Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan

luka, 12 lat temu
Silnik 2.4 D5 215KM 158kW
Rok produkcji 2010
Volvo S60 II Sedan 2.4 D5 215KM 158kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : daje niezla przyjemnosc z jazdy.
Bardzo sie ciesze, ze wybralem to auto. Nie mialem zamiaru kupna Volvo s60. Wjechalem do salonu przypadkowo. Bylem nastawiony na kupno nowego Citroena C5, ale ze wzgledu na podejscie do kupujacego w salonie Citroena skutecznie sostalem zniechecony. Myslalem rowniez o Oplu Insignia, ale po jzdzi testowej mialem wrazenie, ze jechalem o klase nizszym autem. VW passat nowy totalnie nie w moim typie, wiec odpadl w przedbiegach. Obsluga w Volvo zupelnie inny swiat.
Najmocniejszy Diesel jaki mogłem wybrać, więc moim zdaniem nie brakuje mu mocy. Silnik pracuje bardzo cicho i elastycznie. Po pirwszych 6 tys km żadnych zastrzeżeń.
Automat działa bardzo precyzyjnie i niezwykle elastycznie. jak do tej pory brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Polecam gorąco automat wszystkim, którzy decydują się na zakup tego auta w takim wlasnie silniku.
Ponieważ wcześniej jezdzilem C5, więc lekka zmiana komfortu, na nieco bardziej twarde zawieszenie. Auto bardzo dobrze trzyma sie drogi, nawet przy duzych prędkościach. Jest sztywne i twarde, ale i tak na tle innych aut, ktore bralem pod uwage przed zakupem, dla mnie najlepszy wybor. Chcialem kupic kolejne C5, ale podejście sprzedawcow u Syguly i Kubiaka w Lodzi mnie konkretnie zniechęciło.
Bardzo sportowa sylwetka, ktora ogranicza lekko widocznosc. Czujniki i kamera wszystko rekompensuje. Zadnych problemow z parkowaniem.
Mile zaskoczenie, wszystko na miejscu i pod reka.
Bez zastrzeżeń.
Z pdzodu dużo miejsca, z tylu jest juz troche gorzej, ale nie tak zle jak w Oplu Insignia.
Doskonałe.
Zużycie paliwa przy takij mocy i pojesci praktycznie znikome. komputer pokazuje caly czas srednie 8.1 l/100km. Ceny przegladow w serwisie wysokie, ale coz...
cea za wybrana opcje dosyc ladna, prawie 230 tys, ale dla mnie bylo warto. auto wyposazone we wszystko o czym mozna zamarzyc.
Rok jazy bez zastrzezen, jeszcze za wczesnie na ocene.
Zadnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 215KM 158kW [l/100km]