Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Baterbin, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 2.0 140 KM jest najlepszy do tego auta. Koniecznie w skrzyni DSG.
Silnik : wiem ze często siadają wtryski
Auto dla rodziny dobre i oszczędne. Silnik 2.0 tdi 140 km bardzo dynamiczny. Kupujcie tylko z DSG - nie bójcie sie- jest błyskawiczna i oszczedna. No i co ważne oszczędza silnik i zapewnia duże przebiegi.
Silnik 2.o TDI. Mysle że jest to optymalna propozycja do miasta jak i na trasę. Znam ten silnik dobrze i powiem szczerze, że jest bardzo dobry. Mój touran ma ponad 315 tyś nabiegane i silnik sprawuje sie bez zarzutu.Świetnie przyspiesza, jest elastyczny i bardzo mało pali. Jedna z lepszych konstrukcji.
U mnie jest DSG. I w zasadzie to wystarczy. W zasadzie myślę, że tylko takie skrzynie powinno się produkować. Świetna zmiana biegów- wszystko błyskawicznie i bez żadnych dziwnych odczuć ,że coś się w ogóle przerzuca.Polecam tylko DSG.
Typowy VW - twardy i to każdy wie. Albo to się lubi i wtedy mamy gwarancje dobrego trzymania się na zakrętach auta ale musimy sie liczyć z pudełkowatą charakterystyką i że autem trzęsie na nierwównościach -albo tego nie lubimy.
Bez zarzutu.
Wszystko pod ręką - nie ma się do czego doczepić.
Klima i nagrzewanie auta dobre.
To jest minivan a nie van. Bagażnik ma prawie 700 litrów. Dla rodziny 2+2 idealny.
Trochę go słychać ale bez przesady nie jest to elektryczny pojazd.
Nie miałem bardziej ekonomicznego auta. Jest po prostu rewelacyjny pod tym względem. W mieście często bardzo zimny jeszcze pali 7,3l a na trasie przy 100km/h 5litrów a przy 140km/h 5,7l przy 160km/h -6,8 l.
Jest drogi bo Polacy wierzą w jakość VW. Ona nie jest taka jak dawniej ale mimo wszystko Niemcy robią przyzwoite samochody.
W serwisie VW mówią, że tourany z lat 2003,2004 były bardzo awaryjne ale pecha mieli wszyscy ci, którzy kupili je jako nowe lub 2-3 letnie ponieważ były to awarie wieku dziecięcego, które trapiły nowy model auta. Jednak teraz w 2010r. wszystkie te awarie zostały już naprawione przez dotychczasowych właścicieli i tourany są dosyć niezawodne.Mój nie psuje się w ogóle.
Póki co jest ok. Historia serwisowa mówi o kilkudziesięciu wizytach serwisowych mojego auta.Ale wszystko jest jak wyżej opisałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,2