Ocena kierowcy - Volvo C30 Hatchback 3d Facelifting

palacze, 8 lat temu
Silnik 1.6 D2 DRIVe Start/Stop 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Volvo C30 Hatchback 3d Facelifting 1.6 D2 DRIVe Start/Stop 115KM 85kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Dużo cichsza praca silnika niż w innych 1.6 koncernu PSA. Nie wiem z czego to wynika, ale niezmiernie mnie to cieszy :-)
Na razie działa efekt nowości. Samochód jest bardzo efektowny, szczególnie na wyjątkowych, białych felgach 17 cali. Przestronność z przodu bez zarzutu, z tyłu do 185 cm wzrostu dosyć wygodnie, ja nie jechałem. Nawet niewielki bagażnik okazał się bardziej pojemny niż się spodziewałem. Skomplikowany mechanizm odsuwania foteli przy wsiadaniu do tyłu. Wysoka jakość materiałów i bardzo wysoka kultura pracy silnika i zawieszenia. Niezła dynamika nie okupiona spalaniem. Czas pokaże jak będzie w dalszej eksploatacji.
Silbik, choć diesel znany z koncernu PSA, wykazuje zaskakująco wysoką kulturę pracy. Odrobinę wibracji czuć na wolnych obrotach, jednak przeważnie na światłach wkracza ststem Start/Stop więc rzadko jest w tym stanie. Moc rozwija płynnie, trochę ograniczany długimi przełożeniami pierwszego i drugiego biegu.
Trochę za długie przełożenia pierwszego i drugiego biegu sześciobiegiwej skrzyni (podyktowane pewnie ekologią) wymagają przyzwyczajenia. Potem tylko lepiej, krótki i precyzyjny skok lewarka, wygodne zestopniowanie i szeroka użyteczność szöstego biegu.
Ciche, pewne peowadzenie. Spory komfort pomimo 17 calowych kół. Zobaczymy jak będzie z trwałością wielowahaczowego zawieszenia. Na razie super !
Przód - doskonale, tył - całkiem wygodnie dla nieprzesadnie wysokich osób ze względu na opadającą linię dachu. Coś za coś. Uroda w zamian za wygodę z tyłu. Mięsiste i cucge zawieszenie, mięsiste fotele.
Wszystko na miejscu za wyjątkiem stacyjki, która jest w trochę dziwnym miejscu. Trochę zbyt małe schowki. Automatyczne światła i wycieraczki ograniczają jonieczność obsługi. Bardzo dobre materiały i ogólne wrażenie.
Świetny, intuicyjny sposób sterowania wentylacją. Wydajna dwustrefowa klima, Nic więcej nie potrzeba.
Tak jak pisałem w dziale komfort, z przodu niemal idealnie, z tyłu zaskakująco dobrze dla pasażerów tak do 180 cm wzrostu. Fotele mięsiste i wygodne.
Nie jechałem jeszcze cichszym kompaktem. Znakomicie.
Na razie (po miesiącu) samocgód nie zaskakuje spalaniem ani in plus ani in minus. Sądzę że po dłuższym czasie nauczę się lepiejkontrolować system start/stop i dibierać właściwy bieg, więc oczekuję że spalanie jeszcze spadnie. Jak tylko będą bardziej ustabilizowane wyniki, dodam nowy raport.
Samochód dobrze trzyma wartość, ale zdecydowanie jest wart swojej wysokiej ceny.
Na razie bez usterek. Zobaczymy za jakiś czas.
Na razie bez usterek. Zobaczymy za jakiś czas.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D2 DRIVe Start/Stop 115KM 85kW [l/100km]

5,3