Ocena kierowcy - Volvo 460

Wojtek hpimm@wp.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1993
Volvo 460 1.7 90KM 66kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
rdza pod wlewem paliwa a to od regularnego skapywania kropli benzyny podczas tankowania chyba lewy przedni wachacz do wymiany lub poduszka zawieszenia silnika narusza się połączenie między filtrem powietrza a złączką elastyczną przepustnicy paliwa prawa linka hamulca ręznego się zacinała przesmarowałem teraz jest dobrze,trudno Volvo się sprzedaje np w stosunku do niemieckich ale Vv-gen chyba w częściach nie jest tańszy może ktoś poda przykłady cen częsci
bierze olej,dałemVAT15W50 regulacja zaworów potrzebna wymontowałem silnik krokowy ale to monolit czy jest rozbieralnny od strony złączki czy może ktoś go czyścił sam ? proszę o wymianę doświadczeń
skrzynia biegów jak poprzednio doszedł jeszcze wsteczny, dwa razy naciskam sprzęgło
nowe opony 175x70x14 teraz jest dobrze
widoczność jest dobra okazało się że 50% tylnej szyby nie grzeje poprzednik chyba coś tam kładł i poprzerywał paski tam nic się nie kładzie najwyżej gazetę anie damskie torebki
jak poprzednio
grzeje dobrze w lato po dłuższej jeżdzie nagrzewa się dolna część tunelu, powstaje konflikt cieplny z klimatyzacją
ja mam 170 cm wzrostu dla mnie z nogami za krótko między fotelem a kierownica za ciasnno kierownica maks do góry
no i te plastiki ale na równym jest ok.
pali ok 10l gazu 100 /kmwymieniłem odboje gumowe po 70 zł za sztukę chłodnica pięc wyjśc wodnych 430 zł,prawy przedni amortyzator 275 zł jeszcze dokupię sprezynę i wienię jako całość
Volva ceny mocno spadły starszych modeli ,ale psują się mało i daję ocenę 4+
naprawiłem wył tylnej szyby podgiąłem blaszkę krola oleju do stacyjki
wymieniłem tłumniki koszt 430 zł pod dywanikiem kierowcy była lużna guma w otworze inspekcyjnm wcisnąłem na podwójną folię zużyłsię twornikw alternatorze ładowanie było poniżej 12v rozłdowaniu rozładowł się akumulator ale lampka ładowania nigdy się nie zapaliła wczesnijsze objawy to słaby ciąg jakby wolniej kręcił rozrusznik teraz ładuje pod 15v koszt naprawy to 170 zl
Volvo 460