Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

kamell, 14 lat temu
Silnik 2.5 20V 170KM 125kW
Rok produkcji 1996
Volvo 850 Kombi 2.5 20V 170KM 125kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo dobre, solidne wykonanie, spasowanie elementów wewnątrz ,wygodne , duża pojemność ładunkowa , nieskrzypiące plastiki.
Zawieszenie : Łączniki stabilizatora mogą się częto zużywać, naszczęście są tanie 30-50zł.
Karoseria : Tylnia klapa - może pojawić się na niej korozja , wystarczy ją usunąć i po sprawie- całe nadwozie ocynkowane.
Volvo oceniam na 5+. Auto wygodne, pojemne , doskonałe osiągi, bardzo dobrze wyposażone, jeśli się dba niezawodne. A najważniejsze jest to ,że bezpieczne. Rozcina inne auta na pół nie odnosząc przy tym większych obrażeń.
5 cylindrowa jednostka pięknie mruczy. 170 koni ciągnie 1600 kilo jak szalone. Ciągnie od dołu do końca obrotomierza. Zwiększyłem ciśnienie paliwa do ok.5 atmosfer co poprawiło osiągi o przynajmniej 30% i zmniejszyło zużycie paliwa. Moje serce ma przejechane już ponad 300.000 km ,a czuję jakby przechodziło drugą młodość. Niewielkie zużycie oleju. Max. zużycie benzyny 11L/100km - oczywiście wyłącznie verwa Pb98.
Oryginalna była doskonała- niestety terkotała na luzie co doprowadzało mnie do szału. Kupiłem drugą- tanią- zużyte synchronizatory 1 i 2 biegu. Ale cicha i poza tym lata.
Sztywny, doskonale trzyma się w zakrętach, wytrzymuje nasze drogi. Poza krótszymi sprężynami żaden tuningowiec nie będzie miał co robić.
A jak może być w szklarni? Idealnie widać w każdym kierunku- oprócz asfaltu pod nami.
Wszystko pod ręką, bardzo dobrze wykonane.
Jak na tak wielki samochód radzi sobie wyśmienicie. Nagrzewa się momentalnie, nie ma problemu z parującymi szybami.
Masa miejsca w każdym przedziale, wygodne fotele na długie i miejskie trasy. Ogromny bagażnik. Pasażerowie z tyłu mogą spokojnie zająć wygodne miejsca.
Poza miłym pomrukiem silnika i czasami skrzypiącą klapą bagażnika jest miło i cicho.
...ale czego tu oczekiwać od 170 koni, średnia 10L/100km to doskonały wynik.
Bardzo dobre wyposażenie , doskonała jednostka napędowa, duża przestrzeń wewnątrz, bezpieczeństwo na wysokim poziomie, doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne - to wszystko za nieduże pieniądze. Ceny wahają się od 5000-12000 zł.
Poza spalonymi żarówkami podświetlenia przycisków nie było żadnych usterek.
Rozszczelniła się nagrzewnica , co skutkowało nie przyjemnym zapachem glikolu i parującymi szybami-wymiana dziecinnie prosta, bez rozbierania kokpitu. Skrzynia biegów terkotała na luzie, prawdopodobnie luzy na łożyskach- zmieniłem ją na drugą, tanią - jest cicha, ale synchronizatory na pierwszym i drugim biegu nie są idealne. Poza tym igła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 20V 170KM 125kW [l/100km]

11,0