Volvo V50 - Oceń swoje auto

lista silników Volvo V50

Oceny Volvo V50

7% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 21.03.2013 22:28:31 przez

Bardzo przeciętnie. Auto na wskroś aspirujące do bycia czymś wyjątkowym, na aspiracjach się kończy. Opinie użytkowników sugerujące iż to auto jest czymś innym niż focus, nie są do końca uzasadnione. Owszem, komfort podróżowania jest wyższy niż we wcześniej wymienionym kuzynie, niestety jedynie za pośrednictwem lepszego wyciszenia lub wygodniejszych siedzisk. Wrażenie jest jednak złudne, gdyż jadąc v50 nie można zapomnieć, że to auto segmentu kompakt. Kupa żelastwa na płycie podłogowej projektowanej dla aut 1300kg. Samochód buja się niczym statek, brakuje stabilności, hałasy z kół przenoszone dobitnie do kabiny. Każda, absolutnie każda zmiana przyczepnośći (chropowatości) podłoża jest wyczuwana na każdym miejscu siedzącym. Środek ciężkości położony wysoko. Dobre prowadzenie w zakrętach, świetna trakcja na śliskiej nawierzchni, dobre hamulce - atuty nie do poważenia. Ciężko określić wrażenia z użytkowania tego auta w kilku słowach. Systemy elektroniczne czuwające nad bezpieczeństwem informują o zabawnych zdarzeniach, typu: "zapięty pas bezpieczeństwa z tyłu". Nie informuje natomiast o niedomkniętej klapie silnika, czy niedostatecznym ładowaniu akumulatora. Przykładów niedociągnięć jest więcej, np sygnalizacja dźwiękowa niezapiętych pasów bezpieczeństwa, która nie wyłącza się nawet po opuszczeniu pojazdu (silnik włączony). DSTC reaguje niezrozumiale późno. Podobnie z modułem ograniczającym buksowanie kół. Zamki, zawiasy w drzwiach - na żywo przeniesione z Forda F. Zamykamy tylne drzwi - ogarnia nas zażenowanie, dźwięk jak w Corsie. Dźwięk zamykanych drzwi przednich również zabawny. V50 to przerost formy nad treścią. Tandeta FF zakamuflowana dobrym audio, dobrym wyciszeniem, dobrymi fotelami, dobrą klimą. Jednak jazda tym autem po przesiadce z auta z tego samego segmentu, dla przykładu audi a4, wywołuje uśmiech. Pogardy.

dodano 17.08.2009 09:48:39 przez

Dotychczas jeździłem różnymi samochodami - Fordami (Escort potem Focus, Mondeo), Peugeotem, Chryslerem, Toyotą, mam zatem pewien punkt odniesienia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż porównywanie Volvo do Focusa to nieporozumienie - mogą to robić tylko Ci, którzy nigdy nie wsiedli do V50tki i nie przejechali się nią w dal. Moim skromnym zdaniem, samochody te dzieli bardzo wiele - przy całym szacunku do solidnego Focusa. Volvo V50 zarówno na zewnątrz jak i w środku to wyższa półka, materiały wykończeniowe świetne, wszystko miłe w dotyku, tapicerka typu Dalaro - bardzo miła dla oka, fotele przednie super wygodne, kierownica obita bardzo przyjemną w dotyku skórą. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie (wystarczy zerknąć na grubość drzwi z SIPS), komfort jazdy naprawdę świetny, samochód wręcz przyklejony do drogi. Ustawiany z poziomu konsoli centralnej komputer pokładowy sterujący wszystkim to bardzo ciekawe rozwiązanie(centralny zamek, szyby, światła, radio, alarm, blokady...) Auto kupiliśmy dla mojej żony, ale muszę przyznać że przesiadając się czasem do niego z mojego Avensisa czynię to z dużą przyjemnością - V50 to samochód świetnie wykonany i frajdą nie lada jest go prowadzić. To z pewnością samochód dla ludzi, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko posiadania pięciu drzwi i czterech kół.

