Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

andrzej, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Samochód idealny dla rodziny.
Doskonały samochód dla rodziny duży bezpiezcny , ekonomiczny .Nie jest może tak zwinny jak małe samochody ale przeznaczony jest do innych celów niż jazda sportowa . Nie jest to samochód tani , ale wart zainteresowania . Koledzy którzy kupili tanie w zakupie samochody Renault SCENIC głęboko mnie w tym utwierdzili.Samochód kupiony w firmie MOBILE w Zabrzu. Pewne samochody , sprawdzone . Ja po zakupie musiałem zmienic tylko olej i opony .Przy rejestracji samochodu nie było opłaty recyklingowej , powiadowiłem o tym właściciela komisu . Nie oczekiwałem zwrotu ponieważ wiem że mieszkam w Polsce i jak u nas wygląda biznes. Jakie było moje zdumienie kiedy na moje konto firma MOBILE wpłaciła żądaną kwotę. Potwierdzam wpisy poprzedników o dobrej opini firmy MOBILE z Zabrza.
Jedyny słuszny wybór , w serwisie 95 % awarii to silniki 2,0 140 KM .Jeżeli komuś nie odpowiada taka moc silnika to szukajcie innego samochodu. Brak filtra cząstek sadzy gwarantuje bezproblemową jazdę. Moc wystarczająca . ocena 4
Dobrze zestopniowana skrzynia biegów , duży moment obrotowy powoduje że nie musimy często zmieniac biegów , a jeżeli już to robimy to wszystko jest O.K. Ocena 4,5
Jak na minivana to bardzo dobrze. Doskonale trzyma się drogi , zawieszenie dosyc twarde ale nie ma powodów do narzekań. Dobrze tłumi nierówności. Ocena 4,4
Fiat PANDA jest tutaj lepszy ale właściciele TOURANÓW nie powinni miec kompleksów. ocena 4,3
Wszystko jest na swoim miejscu , doskonałe fotele ... nie będę dalej pisał bo wyjdzie laurka. ocena 5
Klimatyzacja jest i działa . ocena 4.
Nawet koszykarze nie powinni miec problemów.Przestrzeń i dla kierowcy i pasażera . Do samochodu się wchodzi a nie wsiada . Idealny samochód dla osoby która nie lubi intensywnej gimnastyki przy wsiadaniu . Bagażnik ponad 600 litrów wystarczy na długie wycieczki. ocena 5
Mogło byc lepiej .Przy zimnym silniku oraz przyśpieszaniu doskonale wiemy że to disel . Przy stałej prędkości wyciszenie dobre . Kupując auto z takim silnkiem powinniśmy widziec co nas może spotkac. ocena 3,6
Ceny napraw - jeszcze nie miałem takiej konieczności. Przeglądy ( poza serwisem ) do zakceptowania. Zużycie paliwa małe biorąc pod uwagę masę auta małe . Średnia na długiej trasie ( klimatyzacja + kpl pasażerów i bagaże + korki ) wynosi 6,0 litra na 100 km. Na krótkich dojazdach do pracy ( 4 km ) srednie spalanie od 7,5 do 8 litrów . Niestety przy dużych prędkościach spalanie znacznie wzrasta ( do ok 7,5 w trasie ) ocena 4,3
Tutaj mogło byc lepiej . ocena 3,5
Jak na razie O.K. ocena 4