Ocena kierowcy - Volvo C30 Hatchback 3d

azbaz, 10 lat temu
Rok produkcji 2008
Volvo C30 Hatchback 3d 2.0 145KM 107kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto jako całość, zawieszenie, jakość materiałów ogólnie nie potrafię znaleźć w tej klasie i w tym budżecie nic lepszego.
Silnik : pojawił się problem z elektroniką silnika falowanie obrotów okazało się, że była to wina oprogramowania instalacji lpg po wgraniu aktualizacji problem ustąpił
Inne : moja żona nie zgodzi się już na auto innej marki :)
Dopiero gdy go kupiłem zrozumiałem skąd brały się pozytywne opinie o tej marce :) A myślałem, że to tylko ford. Myliłem się.
Przejechane ponad 50000km i jest ok, dynamika i zużycie paliwa wzorowe, przy przebiegu 120000km pojawił się problem z elektroniką silnika
brakuje 6 biegu lub automatu
pod tym względem to taki bardziej wypasiony focus, a jako że focus miał zawieszenie bliskie ideału to może być już tylko lepiej :) jest twardszy, ale to plus jeszcze lepiej się prowadzi przy dynamicznej jeździe
szyba z tyłu to takie śmieszne małe coś
wad nie dostrzegam
jest dobrze, ale regulacja nawiewu potrafi denerwować, przy 120000km wymiana chłodnicy klimatyzacji, ale to uszkodzenie mechaniczne jakiś kamień ją uszkodził...
optymalna dla 2 dorosłych, z tyłu dla dorosłych to tylko krótki dystans ten tył to tak dla żartów chyba
w tej klasie jedno z najlepszych z jakimi miałem do czynienia
Wymieniłem do tej pory jedno łożysko, a tak to tylko tematy eksploatacyjne i uważam, że jest bardzo dobrze w porównaniu ze wszystkimi autami z jakimi miałem do czynienia.
Moja żona użytkuje i uważa je za ideał. Oglądaliśmy różne nowe auta w klasie focusa Kupione w u niemieckiego dealera volvo 4 latek z gwarancją bił na głowę nowego focusa i inne nowe auta dostępne na naszym rynku w ok 60000zł
mam nadzieje, że tak zostanie był problem z nierówną pracą silnika powodem był brak zaktualizowanej mapy instalacji lpg stag
nie wystąpiły

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 145KM 107kW [l/100km]