Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

xyz, 16 lat temu
Silnik 2.5 10V 140KM 103kW
Rok produkcji 1994
Volvo 850 Kombi 2.5 10V 140KM 103kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : odpala zawsze tak samo szybo za pierwszym razem, super elastyczność na 4 i 5 biegu, piękne brzmienie pięciocylindrówki (szczególnie jak masz za wysoki bieg w stosunku do prędkości auta)
Zawieszenie : polskie drogi - idą sworznie, wachacze, końcówki drążków
Myślę, że ok, bo w tym modelu nie zajedziesz silnika, skrzyni, rozrusznika, alternatora, ukł. kierowniczego, klimy, po dużych przebiegach auto prowadzi się bardzo stabilnie, trzyma się sztywno na zakrętach, nawet z niesprawnymi amortyzatorami. Dobrze toleruje instalacje gazowe. Super siedzenia, tapicerka nie do zdarcia. System ochrony bocznej SIPS. Jak na ówczesne lata to doskonała technologia, może nie podobać się jedynie nudne, dość toporne wnętrze.
do dziś go wkładają
biegi zmienia się płynnie. Na dwójce trochę zbyt ociężałe poniżej 3000 obr., ale to raczej elastyczność, a nie skrzynia. Auto ma synchronizację biegu wstecznego.
trzyma się drogi na 5, ale daje 4
kombi jest długi, trudno dać 5
na ogół jest dobrze, w mojej wersji brakuje uchwytu na napoje
jak na szwedzkie auto nie jest najlepiej..jest ciepło, ale są problemy z parowaniem szyb zimą i w deszczowe dni
przód na 5, tył na 4
źle tłumi poprzeczne nierówności, pozostałe bardzo dobrze..silnik benzynowy jest cichutki
gaz 14 litrów
Jak ktoś kupuje 10 letnie volvo to na pewno nie przepłaca, gorzej gdyby przyszło kupić sobie nowe z salonu ! Pozdrawiam
zanim dojechałem do 300.000 trochę rzeczy wymieniłem - mechanizm wycieraczek się zatarł, idą na dziurach wachacze i końcówki drążków, wymieniłem poduszkę pod silnikiem, niewielki wyciek z pompy wspomagania kierownicy
pompka paliwa w baku, ale to moja wina, bo jeździłem na gazie a w baku było z 3 litry benzyny

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 10V 140KM 103kW [l/100km]

10,3