dodano 25.01.2013 14:22:01 przez

No cóż.. kiedyś uwielbiałem samochody Volvo. Niestety po zakupie v50 mój entuzjazm równa sie niemal zeru. Samochód kupiłem w czerwcu 2012. Trzy dni po zakupie odpalam silnik i... tryb awaryjny. Wystarczyło podjechać do serwisu i zrobić reset komputera. W następnym miesiącu przetestowałem go w podróży do Chorwacji i z powrotem - brak zastrzeżeń. Cyrk zaczał sie 1 września. Padła mi turbina na trasie, bez żadnych wcześniejszych objawów (2000 regeneracja). Następnie coś cykało w silniku i nie miał mocy (obluzował się wtrysk). Potem samochód znów tracił moc, a ostatnio w kabinie śmierdzi spalinami - i tu najprawdopodobniej kłania sie EGR do wymiany. Przyznam się szczerze, że boje się jeździć tym samochodem w dalekie trasy. Volvina reaguje jak człowiek- jak ma kiepski dzień to jest grymaśny i nie wiadomo czym nas zaskoczy, ale są i dni co sprawuje się świetnie. Wcześniej miałem megankę z 2005 i jak wiadomo na francuza narzeka się najbardziej, ale szczerze mówiąc żałuje że zamieniłem meganke na v50...

dodano 19.10.2013 01:01:12 przez

Miałem wcześniej 5 VW, Renaulta oraz Toyotę. W marce Volvo się zakochałem. Gdyby nie polskie dziurawe drogi uznał bym ten samochód za idealny. Pewnie jak każdy samochód ma jakieś wady ale zalet jest zdecydowanie więcej. Największą zaletą dla mnie jest komfort podróżowania. Mam małe problemy z kręgosłupem i we wszystkich wcześniejszych autach na dłuższych trasach musiałem robić przerwy. Nie wiem kto projektował fotele w Volvo ale powinien dostać nagrodę. Po 800 km nie mam ochoty z niego wysiadać. Żadnego bólu, żadnego zmęczenia. Żeby jednak tak słodko nie było to trochę moim zdaniem za słabe materiały wykończenia (tapicerka na drzwiach, roleta bagażnika, aluminium centralnego panelu na którym widać każdą ryskę). Jednak to chyba wada wszystkich obecnie produkowanych samochodów. Swojej przygody z Volvo szybko nie zakończę i już planuję zakup następnego.

dodano 22.02.2009 09:28:27 przez

Auto kupiełm w Niemczech z przebiegiem 12 tyś km. Akurat trafiła sie okazja. Wcześniej owszem podobało mi sie ale nie planowałem zakupu. W trakcie eksploatacji (prawie 1,5 roku i 60 tys km) zakochałem sie w marce Volvo. Wcześniej myslałem tylko o VW, Audi i Oplu. Nie chce juz słyszec o innych autach jak Volvo. Każdemu kto pyta serdecznie polecam. Narazie zostane przy tym co mam w przyszłości planuje jednak V70 z silnikiem D5. Dźwiek tego silnika to prawdziwa muzyka dla uszu. Rzędówka a chodzi jak V. Jeździłem modelem V70 i S80 z tym motorem i blizej byłem celu tym bardziej robiło mi sie żal że będę musiał wysiaść z tego autka. Jazda samochodami Volvo to prawdziwa przyjemność.

