Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Touran I - Oceń swoje auto

lista silników Volkswagen Touran I

Oceny Volkswagen Touran I

1% gorzej niż w segmencie Minivany (4,15)

dodano 16.05.2004 11:30:45 przez

Generalnie jezdzi sie bardzo fajnie, choc jak juz pisalem, Touran moglby miec mniej twarde zawieszenie i troche wiecej materialow tlumiacych. Poza tym troche mniej tandetne plastiki za te pieniadze tez nie bylyby zle widziane. Firmowe radio to najgorsze radio jakie do tej pory widzialem. Akustyka w pojezdzie jest OK (mam pakiet 8 glosnikow) ale samo radio to koszmar. Prawie nic nie potrafi, ani CD TEXT ze o mp3 nie wspomne (nawet nie ma takiej opcji za doplata). VW nie daje tez w zestawie zapasowego kola (a tylko pakiet naprawczy) - mam co do tego mieszane uczucia. Kupujac warto z dodatkow dolozyc climatronica, wspomniane dodatkowe glosniki oraz ew. reling dachowy + jak ktos pragnie to moze i halogeny. Reszte dodatkow (typu otwierane dachy etc) mozna z powodzeniem sobie darowac. I oczywiscie wersja Trendline, bo Basic to imho nieporozumienie. Z silnikow TDI, przy czym 2.0 jesli ktos ma nadmiar gotowki (ca 6000 doplaty) ew. 1.9 (ktory jest calkiem OK, choc na 1/4 mili bym sie z tym nie pchal ;) Przy odbiorze warto tez od razu przeprogramowac pare ustawien Tourana (zrobic powinni to od razu w serwisie, VASem i bez oplat) - typu jezyk interfejsu (chyba ze ktos lubi niemiecki), wlaczyc automatyczna ryglowanie drzwi jesli predkosc przekroczy 15km/h (coz, takie czasy) oraz (jesli jest taka opcja a przeoczylem) wlaczyc mozliwosc operowania el. szybami przy wylaczonym zaplonie i wyjetym kluczyku.

dodano 26.12.2013 16:10:47 przez

Auto poprzez swoją masę a waży blisko półtorej tony sprawia,że kierowca czuje się bezpieczniej. Bezpieczeństwo poprawia także to, że siedzimy znacznie wyżej niż w typowym aucie osobowym i obserwujemy drogę z góry. Promień skrętu rewelacyjny. Samochód nisko zawieszony, przy pełnym załadowaniu mocno uważamy na garby. Duża przestrzeń na 4 metrach 39 cm długości. Duża wysokość dachu nad głową. Łatwy do zaparkowania. Kwadratowy kształt karoserii szybko się nie znudzi. Typowy VW trochę go słychać ale jedzie do przodu i mało pali. Z tyłu ma trzy oddzielne fotele a nie jak konkurencja kanapę. Dzięki wyprodukowaniu dużej ilości tego modelu - do 2007 roku wyprodukowano 750 tysięcy sztuk tego modelu - można do niego nabyć każdą nawet najdrobniejszą część. Części używanych od wyboru do koloru, również blacharskich. Wentylacja doskonała gdy często zmieniamy filtr kabinowy. Sporo przesłaniają przednie słupki. Auto doskonale się prowadzi. Warto kupić pewną używkę mimo, że jest cenowo przewartościowany, szczególnie na nasze warunki. Wadą sprowadzanych diesli są olbrzymie przebiegi. W innych krajach nikt nie kupuje diesla żeby mało jeździć. Aby zwrócił się koszt zakupu i wyższych podatków autem z silnikiem diesla trzeba sporo jeździć. A ile to w dobie internetu łatwo sprawdzić.

