Volvo V50 - Oceń swoje auto

lista silników Volvo V50

Oceny Volvo V50

4% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 27.10.2014 19:48:39 przez

Solidne porządnie zrobione , gruba blacha, grube plastiki, wszystko wydaje się być bardzo pancerne i trwałe.. czyli jednym słowem Volvo. .. kiedyś uwielbiałem samochody rzucające się w oczy, i tak jakoś nie byłem przekonany do v50, ale kolega kupił i mi się spodobało... po zakupie v50 mój entuzjazm jeszcze bardziej się powiększył. Samochód kupiłem sprowadzony, zadbany, jeżdżę już dwa lata mam dość konkretny przebieg i zero problemów, wtryski suche, turbinka cicha, nic nie stuka nic nie puka, wymieniłem łączniki od stabilizatora i gumy od wahacza ( w volvo warto wiedzieć że nie trzeba wymieniać całego wahacza jak w innych markach ) to zrobiłem za parę złotych, Serwis omijam szerokim kołem jest drogi i nie potrzebny, olej wymieniam w swoim mieście i sam dbam o stan swojego autka- taniej i pewniej... W wakacje się wybrałem do włoch przetestowałem go tam i z powrotem - brak zastrzeżeń.. sprawdzony silnik 1.6 ( montowany do tej pory, jak by był zły to już dawno by go zmienili ) spalił w trasie zaledwie 4.2 litry przy 130 km/h, . . Brak oznaków jakiej kolwiek rdzy, i innych dziwnych historii, silnik jak ma działać to działa , dla tego kupiłem już autko z większym przebiegiem miało prawie 150 tyś przebiegu,Przyznam się szczerze, że tak pewnie i bezpiecznie nie czułem się w żadnym aucie, jeździć tym samochodem sama przyjemność w dalekie trasy.Fajnie cię auto otacza i ma wygodne siedzenia, zawieszenia przyjemnie buja.. Volvo jest samochodem starej daty czyli z tych porządnie robionych a nie te teraz nowe robią blacha jak papier trzeba uważać jak maskę zamykać żeby nie zostawić wgniecenia z plastikowym bagażnikiem, właśnie dla tego się zdecydowałem na volvo ( czołg ) żeby mieć dobry samochód, no i mam kombi a wiadomo że kombi to volvo-klasyka..rsprawuje się świetnie. szczerze mówiąc żałuje tylko że nie mam białego v50 tylko czarne..wygodne fotele z ciekawą stylistyką na desce porządek wszystko poukładane - przełaczam wszystkie guzii intuicyjnie ..polecam samochód , naprawdę warto.. do zobaczenia na coraz lepszych naszych polskich dróżkach :-)

dodano 21.03.2013 22:28:31 przez

Bardzo przeciętnie. Auto na wskroś aspirujące do bycia czymś wyjątkowym, na aspiracjach się kończy. Opinie użytkowników sugerujące iż to auto jest czymś innym niż focus, nie są do końca uzasadnione. Owszem, komfort podróżowania jest wyższy niż we wcześniej wymienionym kuzynie, niestety jedynie za pośrednictwem lepszego wyciszenia lub wygodniejszych siedzisk. Wrażenie jest jednak złudne, gdyż jadąc v50 nie można zapomnieć, że to auto segmentu kompakt. Kupa żelastwa na płycie podłogowej projektowanej dla aut 1300kg. Samochód buja się niczym statek, brakuje stabilności, hałasy z kół przenoszone dobitnie do kabiny. Każda, absolutnie każda zmiana przyczepnośći (chropowatości) podłoża jest wyczuwana na każdym miejscu siedzącym. Środek ciężkości położony wysoko. Dobre prowadzenie w zakrętach, świetna trakcja na śliskiej nawierzchni, dobre hamulce - atuty nie do poważenia. Ciężko określić wrażenia z użytkowania tego auta w kilku słowach. Systemy elektroniczne czuwające nad bezpieczeństwem informują o zabawnych zdarzeniach, typu: "zapięty pas bezpieczeństwa z tyłu". Nie informuje natomiast o niedomkniętej klapie silnika, czy niedostatecznym ładowaniu akumulatora. Przykładów niedociągnięć jest więcej, np sygnalizacja dźwiękowa niezapiętych pasów bezpieczeństwa, która nie wyłącza się nawet po opuszczeniu pojazdu (silnik włączony). DSTC reaguje niezrozumiale późno. Podobnie z modułem ograniczającym buksowanie kół. Zamki, zawiasy w drzwiach - na żywo przeniesione z Forda F. Zamykamy tylne drzwi - ogarnia nas zażenowanie, dźwięk jak w Corsie. Dźwięk zamykanych drzwi przednich również zabawny. V50 to przerost formy nad treścią. Tandeta FF zakamuflowana dobrym audio, dobrym wyciszeniem, dobrymi fotelami, dobrą klimą. Jednak jazda tym autem po przesiadce z auta z tego samego segmentu, dla przykładu audi a4, wywołuje uśmiech. Pogardy.

