Redakcja2.0 - motogazeta społecznościowa

wydrukuj artykuł Opis techniczny Daewoo Tico

Opisy techniczne

2008-06-09, Ryszard Strzyż
 • Daewoo Tico to najmniejszy oferowany przez koncern samochód. Zyskał on spora popularność w naszym kraju jako samochód bardzo malutki i oszczędny, a zarazem pozwalający na jazdę na przyzwoitym poziomie. Auto wyposażone w trzycylindrowy silnik, bardzo dynamiczny, małe zużycie paliwa to duży plus. Wadą modelu może być fakt, że samochód jest bardzo delikatny, wystarczy mała stłuczka żeby przestawić np. słupek czy drzwi.
 • ...ciąg dalszy
 • Instalacja elektryczna

  Rozrusznik oraz alternator przy dużych przebiegach szwankują i wymagają najczęściej tylko wyczyszczenia jednak w rozruszniku wybijają się tulejki. Mankamentem są zaciski akumulatora, które w oryginale są wykonane z płaskiej blachy i po pewnym czasie uniemożliwiają dokładne przykręcenie kabli do zacisków akumulatora. Dosyc często posłuszeństwa odmawia wyłącznik zespolony pod kierownicą. Bardzo ciężko jest wymienić żarówkę światła postojowego z przodu, szczególnie gdy zamontowane są dodatkowe nadkola (Fot. 16).

   Opis techniczny Daewoo Tico
  Fot. 16

  Zawieszenie

  Zawieszanie proste w budowie, kolumny McPersona z przodu z wahaczami i drążkiem stabilizującym. Uszkodzeniom ulegają sworznie (Fot. 17), które są integralną częścią wahacza i wymienia się je w całości, elementy gumowe drążka (Fot. 18) oraz w tylnym zawieszeniu tuleje metalowo – gumowe (Fot. 19).

   Opis techniczny Daewoo Tico Opis techniczny Daewoo Tico Opis techniczny Daewoo Tico
  Fot. 17Fot. 18Fot. 19

  Wnętrze

  Elementy wnętrza są wykonane dosyć dobrze, jednak nie jest to samochód drogi wiec elementy są niskiej jakości. Fotele bardzo często nie dają się regulować za sprawą wybitych zębatek regulujących pochylenie oparcia, tapicerki drzwi wybrzuszają się i odstają.

  PODSUMOWANIE

  Bardzo dobry samochód pod względem ekonomicznym mało pali, wszędzie wjedzie z racji małych wymiarów, zwrotności itd. Nie występują groźne w skutkach awarie niosące za sobą poważne koszty. W chwili obecnej części do Tico są w miarę tanie. Samochód godny polecenia dla osób potrzebujących niedrogiego w miarę komfortowego środka transportu.

  PLUSY

  - Mały i zwrotny samochód
  - Niedrogie części
  - Prostota budowy

  MINUSY

  - Słabe sworznie i elementy zawieszenia
  - Skomplikowana budowa gaźnika
  - Cieknące pompy paliwa

  Dostępność części zamiennych:

  Oryginały – dobra.
  Zamienniki - bardzo dobra.

  Ceny części zamiennych:

  Oryginały – na przyzwoitym poziomie.
  Zamienniki - tanie.

  Awaryjność:

  Średnia

 • Ryszard Strzyż
 
 
 
Pisaliśmy również o Daewoo Tico:
 
 
 

Opony letnie - promocja!


Opis techniczny Daewoo Tico

Dodaj komentarz

10
 
41
~łuki~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

2 lata temu napisz odpowiedź