dodano 17.12.2012 22:17:41 przez

Ogólnie jestem zaskoczony świetnym wykonaniem i wyposażeniem auta. Jest ciche mimo diesla pod maską. Zapewnia bardzo komfortowe przemieszczanie się. Jest cholernie dynamiczne jednak w mieście nie ma się co łódzić że spali mniej niż 7l. Waży ponad 1,5 t ale dzięki świetnemu zawieszeniu nie czuć tego na zakrętach. Zawieszenie mięsiste i odporne na dziury. Dobrze tłumi i wybiera nierówności. Zdecydowanie moje auto. Po 4 autach niemieckich (VW i SEAT) na długo pozostanę przy Volvo. Świetne audio. Volvo daje poczucie wyróżnienia się z tłumu niemieckich blaszaków i zawsze powoduje lekki uśmiech. To coś innego i lepszego

dodano 07.07.2013 21:06:37 przez

autko swoje pali - nie mam ciężkiej nogi ale na stacjach odczuwam, iż 2,5 musi wypic jak polak w wigilię. ale oprócz tego rewelka - nic nie puka, stuka, pieknie się zbiera a zawieszenie to bajka. do tego dodam, że pomimo apetytu na benzyne, silniki T5 są tańsze niż np diesle 1.6 czy 2.0.. tak więc nie zawsze opłaca się brać ropniaka jak nie robimy odpowiednich przebiegów (do tego wg mnie diesle sa wyjatkowo nabite za granica). ogólnie polecam, duża frajda z jazdy, nie za duży (tzn kto co lubi - ja akurat chcialem mniejsze kombi) a do tego prezentuje się ładnei.. tylko żeby kupić egzemplarz w dobrym stanie

dodano 29.12.2013 00:59:28 przez

Auto posiadam od 4 lat, od pół roku z instalacją gazową. Przede wszystkim trzeba napisać o silniku, bajecznie brzmiące T5, które zamknięte jest w świetnej obudowie potrafiącej opanować to 220 KM. Na gazie po kilku regulacjach wszystko śmiga pięknie, spalanie w mieście 13-15 litrów zależnie od operowania gazem, choć nie ukrywam, że autko prowokuje do przyciśnięcia tu i tam. Bardzo wygodne fotele, znajomy, który robi kilkadziesiąt tys km rocznie był zachwycony. Odpukać, obyło się bez żadnej poważnej awarii.

dodano 26.08.2012 15:22:45 przez

Niestety rozczarowany jestem po kilku letnim użytkowaniu tego modelu, mam andzieje że sporo osób bedzie omijać ten silnik zwłaszcza wynalazek typu 1.6d ! Zawieszenie w stosunku do cen jest w do przyjęcia lecz zawieszeni siada bardzo prędko wbrew opiniom i założeniom, kolega więcej nas nie przekona na Volvo teraz tylko BMW toporny ciężki elcz solidny odwdzięcza się swoją niezawodonością nie to co Volvo które niestety teraz więcej stoi jak jeździ a zima niebawem... już się obawiam tego sezonu.

dodano 22.09.2012 00:22:13 przez

KUPIŁEM V50 W 2009 SPROWADZONE Z PRZEBIEGIEM 160tys km DUŻY PRZEBIEG JAK NA DWA LATA DLATEGO KUPIŁEM SPRZEDAWCA A ŻE ZNAJOMY PROPONOWAŁ KOREKTĘ! UWAŻAM ŻE JESTEM WYJĄTKOWYM "POLAKIEM"!!! ORAZ POSIADAM UNIKATOWE VOLVO V50 BO MOJE MA 5 LAT I PRZEBIEG 250tys km { ogłoszenia sprzedaży na ALLEGRO,OTOMOTO przebieg max 199tys km a roczniki od 2004 } WYMIENIAM OLEJ 5W30 CO 20tys km I PRZY 220 tys km WYMIENIŁEM ROZRZĄD. MYŚLĘ ŻE JAK BĘDZIE MNIE STAĆ NA NOWE AUTO TEJ KLASY TO BĘDZIE TO VOLVO

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volvo V50, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volvo V50

Przeczytaj o Volvo V50

Baby kombi - Volvo V50 R-Design
Baby kombi - Volvo V50 R-Design Stylowe, kompaktowe kombi o sportowym wyglądzie? Brzmi trochę jak senne marzenie, ale Volvo V50 R-Design takie właśnie jest.

Volvo V50 172