Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

Vadim, 16 lat temu
Silnik 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Touareg I 5.0 V10 TDI 313KM 230kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Klocki hamulcowe z porsche cayenne - ten samochód żeczywiście chamuje!!! mimo swej wagi. Poza tym silnik i osiągi.
Samochód jest rewelacyjny i mam wrażenie że niektórzy pisząc na tym forum że się nie podoba - chyba nim jednak nie jeździli. Przed zakupem testowałem volvo XC90 i bmw x5 4.4 benzyna - i nie było co porównać. Dodam że x5 poprzedni model więc nie wiem jak to teraz wygląda. Absolutnie niezawodny, doskonały silnik, przyspieszenie, wyciszenie. W tym samochodzie się po prostu odpoczywa a odpalając silnik z rana od razu wprawia w dobry nastrój. Z pewnością kupiłbym go jeszcze raz - nie żałuje żadnej złotówki na niego wydanej.
Rewelacja. Przyśpieszenie 0-60 km/h wprawia w osłupienie kierowców fordów focusów st220 i innych pseudo sportowych bolidów, mnie też. Ogólnie silnika prawie nie słychać, chyba że się mocniej doda gazu wtedy jest dźwięk jakby "zasysał asfalt".
Doskonała. Nigdy nie szarpie, zmienia biegi w odpowiednim momencie. Bardzo jestem zadowolony choć słyszałem że się psuje. Moja na szczęście jest bezawaryjna.
Pneumatyczne zawieszenie - super. Jak trzeba można wybrać opcje sport i wybić sobie zęby przy przejeździe przez tory. Ja jeżdżę na komfort lub auto i dziur praktycznie nie czuje żadnych. Właściwości terenowych nie sprawdzałem ale w zaspach śnieżnych radzi sobie świetnie.
Wiadomo że jak się siedzi ponad innymi to zawsze lepiej.
Nie ma głupiego I drive jak w bmw - wszystkie przyciski czytelne i pod ręką, nie ma się do czego przyczepić
klimatyzacja 4 strefowa świetnie chłodzi latem, szybko się nagrzewa zimą. Świetna.
Dla kierowcy i pasażera doskonale - z tyłu nie wiem - rzadko kogoś wożę, ale na trasach do Alp jakoś wytrzymywali bez zastrzeżeń.
W podobnie cichym wozie siedziałem jedynie w Jaguarze XJ8 ale tam silnik pracował głośniej na obrotach.
Auto nie pali mało to prawda. W mieście około 17 - 20l na trasie 10 - 13.5l. Z drugiej strony czy to dużo jak na swoją wagę 2660 kg i osiągi jakimi dysponuje - moim zdaniem nie.
No jest drogi ok. Ale w tej klasie aut każdy samochód jest drogi - Jakość w miarę odzwierciedla cenę - mógłby być z 50 tyś tańszy wtedy było by idealnie.
Nigdy się nic nie zepsuło poza świecącą się kontrolką poduszki powietrznej - usterka usunięta po skasowaniu błędu w komputerze pokładowym.
Nie było. Widocznie mam jakiś cudowny egzemplarz ale poza przeglądami nie bywam w serwisie. - może dlatego że zmieniam olej co 15 - 20 tyś km a nie jak radzi volkswagen co 30 tyś km.

On - zużycie paliwa dla silnika 5.0 V10 TDI 313KM 230kW [l/100km]

14,0