Ocena kierowcy - Volvo 460

Romek, 18 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Volvo 460 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Pomimo tego ile $ mnie kosztowal bylem bardzo zadowolny. Auto gwarantowalo niesamowita przyjemnosc z jazdy i mialo bardzo bogate wyposazenie. Opisywane auto nalezalo do mojego taty ale mysle, ze w przyszlosci i ja sobie takie kupie:)
Bardzo zrywny samochod jak na 90km, swietne przyspieszenie i v-max, jezdzilem samochodami z wieksza moca, a mimo to Volvo sprawialo mi wieksza przyjemnosc. Zajebista byla ta dynamika jak wchodzila turbina, zamykal obrotomierz na kazdym biegu. Bez problemu objezdza Octawie TD 110km. Rekord predkosci to 195km/h, ktore osiagal bardzo szybko, mialem jeszcze luz pod pedalem ale nie bylo mozliwosci pojechac szybciej.
Moj egzemplarz byl juz mocno wyjezdzony, byly problemy z wrzuceniem jedynki.
Bardzo dobry, twarde zawieszenie,na zakretach zajebiscie sie prowadzil. Mialem niskoprowilowane opony.
Do przodu i na boki bardzo dobrze, do tylu troche gorzej.
Trzeszczaly troche plastki:/ Linia samochodu to kwestia gustu, mi sie podobala.
W zime szyby szybko odparowywaly.
Wyzszym i wiekszym kierowcom napewno bedzie bardzo ciasno z przodu. Z tylu zdecydowanie lepiej.
Glosna praca silnika dala sie odczuc, choc mi to calkowicie nie przeszkadzalo.
Bardzo ale to bardzo ekonomiczny. Na autostradzie w Szwecji zrobilem nim prawie 1300km na 60l zbiorniku. W miescie(Warszawa) palil kolo 6-7l. Przy naprawde baaardzo ciezkiej nodze nigdy nie spalil wiecej niz 8l.
Mysle, ze jak za ta cene lepszego samochodu nie da sie kupic.
Sporo bylo drobiazgow, ale to tylko i wylacznie wina poprzednich wlascicieli.
Troche w ten samochod wlozylem, ale jak juz wczesniej wspomnialem moj egzemplarz byl zaniedbany przez poprzednich wlascicieli . Wymienilem sporo rzeczy przy silniku jak i niemal cale przednie zawieszenie. Rozmieszczenie silnika bylo tak skonstruowane, zeby nic tam nie wymieniac. Jak by byl od poczatku w moich rekach napewno by bylo super. Przebieg byl nikomu nieznany poniewaz jak samochod byl kupowany w 2001r mial 120tys ale bylo widac ze naprawde mial duzo wiecej, plus ja nim zrobilem przez 3lata kolo 100tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

Volvo 460