Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Rok produkcji 2005
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : ilość schowków przeogromna
Układ elektryczny : pobór prądu po 2 dniach postoju padał aku
autko ogólnie świetne zaskoczyło mnie w nim zawieszenie zestrojone dosyć sztywno jak na ten typ autka ale to pozytywnie zaskoczyło:D jakość plastików mogła by być lepsza
Na początku myślałem ze 105 km na ten samochodzik to za mało myślałem nawet nad 2.0 tdi ale natknąłem się za wiele negatywnych opinii na jego temat i zdecydowałem się na 1.9 nie jest najgorszy ale apetyt rośnie w miarę jedzenie i już myślę o 2 litrowym benzynowym silniku:D
Skrzynia manualna 6 biegowa pracuje się z nią miło i przyjemnie ale chętnie zamienił bym ja na DSG no ale na manuala tez nie mam co narzekać
Martwi mnie ze kiedyś w końcu nadejdzie ten dzien w którym trzeba będzie wymienić koło dwumasowe
widoczność doskonała tyko nurtuje mnie pytanie po co konstruktorzy umieścili te malutkie trójkątne szyby na przedzie skoro i tak nic nie dają:D
kilimatyzacja w ciepłe dni daje rade jest przyjemnie i chłodno a na ogrzewanie też nie można narzekac
miejsca dla kierowcy dużo każdy znajdzie wygodną pozycje dla siebie. jeżeli na przedzie siedzi stosunkowo wysoki kierowca niestety pasażerowie za nim moga troszkę ponarzekać na brak wystarczającej ilości miejsca
mogło lepiej . wystarczy słuchac troszke głosniej muzyki i wszystko słychań na zewnątrz
na nadmierne zużycie paliwa nie narzekam tylko na jego ceny:D spalanie w trasie mieści się w granicach 5-6 litrów przy w miescie miesci się w 7.5
zużywanie oleju ale ponoć w tdi to coś normalnego
póki co nie odnotowano poważnych usterek jedynie miał jakiś tajemniczy pobór prądu skończyło się na piaskowaniu wnętrza alternatora i wymianie łożysk

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,7