Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

HellWeaver, 15 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Volvo 850 Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : sposób zabezpieczenia przed korozją, niesamowita sprawa. Elektryka: Pomimo 12 lat wszystko działa, żadnych problemów z urządzeniami/mechanizmami.
W pewnym stopniu auto marzeń z okresu dzieciństwa, przekonało do siebie całą chmarę "domowych" przeciwników. Poczucie bezpieczeństwa nieporównywalne z autami, którymi się poruszałem do tej pory. Wyczuwalny respekt ze strony wymuszaczy i piratów drogowych. Praktyczność rozwiązań wewnątrz jak i na zewnątrz auta zdumiewa.
obiektywność nakazuje obniżyć ocenę z racji tego, że diesel i troszke hałasuje (zwłaszcza zimny) - co akurat w żaden sposób mi nie przeszkadza. Bardzo dobra dynamika, nie spodziewałem się tego po tak wielkim aucie.
niekiedy ciężko wrzucić pierwszy bieg. Dobrze dobrane przełożenia ale brakuje 6tki.
coś niesamowitego, testowany ekstremalnie - unik przed zderzeniem, trzyma się drogi jak przyklejony, nic nie zarzuca. Układ kierowniczy bardzo dobrze współgra z zawieszeniem, wspomaganie to klasa samam w sobie.
Lusterka boczne obejmują całe auto, małe powierzchnie martwych stref, parkowanie pomimo gabarytów dziecinnie proste.
Wszystko pod ręką, wskaźniki czytelne pomimo ich ilości.
Wraz z webasto to chyba ideał, kiedy trzeba chłodzi, jak potrzeba fotele dodatkowo grzeją ;) dwustrefowa klimatyzacja, według uznania lub automat
to może być jeszcze więcej miejsca ?
po 12 letnim samochodzie trudno oczekiwać aby po polskich OS'ach jechał cicho a w środku nic nie trzeszczało. Aczkolwiek tylnia roleta bagażnika jest zbyt głośna
miasto (Łódź) od 7,3l do 8,9l - jak przestaną kopać dziury w całym mieście będzie lepiej trasa - 6l - przy pokaźnym obciążeniu biorąc pod uwagę ciężar auta, kapcie 205mm, działający nawiew to zużycie paliwa jest szokująco niskie, przecież to 2,5 litrowy silnik ceny napraw niekiedy szokują, ale nie jest tak tragicznie jak głosi legenda
Z racji tego, że kupiłem to auto od Niemca, więc przepłaciłem w porównaniu z "polskim odpowiednikiem", ale nie żałuje - jeśli tylko 850'tka nie była katowana i przede wszystkim rozbita to warto wyłożyć większą kwotę na zakup.
usterka blokady klapki wlewu paliwa - czyszczenie wystarczyło to koniec :D
wszystko sprawne, naprawy zawieszenia/ukł. kierowniczego (stan dróg)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

7,4