Ocena kierowcy - Volvo V50

EnR - en.roj@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 TD 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Volvo V50 2.0 TD 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
uważam że ten samochód ma duszę, wizerunek jest niesamowity, mój w czarnym kolorze rzuca mnie na kolana a na ulicy sie ludzie oglądają - to miłe, nawet jak koszty będą większe niż przeciętne to warto mieć takie cudo w garażu, ogólnie nie ma się do czego przyczepić, dla małej rodziny jest super (dla dużej są vany), jak będę zmieniał to zostawię żonie, a ja kupię inne Volvo... hmmm... XC90, bardzo dobry nietuzinkowy samochód do wszystkiego!!!
to pierwszy diesel w moim życiu, aczkolwiek podoba mi się, trochę mało elastyczny na dole, od 2500 do 4000 poezja, ciągnie cudownie, troszkę głośno, ale mam uszy do benzyny przyzwyczajone
nie mam się do czego przyczepić, 6 bieg w trasie prakrycznie od 110 km/h radzi sobie dobrze, a zuzycie leci na dół, tempomat robi dobrą robotę nawet w mieście, lżejszy od mojej nogi
trochę sztywno, ale jeździłem Roverem 600, a tamten to komfort na maxa, V50 trzyma się drogi super, precyzyjny jest bardzo, jedzie tam gdzie ja chcę, pełna kontrola trakcji już dwa razy mrugnęła do mnie, zobaczymy w zimie
nie narzekam, myślę że jak na kombi jest dobrze, pomimo że nie mam czujników cofania, przyzwyczaiłem się już do wymiarów, pomimo że krawędzi nie widzę ze swojego miejsca
obsługuje się go intuicyjnie, wszystko pod ręką i na swoim miejscu, brakuje mi schowków podręcznych, a ja lubie bałagan robić wokół siebie
nie mam zarzutów, funkcje wentylacji i klimy zaspokajają wszelkie potrzeby uzytkownika, bardzo wydajna według mnie, zakres regulacji super, robi robotę
dla mnie ok, mam 178 cm wzrostu i ważę 95 kg, więc nie jestem malutki i uważam że jest bardzo dobrze, jeżdżę sam lub 2+2 i jest wystarczająco miejsca dla wszystkich, nawet 5 dorosłych jak trzeba da sie posadzić i nie narzekają, fotele poezja, trzymają w każdych warunkach
wydaje mi sie trochę za głośno... ale uważam że na tę klasę jes ok, moze za komfortowy miałem poprzedni... wystarczy głosniej muzę puścić i nic nie przeszkadza, a nagłośnienie jest niesamowite, prawie do końca potencjometru
u mnie to poczatek, mam ciężką nogę... komputer pokazuje 7,5 - 7,9 litra, ale 70% - 80% to miasto, zacząłem uzywać tempomatu i spadło do 7,5 l/100km, zobaczymy po dłuższej eksploatacji, poza tym nic jeszcze nie serwisowałem
kupiłem 3 letnnie V50 ze stosunkowo duzym przebiegiem, zapłaciłem za coś co mi przynosi dużo satysfakcji do chiwli obecnej, nie ma sie co zastanawiać, za rozsądną cenę ma wszystko, poza elektryką foteli u mnie, tak naprawdę czas pokaże...
mam do wymiany łozysko na przednim kole, poza tym nic nie dostrzegam na chwilę obecną
na razie nie było, odpukać w nie malowane! :-)))
Volvo V50