dodano 07.01.2013 13:43:38 przez

Jestem bardzo zadowolony z mojego tourana .od kiedy go kupilem a minął juz prawie rok nic w nim nie robiłem,kupiłem go w niemczech od prywatnej rodziny idealnym stanie wizualnym jak i technicznym moze to ze wzgladu na to ze jezdziła nim kobieta.Nie chce sie chwalić ale zadko mozna w takim stanie spotkac tourana na polskich drogac poprostu unikat,srodek jak nowy nic prawie nie powyciarane z wyjątkiem bardzo lekko srodkowych rączek od drzwi(standard w touranach) chociaz jak go kupiłem miał 164 tys km.Wygoda jest tu na najwyzszym poziomie ze wzgladu na najbogatsze wyposazenie takie jak: sportowe siedzenia,WEBASTO,tempomat,climatronic dwustrefowy,pakit schowków i pakiet chrom,nagłosnienie bardzo dobraj jakości-8 głosników +CD,skórzana kierownica ,gałka oraz reczny,spryski lamp,pełną elektryke10PP itp poprostu unikat jak na silnik 1.9 z 2003 roku!.Touranem jezdze tylko tak to nazwe do koscioła bo mam drugi samochód wiec od kiedy go kupiłem minął prawie rok zrobiłem 8tys km,mówie szczerze.obecnie ma 172 tys.Jedyna wada to wg troszke głosna praca silnika ale tylko na zimnym silniku bo po rozgrzaniu fajnie i cichutko chodzi ale co sie dziwic to diesel

dodano 22.01.2013 11:10:29 przez

Pomimo negatywnych opini na temat silnika oraz usterek, które mi sie przytrafiły to i tak szczrze polecam to autko. Touranika posiadam od dwóch lat i przejechalem nim 30tys km. Autem naprawde jezdzi sie baardzo wygodnie, nadaje sie do spokojniej jazdy z rodziną oraz można troche poszaleć. Po wyciagnieciu foteli z drugiego rzędu, co wykonuje sie dosłownie w 2 minuty autko spokonie moze robic za małą ciezarówkę, przewiesc mebel, pralke nie ma problemu. Najwiekszy plus autka to przestrzen, dynamika oraz układ jezdny ! Z zewnatrz autko moze nie jest najpiekniejsze ale dzieki prostocie jest bardzo praktyczne i łatwe do zaparkowania. Polecam autka przedze wszystkim dla rodzin z małymi dzieci. Autko bardzo pakowane i wygodne, gdyż dziecko siedzi wyzej i wyraźniej widzi co sie dzieje za oknem. No niestety usterki silnika są ale wydaje mi sie ze w tych czasach po wiekszosci aut uzywanych trzeba sie spodziewac ze ustarka moze sie przytrafic.

dodano 17.08.2010 19:38:39 przez

Doskonały samochód dla rodziny duży bezpiezcny , ekonomiczny .Nie jest może tak zwinny jak małe samochody ale przeznaczony jest do innych celów niż jazda sportowa . Nie jest to samochód tani , ale wart zainteresowania . Koledzy którzy kupili tanie w zakupie samochody Renault SCENIC głęboko mnie w tym utwierdzili.Samochód kupiony w firmie MOBILE w Zabrzu. Pewne samochody , sprawdzone . Ja po zakupie musiałem zmienic tylko olej i opony .Przy rejestracji samochodu nie było opłaty recyklingowej , powiadowiłem o tym właściciela komisu . Nie oczekiwałem zwrotu ponieważ wiem że mieszkam w Polsce i jak u nas wygląda biznes. Jakie było moje zdumienie kiedy na moje konto firma MOBILE wpłaciła żądaną kwotę. Potwierdzam wpisy poprzedników o dobrej opini firmy MOBILE z Zabrza.

dodano 10.03.2005 07:40:51 przez

Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Samochód niezawodny, pewny w prowadzeniu. Trochę za niski-mam problemy z przejazdem przez krótkie "garby". Poprzednio miałem Zafirę-sprzedałem przy 180 tys.km- (też nowy kupiony zaraz po wprowadzeniu modelu do sprzedaży) i po jakimś czasie byłem zniechęcony. Bez przerwy awarie i usterki. Od uszkodzenia przerywacza kierunkowskazy (w sobotę po południu w Hiszpani podczas powrotu do kraju) poprzez uszkodzenie sondy, elektrycznego zamykania szyb, przepalanie żarówek(nawet dwie te same jednego dniu) po pęknięcie kolektora ssąceg (podczas wyjazdu do Austrii). Prawie wszystkie po okresie gwarancji. Może dlatego Touran jest dla mnie ideałem.

