Ocena kierowcy - Volvo V70 III Kombi Facelifting

Leklisek, 8 lat temu
Silnik 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Rok produkcji 2014
Volvo V70 III Kombi Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW od 2013 - Oceń swoje auto
Moja pierwsza ocena po przejechaniu 13 tys. km. Auto wspaniałe. Prowadzi się doskonale, komfortowo. Auto bardzo dobrze wyciszone. Jakość materiałów wnętrza doskonała. Nawigacja bardzo dokładna, wspaniale prowadzi do celu. Obsługa komputera świetna i intuicyjna. Mam nagłośnienie Harman Kardon, które brzmi super. Jest tylko jedna rzecz która mnie irytuje. Mianowicie zamykanie klapy bagażnika. Zdecydowanie powinno być lepsze. Klapa powinna być na tyle ciężka i wyważona że przy lekkim pchnięciu w czasie opadania powinna się zamknąć. Tak jednak nie jest. Trzeba trochę mocniej "walnąć ;)" aby się zamknęła. W moim odczuciu jest po prostu za lekka. Na razie oceniam auto na doskonałe i z całą pewnością kupiłbym je ponownie.
Silnik super, cichy, bardzo elastyczny. Moment obrotowy 400nm mówi sam za siebie. Przy przyciśnięciu pedału gazu koła potrafią stracić przyczepność na asfalcie.
Mam manualną skrzynię i sprawuje się bardzo dobrze, Biegi wchodzą lekko, za pchnięciem palcem. Sprzęgło bez jakiegokolwiek wysiłku. Wspomaganie ruszania zapobiega przed zgaszeniem silnika nawet przy ruszaniu pod górę.
Nie mam zastrzeżeń
Nic dodać nic ująć. Doskonale
Super
Systemy utrzymania czystego powietrza we wnętrzu sprawują się wspaniale. Jest świeżo i pachnie.
Auto jest wyjątkowo ciche jak na diesela. Silnik słychać tylko przy wciśnięciu pedału gazu. Dźwięk silnika nie taki jak w typowych dieselach.
Samochód ciężki, mocny a mimo to niezwykle ekonomiczny. Po przejechaniu 13000 km bez zerowania komputera mam 6,0 średniego spalania
Jeżeli uda się uzyskać dobry rabat przy zakupie to zdecydowanie się opłaca.
brak
brak