dodano 08.11.2014 11:39:39 przez

Witam wszystkich serdecznie, chciałem się podzielić wrażeniami o moim volvo v50 ( obecnie w salonach sprzedają pod nazwą v60 ) najpierw zalety : dobra blacha odporna na korozję , miałem lekką stłuczkę pognieciony został błotnik - widać było że blacha bardzo gruba w innym aucie to pewnie bym musiał wymienić cały element na nowy a w volvo wystarczyło dosłownie odrobinę szpachli i tyle..naprawdę dobrze zrobione, części nie są drogie zamienne i są dostępne , auto dopracowane i nie ma jakiś wad fabrycznych , silnik nie jest duży ale nie zamula i dobrze przyśpiesza ( na niskich obrotach od razu dostępny moment obrotowy ) jechałem po autostradzie w niemczech 190 km/h to już dobrze jest.. fajne jest to że na desce rozdzielczej panuję pożądek wszystko ładnie poukładane i plastiki są grubę i odporne na ścieranie, duży bagażnik i sprawdzony silnik, silnik jest bezawaryjny i trwały jak na razie nie mam z nim żadnych problemów i oby tak dalej, skrzynia biegów to absolutny majstersztyk - biegi są krótkie i wskakują błyskawicznie.. zawieszenie trwałe i praktycznie do wszystkiego można kupić część osobno ( nie trzeba kupować całego elementu ) . z minusów to oczywiście cena - jest drogi w zakupie ale nadrabia trwałością, dobre jest to że model tak szybko się nie zmienia i ma klasyczną sylwetkę na drodze od razu widać że to volvo. Polecam autko mam przejechane 250 tyś i jest wszytko ok. Pozdrawiam

dodano 17.08.2009 09:48:39 przez

Dotychczas jeździłem różnymi samochodami - Fordami (Escort potem Focus, Mondeo), Peugeotem, Chryslerem, Toyotą, mam zatem pewien punkt odniesienia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż porównywanie Volvo do Focusa to nieporozumienie - mogą to robić tylko Ci, którzy nigdy nie wsiedli do V50tki i nie przejechali się nią w dal. Moim skromnym zdaniem, samochody te dzieli bardzo wiele - przy całym szacunku do solidnego Focusa. Volvo V50 zarówno na zewnątrz jak i w środku to wyższa półka, materiały wykończeniowe świetne, wszystko miłe w dotyku, tapicerka typu Dalaro - bardzo miła dla oka, fotele przednie super wygodne, kierownica obita bardzo przyjemną w dotyku skórą. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie (wystarczy zerknąć na grubość drzwi z SIPS), komfort jazdy naprawdę świetny, samochód wręcz przyklejony do drogi. Ustawiany z poziomu konsoli centralnej komputer pokładowy sterujący wszystkim to bardzo ciekawe rozwiązanie(centralny zamek, szyby, światła, radio, alarm, blokady...) Auto kupiliśmy dla mojej żony, ale muszę przyznać że przesiadając się czasem do niego z mojego Avensisa czynię to z dużą przyjemnością - V50 to samochód świetnie wykonany i frajdą nie lada jest go prowadzić. To z pewnością samochód dla ludzi, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko posiadania pięciu drzwi i czterech kół.

dodano 25.01.2013 14:22:01 przez

No cóż.. kiedyś uwielbiałem samochody Volvo. Niestety po zakupie v50 mój entuzjazm równa sie niemal zeru. Samochód kupiłem w czerwcu 2012. Trzy dni po zakupie odpalam silnik i... tryb awaryjny. Wystarczyło podjechać do serwisu i zrobić reset komputera. W następnym miesiącu przetestowałem go w podróży do Chorwacji i z powrotem - brak zastrzeżeń. Cyrk zaczał sie 1 września. Padła mi turbina na trasie, bez żadnych wcześniejszych objawów (2000 regeneracja). Następnie coś cykało w silniku i nie miał mocy (obluzował się wtrysk). Potem samochód znów tracił moc, a ostatnio w kabinie śmierdzi spalinami - i tu najprawdopodobniej kłania sie EGR do wymiany. Przyznam się szczerze, że boje się jeździć tym samochodem w dalekie trasy. Volvina reaguje jak człowiek- jak ma kiepski dzień to jest grymaśny i nie wiadomo czym nas zaskoczy, ale są i dni co sprawuje się świetnie. Wcześniej miałem megankę z 2005 i jak wiadomo na francuza narzeka się najbardziej, ale szczerze mówiąc żałuje że zamieniłem meganke na v50...

dodano 19.10.2013 01:01:12 przez

Miałem wcześniej 5 VW, Renaulta oraz Toyotę. W marce Volvo się zakochałem. Gdyby nie polskie dziurawe drogi uznał bym ten samochód za idealny. Pewnie jak każdy samochód ma jakieś wady ale zalet jest zdecydowanie więcej. Największą zaletą dla mnie jest komfort podróżowania. Mam małe problemy z kręgosłupem i we wszystkich wcześniejszych autach na dłuższych trasach musiałem robić przerwy. Nie wiem kto projektował fotele w Volvo ale powinien dostać nagrodę. Po 800 km nie mam ochoty z niego wysiadać. Żadnego bólu, żadnego zmęczenia. Żeby jednak tak słodko nie było to trochę moim zdaniem za słabe materiały wykończenia (tapicerka na drzwiach, roleta bagażnika, aluminium centralnego panelu na którym widać każdą ryskę). Jednak to chyba wada wszystkich obecnie produkowanych samochodów. Swojej przygody z Volvo szybko nie zakończę i już planuję zakup następnego.