dodano 09.09.2010 13:25:55 przez

Żeby tylko nie zapeszyć... Uważam że Touran to bardzo fajne rodzinne auta z doskonałym silnikiem 1.9 TDI. Warto się zastanowić nad jego zakupem, choć cena używanego też nie jest niska i o wiele taniej z tego rocznika można zakupić Scenica, Xsare Picaso, Opla Zafire czy Galaxy, pytanie tylko czy warto...? Za wyższą cene dostaniemy auta lepsze pod każdym względem od w/w. Oczywiście to moje zdanie:) i jak wielu z diesli polecam silnik 1.9, a 2.0 mimo że mocniejszy jest zbyt awaryjny... Teraz wchodzi właśnie najnowsza generacja Tourana również z silnikami 2.0 TDI zobaczymy jak będą się sprawować, czekam na pierwsze testy:)

dodano 07.05.2004 19:03:09 przez

Znakomite auto, wreszcie VW pokazał porządny samochód. Sylwetka auta trochę toporna, ale budzi zaufanie. Świetne zawieszenie i skrzynia biegów, fantastyczne fotele przednie. Minus-jedyny silnik, który tak naprawdę pasuje do tego samochodu to 2,0 TDI 136KM-strasznie dużo kosztuje. 1,9TDI 100KM - stara jednostka,owszem mało pali, ale osiągi . przeciętne. Benzyna FSI pozwala obniżyć koszty zakupu auta, ale dużo pali na mieście, i to 98 oktan-ja kupiłem bo rocznie przejeżdżam 10 000 km, to się jeszcze opłaca. Radio i nagłośnienie jak na tą klasę i cenę-kiepskie. A i w teście zderzeniowym 5 gwiazdek-super.

dodano 09.02.2010 12:19:33 przez

Samochod super dla rodziny, zwlaszcza takiej ktora lubi podroze. Jest oszczedny i ladny jak dla mnie. Takie kwadratowe ksztalty sa zawsze w modzie i sie nie nudza. Jest oszczedny i praktyczny.Wady - jak juz pisalem - luszczace sie plastiki,i ogolnie plastiki:) troche maly przeswit no i moze siedzenia moglyby byc bardziej miekkie, elektronika - jednak: Nastepny samochod to pewnie tez Touran. Nawet moja drobna zona nim smiga i nie chce innego:). Dla planujacych zakup - unikalbym bardziej awaryjnych diesli 2,0 tdi oraz sprowadzonych aut - sa to czesto odpicowane Taxowki z przekreconym przebiegiem.

dodano 09.06.2004 20:55:07 przez

Vw Touran 2,0 mógłby być świetnym autem-ale nie jest za sprawą pospiesznie zrealizowanego projektu wozu (choć design jest OK) -szkoda. Jest tu zamontowanych za dużo bzdur które należało uprościć (dwustrefowa klimat, schowki, przeciwpancerne stojaki pod fotele, elektryka szyb tylnych, niezależne zawieszenie tyl, Esp ograniczyć, radio wielkości boiska , 16calowe koła z za niskim profilem), Jest za ciężki 1,48t i tylko do przyczepy taki w sam raz. Mimo wszystko mniej wybrednym polecam. Proszę napiszcie swoje uwagi, pozdr. Chris

Demonstracyjny Nissan Navara LE

Demonstracyjny Nissan Navara LE

Rocznik: 2014. Przebieg: 0 km. Silnik: 2.5 190KM, diesel.

Demonstracyjny Mitsubishi L200 2,5 DID 178KM Intense Plus DC

Demonstracyjny Mitsubishi L200 2,5 DID 178KM Intense Plus DC

Rocznik: 2014. Przebieg: 25 km. Silnik: 2.5 178KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Touran, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Touran

Przeczytaj o Volkswagen Touran

Volkswagen Cross Touran 2.0 TDI - pomieszanie z poplątaniem
Volkswagen Cross Touran 2.0 TDI - pomieszanie z poplątaniem Rodzinny van z oszczędnym i mocnym silnikiem, zwiększonym prześwitem i pakietem stylistycznym. Czy próba udawania modnego crossovera ma sens? Sprawdzamy Volkswagena Cross Touran.

Volkswagen Touran I 264