Poradnik kierowcy
Samochodowe porady prawne - dyskusja
Jak zdobyć dokument na pewność, że nie jest kradziony.
- xaros
Witam,
Chciałbym zapytać się o to czy istnieje jakaś centralna instytucja, biuro, której ekspertyza co do pochodzenia samochodu, który chciałbym kupić będzie "żelaznym świadectwem" na to, że samochód nie był nigdy kradziony, i że jest ok.
Czy np. policja ma prawo dać mi na papierze zapewnienie, że samochód, który chcę kupić jest "czysty".Może być to nawet za opłatą z mojej strony.
Chodzi mi o to gdzie i u kogo najlepiej ubiegać się o sprawdzenie legalności samochodu, kto i czyja ekspertyza daje mi najlepsze gwarancje prawne dla kupowanego samochodu?
Czy są jakieś uregulowania prawne wobec takich czynności, istytucji, policji.
Prosiłbym o podstawy prawne i ewentualne namiary, telefony do takich instytucji.
pozdrawiam,
Artur.
- KRP Marcin Milczarek
Szanowny Panie , generalnie cały czas czekamy na sprawne działanie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Docelowo to właśnie ta ewidencja będzie nam pomagała w ustaleniu czy samochód jest kradziony czy też nie. Obecnie jedynym rozsądnym wyjściem jest powołanie rzeczoznawcy lub wynajęcie detektywa np. biuro Pana Rutkowskiego świadczy takie usługi.
Myślę, że pomocni będą tu również rzeczoznawcy z Automobil Klubu, który ma swoją siedzibę na Nowym Świecie 41a

