Ocena kierowcy - Volvo V40 I

TOMEK RADOM, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 1.8 16V 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Wygodne auto, ładne, sztywne zawieszenie, niestety zdarzają się awarie czasem dziwne ze w serwisie nie radzą, części drogie !!! Jak ktoś kupi zadbane i serwisowane jak nalezy to sie ucieszy jak nie to padaka na max - byle kto tego nie naprawi a serwis kosztuje!!!
swilnik mocny, elastyczny, cichy do 3000 obrotów generalnie ok NIESTETY W MIEŚCIE PALI JAK SMOK NAWET 12 LITERKÓW/100 KM
Problemy z wstecznym żadko wskakuje za 1 razem - moze w moim tylko ale kolesie w serwisie tez mieli zastrzezenia
TWARDE zawieszenie, troche podsterowny, szybko zuzywają się tuleje waczaczy tylnych a części drogie na max - za prestiz trzeba SŁONOOOOO zapłacić
w kombiaczy troche słaba, po sedanie R19 trudno mi było sie przyzwyczaic a nawet bardzo - zaznaczam ze nigdy to nie byl dla mnie problem a w volvo owszem
zdecydowanie perfekt
słabsza niż w poprzednich autach, na szczęście ECC daje rade ale jestem zawiedziony ogólnie
bez zastrzezeń, troche jak na kombi maly bagażnik relatywnie byłem niemile zaskoczony gdy pakowałem 17 calowy monitor w pudełku i bez zdjęcia półki to ledwie ledwie się zmieścił
hmm sam nie wiem generalnie OK ale mam walnięty katalizator albo co bo jak daje ostro gazu to buczy chwile jak .... ale potem sie wycisza i jest ok , na postoju przy włączonej ECC nie słychać wogóle pracy silnika
od 6,2 jak go zmuliłem do 12 w mieście, przeciętnie trzeba liczyć ok 7,6
Niska cena ale super jakość, masa detali super auto jak sie nie psuje bo inaczej cena sie msci szybko - koszt utrzymania wysoki
czasem jakaś żarówka i tyle
Kurde moj sie psuł dosc często, zawieszenie tylne do roboty - 4 drążki + tuleje wahacza wzdlużnego to koszt od 800 do 2000, łożysko gniazda amortyzatora, rolki, koło zębate rozrządu, wydech sporo sporo a części słabo dostępne(zamienniki) i strasznie drogie!!!! wiem co mowie bo poprzednio jezdziłem golfem, toledo i reniaczem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,2