Redakcja2.0 - motogazeta społecznościowa

wydrukuj artykuł Opis techniczny Renault Laguna II

Opisy techniczne

2008-09-16, Ryszard Strzyż
 • Renault Laguna 2 to bardzo udana kontynuacja pierwszego modelu w stosunku do poprzednika. Samochód znacznie ulepszono, zastosowano więcej elektroniki, co ma swoje dobre i złe strony ze względu na częste awarie niektórych elektronicznych podzespołów. Zmienił się znacząco wygląd zewnętrzny, miedzy innymi nadwozie nabrało nowego wyglądu. Zmieniono też wygląd oświetlenia zewnętrznego. Samochód jest bardzo funkcjonalny, wnętrze jest obszerne, dobrze dopracowane pod względem użytych do produkcji materiałów. Siedzenia są wygodne, dobrze trzymają na zakrętach.
 • OCENA TECHNICZNA

  Samochód bardzo mocno naszpikowany elektroniką, nie sposób wymienić wszystkich użytych w samochodzie układów, jest ich bardzo dużo. Za całość samochodu odpowiedzialna jest głównie elektronika, ma to jak napisałem na wstępie dobre i złe strony. W samochodzie tym nie ma możliwości samodzielnych napraw, jak w starszych generacjach typu renault 19, czy podobne. Jeśli chodzi o całość samochodu to jest w miarę mało awaryjny. Kłopoty mogą sprawiać drobnostki, które są czasami dla właścicieli mocno uciążliwe, jednak patrząc na całość można powiedzieć, że samochód jest bardzo przyjemny, dobrze się prowadzi. Nie ma większych kłopotów z częściami zamiennymi, choć dużym minusem jest brak możliwości samodzielnych napraw poważniejszych elementów, ale to już jest zasługa postępu technicznego, bez którego nie sposób się obejść w dzisiejszych czasach.

  TYPOWE USTERKI

  Układ kierowniczy

  Mało awaryjne układy kierownicze. Spotyka się sporadycznie nieszczelności kolumny kierowniczej prowadzące do korozji elementów wewnętrznych przekładni. Normalnemu zużyciu ulegają końcówki drążków jednak to niewątpliwa zasługa stanu dróg niż wad fabrycznych.

  Skrzynia biegów

  Nie zaobserwowano poważnych usterek spowodowanych wadami produkcyjnymi. Z reguły są to awarie spowodowane niewłaściwą eksploatacją, sporadycznie pojawiają się wycieki oleju w miejscach łączenia elementów.

  Sprzęgło

  Nie zaobserwowano usterek poza normalnym zużyciem eksploatacyjnych, jednak dobrze eksploatowany egzemplarz może bardzo długo pojeździć na oryginalnym fabrycznym sprzęgle.

  Silnik

  Główne podzespoły nie budzą zastrzeżeń, są dosyć wytrzymałe i zaprogramowane na duże przebiegi. Jeśli auto jest eksploatowane właściwie, przestrzega się wymian elementów typu paski rozrządu nie powinno być problemów z głównymi elementami silnika. Sporadycznie pojawiają się wycieki z różnych miejsc, jednak to zdarza się w samochodach z dużymi przebiegami. Zastrzeżenia może budzić dosyć częsta konieczność czyszczenia zaworu recyrkulacji spalin EGR. W silnikach diesla należy zwracać uwagę na jakość tankowanego oleju napędowego, gdyż słabej jakości paliwo może prowadzić do poważnych awarii i kosztownych napraw. Wiele zależy również od eksploatacji aut, z turbo doładowaniem niewłaściwa eksploatacja powoduje jej szybkie zużycie, co jest dosyć kosztowne dlatego należy na stan turbodiesla zwracać szczególną uwagę przed planowanym zakupem. Sterowanie wtryskiem paliwa jest też jedną ze słabych stron laguny, dosyć częste są awarie sterownika, co niesie za sobą poważne koszty i sporo nerwów. Zawodzą też elementy odpowiedzialne za zapłon.

