Ocena kierowcy - Volkswagen Touran II

Arko, 11 lat temu
Silnik 1.6 TDI BlueMotion 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Touran II 1.6 TDI BlueMotion 105KM 77kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Drugi raz bym nie kupił do przebiegu 25tyś byłem zakochany w tym samochodzie myslałem że go bede miał kolejne 4 lata bo swietnie mi się nim jezdziło ale bardzo szybko zostałem ściągnięty na ziemie poprzednik był najgorszym ałtem w swojej klasie , ale człowiek głupi i uwierzył panom z VW że teraz jest inaczej bujda auto jest niedopracowane.
Dynamika przeciętna, oszczędny ale nie do końca bo tylko na trasie, trochę głośny i brzydko śpiewa. Nic specjalnego ale podobno? w tym samochodzie dobrze się sprawuje.
przełożenia wchodzą z charakterystycznym oporem
wg mnie 3+ wczesniej miałem C-MAX,wiec moze dlatego tak to odbieram, zawieszenie dosc sztywne na dziurach, ale po zakretach \"pływa\" jak to w vanie van nigdy mistrzem slalomu nie bedzie zawieszenie tez dosc awaryjne amory po 32tys.km. dodam ze sa bardzo drogie do tego.
ok
umieszczenie nawigacji poniżej panela klimatyzacji, która zmusza kierowcę w trakcie jazdy do odrywania wzroku od kierunku jazdy to jak na dzisiejsze czasy absurd a podobno VW to wzór dla innych HA HA HA Dodatkowo mały schowek przed przednim pasażerem jak na vana.
Klima coś kiepsko latem się spisuje . Ogrzewanie ok
ok
Nie wiem co to znaczy cicho, ale z pewnością cicho w VW nie jest. Są samochody w których prędkości nie słychać i takie w których słychać. VW jest ten drugi. Powyżej 120km/h było dla mnie za głośno. Nie jest to najmocniejsza strona tego auta, ale nie jest też tragicznie.
miast 8 -9,9 litra to zbyt wiele jak na auto nowej generacji . Trasa lepiej ale i tak kiepsko 6 - 8 litra.
Minusy: jakość materiałów (jeśli chodzi o dolną część deski rozdzielczej),kiepskie spasowanie elementów (dotyczy boczków drzwi i twardych elementów wokół tunela środkowego), mały schowek przed przednim pasażerem jak na vana
Bardzo usterkowy samochód ( jest 2010 r )i był to jeden z wielu powodów na NIE .Kłopoty z elektryka, elektronika,oświetleniem 3x . Bardzo mi przykro ale już nigdy nie kupię VW . Do tego po dokładnym sprawdzeniu uświadomiłem sobie że Touran wedle niemieckich testów i opiń specialistów DEKRA TUV jest najgorszym autem w swojej klasie nawet Renault Scenik III wypadł lepiej więc za co dałem 98 tyś zł no za co.
nic ale ma 51 tyś km i jest z 2010r

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI BlueMotion 105KM 77kW [l/100km]