tyłu , mimo że jest parktronik, kamerkę już kupiłem i zaraz zakładam.
wszystko ok. brakuje mi oryginalnego DVD !kiepska navi.
absolutnie rewelacja
sprzodu ok, słabiej styłu uważam że bez rewelacji, u konkurencji trochę lepiej.
szumi wiatr powyżej 140km/h - silnika raczej nie słychać.
tu jest różnie , miasto około 14-15 litrów, trasa Berlin-Lublin 10,4 z prędkościami do max 190km, wyprzedzam co się da! jak jadę spokojnie do 130 to 9 litrów średnio.Kiedyś miałem ciężki tydzień to dawałem czadu po mieście i wyszło mi 16,5 litra na 100 po przejechaniu całego baku.Komputer aktualnie wskazuje przebieg na dystansie 12tyś km średnia 11,4
Jeżeli chodzi o duże suvy to chyba najlepsza, części i serwis tańsze niż u konkurencji, ale nie które auta są mniej zawodne, oczywiście mówię tu o Niemieckich wózkach.
wszystko działa
miałem zwarcie wiązki elektrycznej z tyłu auta.W efekcie laweta, nic poważnego ale sewis autoryzowany i 600zł wydatku.jedyna żecz jak narazie.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI 225KM 165kW [l/100km]

11,6