dodano 22.02.2009 09:28:27 przez

Auto kupiełm w Niemczech z przebiegiem 12 tyś km. Akurat trafiła sie okazja. Wcześniej owszem podobało mi sie ale nie planowałem zakupu. W trakcie eksploatacji (prawie 1,5 roku i 60 tys km) zakochałem sie w marce Volvo. Wcześniej myslałem tylko o VW, Audi i Oplu. Nie chce juz słyszec o innych autach jak Volvo. Każdemu kto pyta serdecznie polecam. Narazie zostane przy tym co mam w przyszłości planuje jednak V70 z silnikiem D5. Dźwiek tego silnika to prawdziwa muzyka dla uszu. Rzędówka a chodzi jak V. Jeździłem modelem V70 i S80 z tym motorem i blizej byłem celu tym bardziej robiło mi sie żal że będę musiał wysiaść z tego autka. Jazda samochodami Volvo to prawdziwa przyjemność.

dodano 17.12.2012 22:17:41 przez

Ogólnie jestem zaskoczony świetnym wykonaniem i wyposażeniem auta. Jest ciche mimo diesla pod maską. Zapewnia bardzo komfortowe przemieszczanie się. Jest cholernie dynamiczne jednak w mieście nie ma się co łódzić że spali mniej niż 7l. Waży ponad 1,5 t ale dzięki świetnemu zawieszeniu nie czuć tego na zakrętach. Zawieszenie mięsiste i odporne na dziury. Dobrze tłumi i wybiera nierówności. Zdecydowanie moje auto. Po 4 autach niemieckich (VW i SEAT) na długo pozostanę przy Volvo. Świetne audio. Volvo daje poczucie wyróżnienia się z tłumu niemieckich blaszaków i zawsze powoduje lekki uśmiech. To coś innego i lepszego

dodano 07.07.2013 21:06:37 przez

autko swoje pali - nie mam ciężkiej nogi ale na stacjach odczuwam, iż 2,5 musi wypic jak polak w wigilię. ale oprócz tego rewelka - nic nie puka, stuka, pieknie się zbiera a zawieszenie to bajka. do tego dodam, że pomimo apetytu na benzyne, silniki T5 są tańsze niż np diesle 1.6 czy 2.0.. tak więc nie zawsze opłaca się brać ropniaka jak nie robimy odpowiednich przebiegów (do tego wg mnie diesle sa wyjatkowo nabite za granica). ogólnie polecam, duża frajda z jazdy, nie za duży (tzn kto co lubi - ja akurat chcialem mniejsze kombi) a do tego prezentuje się ładnei.. tylko żeby kupić egzemplarz w dobrym stanie

dodano 07.06.2014 15:20:15 przez

POSIADAM AUTKO 5 LAT OBECNIE PRZEJECHANE 300 TYS ZAKOCHANY JESTEM W TYM AUCIE ALE BEZAWARYJNE NIE JEST NIESTETY 170tys ALTERNATOR (WYMIANA NA NOWY STARY SIE SPALIL) PODUSZKI POD SILNIKIEM TURBINA REGENERACJA( PRZEPUSZCZAL OLEJ ) CZUJNIK SWIEC A OBECNIE CZEKAJA MNIE WTRYSKI JESLI KTOS OCZEKUJE NIEZAWODNOSCI NIESTETY TO NIE VOLVO CO KIEDYS ALE KOCHAM TO AUTO ZA WYGLAD I ELASTYCZNOSC JAK JEZDZISZ SPOKOJNIE MALO PALI NA TRASIE ZSZEDLEM DO 4,5 L JAK JEZDZISZ JAK DIABEL TO 8 - 9 :> KAZDY MUSI SAM JUZ OCENIC BARDZO DELIKATNE AUTO MUSISZ O NIE BARDZO DBAC I LAC DOBRE PALIWO ...

Pewne oferty od dealerów

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Nissan Murano PREMIUM

Nissan Murano PREMIUM

Rocznik: 2013. Silnik: 2.4 olej napędowy.

Cena: 224 100 zł  ►  168 000

Zyskujesz 56 100Zobacz szczegóły »

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Rocznik: 2013. Przebieg: 20 km. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 150 400 zł  ►  99 900

Zyskujesz 50 500Zobacz szczegóły »

Dowiedz się więcej o Volvo V50

Przeczytaj o Volvo V50

Baby kombi - Volvo V50 R-Design
Baby kombi - Volvo V50 R-Design Stylowe, kompaktowe kombi o sportowym wyglądzie? Brzmi trochę jak senne marzenie, ale Volvo V50 R-Design takie właśnie jest.

Volvo V50 177