  Hamulce

  Nie zaobserwowano typowych usterek poza normalnymi sprawami eksploatacyjnymi w stylu wymiana klocków czy szczek, nie ma za bardzo się do czego przyczepić w całym układzie. Przy dużych przebiegach szczególnie w samochodach eksploatowanych intensywnie zimą może zdarzyć się korozja przewodów hamulcowych.

  Karoseria

  Jeśli nie liczyć niedbałych napraw blacharskich po kolizjach dosyć ciężko znaleźć korozje na karoserii laguny. Wyjątki stanowią obicia lakieru, aż do gołej blachy które to niezakonserwowane lub niezauważone na czas mogą powodować korozyjne wykwity jednak to już wina zaniedbań, a nie producenta.

 • ... ciąg dalszy na następnej stronie
 
 
 
 
 

Opony letnie - promocja!


Opis techniczny Renault Laguna II

Dodaj komentarz

0
 
1
~Provider~Provider

To ja może też coś napisze o Lagunie 2 2004 1.8 120 koni benzyna, przebieg 150 tys. Auto posiadam od nowości.

Awarie w aucie

1. Pęknięty wąz chłodnicy ( przy małym dość przebiegu)
2 Awaria mechanizmu szyby prawa strona
3. Awaria szyby lewa strona ( jakiś inteligent produkuje zawleczke trzymającą szybe z cienkiego plastiku)
4. Coś nie tak z uszczelnieniem lewych drzwi, czasem zbiera się woda
5. Po 100 tyś, głośna praca silnika jak diesel.
6. Awaria elektryki, zanik masy w lampie tył powoduje zwarcie
7. Awaria świateł awaryjnych
8. Po 120 tyś rozczelniła się klimatyzacja chłonica + wąż
9. Po wymianie po jakimś czasie auto jadąć na klimatyzacji buczy jak stary złom ( coś się spypie sprężarka)
10. Uklad kierowniczy maglownica wyciek (Wymian a ASO 3 tyś zl)
11. Lewe nadkole przód odstaje zle spasowanie
12. Szybkie przetarcie fotela pasażera
13. Wada kontrukcyjna zawieszenia tył w belce trzeba non stop wymieniać gumy w zawieszeniu (wyjazd całej belki z pod auta w celu wymiany)
14. Coś buczy prawie od nowości w elektronice po włączeniu zapłonu w okolicach deski rozdzielczej
15. Przy cofaniu często auto samo gaśnie mimo wciśnięteg sprzęgła (falują obroty)

Autem się fajnie jeździ , może troche mułowate jest. Komfort ok. Jakby nie te wymienione usterki to poleciłbym to auto każdemu

1 rok temu napisz odpowiedź

0
 
0
~dms ~dms

musisz kolego zadecydowac czy chcesz samochod w ktorym nie ma sie co popsuc czy wygode , komfort z jazdy i bezpiezenstwo ... im wiecej w samochodzie tym wieksz maoliwosc ze cos sie moze popsuc dlatego przed kupnem samochodu zastanow sie czy stac cie na jego utrzymanie

3 lata temu napisz odpowiedź

0
 
0
~dms ~dms

opis typy jest zlom bo jest na poziomie przedszkola bez uzasadnienia nie ma sensu ...

3 lata temu napisz odpowiedź

0
 
0
~dms ~dms

w samochoda z lpg to standard jak chcesz jezdzic tanio to cos za cos ... gazu nie montuje sie orginalnie wlasnie z tego powodu ze silnik tego nie wytrzymuje ale gdyby byl systematycznie serwisowany to by do tego nie doszlo ... wystarczyloby nagwintowac na nowo mocowanie cena ok 150 zl ... wiec uwazam ze to nie wina samochody tylko uzytkownika ...

3 lata temu napisz odpowiedź