Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Tomek66, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 100KM 74kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Szybko wycierajace sie rączki drzwi oraz plastiki w kokpicie(słaby materiał)
Silnik : Wtryski,jak to w kazdym dislu
Jestem bardzo zadowolony z mojego tourana .od kiedy go kupilem a minął juz prawie rok nic w nim nie robiłem,kupiłem go w niemczech od prywatnej rodziny idealnym stanie wizualnym jak i technicznym moze to ze wzgladu na to ze jezdziła nim kobieta.Nie chce sie chwalić ale zadko mozna w takim stanie spotkac tourana na polskich drogac poprostu unikat,srodek jak nowy nic prawie nie powyciarane z wyjątkiem bardzo lekko srodkowych rączek od drzwi(standard w touranach) chociaz jak go kupiłem miał 164 tys km.Wygoda jest tu na najwyzszym poziomie ze wzgladu na najbogatsze wyposazenie takie jak: sportowe siedzenia,WEBASTO,tempomat,climatronic dwustrefowy,pakit schowków i pakiet chrom,nagłosnienie bardzo dobraj jakości-8 głosników +CD,skórzana kierownica ,gałka oraz reczny,spryski lamp,pełną elektryke10PP itp poprostu unikat jak na silnik 1.9 z 2003 roku!.Touranem jezdze tylko tak to nazwe do koscioła bo mam drugi samochód wiec od kiedy go kupiłem minął prawie rok zrobiłem 8tys km,mówie szczerze.obecnie ma 172 tys.Jedyna wada to wg troszke głosna praca silnika ale tylko na zimnym silniku bo po rozgrzaniu fajnie i cichutko chodzi ale co sie dziwic to diesel
Jestem posaidaczem vw tourana szary highline , (niespotykana bo posiada ogrzewanie postojowe a nie dogrzewacz!)z 2003r ,silnik 1.9 TDI (AVQ!),powtarzam nie zaden BLC itp tylko AVQ to najlepszy silnik montowany w Touranie moim zdaniem ,nie ma lepszego.2.0 TDI jest moze mocniejszy ale awaryjny i sie czesto psuje zwłaszcza jednostka 8 zaworowa i dlatego duzo uzytkowników sie go pozbywa.1.9 połaczony z 6 stopniowa skrzynią daje spokojnie rade jak na tą mase i jest wystarcający.
Biegi zmienia sie dobrze z dużą precyzją.Przez to ze touran ma 6 stopniową przekładnie (1.9 tdi) szybko kończą sie biegi ze wzgledu na krótkie przełozenie ale jest ok.
Dobrze trzyma sie drogi,wspomaganie chodzi bardzo lekko wręcz wzorowo
Widoczność z tyłu jest bardzo dobra.jesli chodzi o przednie siedzenia to też nie mam zastżeżeń siedzi sie wysoko wygodnie,jedynym mankamentem jest to ze siedząc nie widać zbytnio przodu samochodu,parkując trzeba uwazać lub sie wychylić
ok
Climatronic dwustrefowy sie sprawdza bardzo dobrze,szybko nagrzewaja sie szyby.O fotelach już nie wspomne szybko sie nagrzewają aż pażą(przydatne w duże mrozy).Super
Jeśli ktoś ma tourana to wie ile jest miejsca.Bardzo duży bagażnik ,przestrzeń z przodu jak i z tyłu wystarczająca
Diesel jak to diesel,przy odpalaniu głosny natomiast po rozgrzaniu silnika fajnie i dośc cicho chodzi
Srdnie spalanie w moim samochodzit to ok 6,3 l ,w miescie ok 7.2-7.5.Na trasie ok 5,3 l(na 6 giegu przy predkości ok 85km|h na tempomacie komputer wsakazał mi nawet 3.8l.Tourany 2.0 TDI palą nieco wiecejo ok 0.5l i wcale nie sa oszczedniejsze
Troszeczke mysle ze za drogi ,na rynku jest duzo fajnych mini vanów z dobrym wyposazeniem oraz dobrą ceną np Renault Scenic.Touran ma wielu konkurentów ale mimo wszystko wolałbym dołożyc pare tys i kupic tourana bo jest on niezawodny i bedzie słuzył na długie lata zwłaszcza 1.9 AVQ.
ok
1.Dłuzsze odpalanie na ciepłym silniku(dawka paliwa jest za mała lub za duża,kwestia regulacji lub czyszczenia wtrysków lub wgranie map) 2.Drgania silnika na biegu jałowym ale tylko przy rozgrzanym silniku(powodem moze być pkt1,te dwa punkty sa ze soba zwiozane)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 100KM 74kW [l/100km]

6,2