Redakcja2.0 - motogazeta społecznościowa

Zgrabniejszy, choć nie mniejszy

Udostępnij
  • Prezentacje

    2010-01-21, Piotr Myszor
  • Fiat Doblo zyskał sobie sławę wielkością i urodą, no powiedzmy kontrowersyjną. W drugiej generacji atut wielkości nadal pozostał niezmieniony. Co do urody jest nieco podobna, nadal niestandardowa, ale już bardziej przemyślana. Wyraźnie Doblo przechodzi od stylistyki dość prostego samochodu dostawczego, do wielozadaniowego samochodu osobowego. Zwężająca się w tył linia okien powoduje, że nadwozie ma teraz bardziej charakter samochodu osobowego, a nie autobusu, jak poprzednio. Interesująca linia atrapy chłodnicy i reflektorów także zmiękcza charakter auta.
  • Nowa wersja ma 439 cm długości, 183 cm szerokości i 184 cm wysokości. Zbudowany na nowej płycie podłogowej Doblo ma rozstaw osi wynoszący 275,5 cm. W wersji osobowej duża kabina pozwoliła na umieszczenie dodatkowych dwóch foteli w bagażniku, przez co auto mieści do 7 osób. Wnętrze jest pakowne i zapewnia odpowiednią ilość miejsca nawet wysokim pasażerom. Nie można także narzekać na brak funkcjonalnych schowków i półek, czy ich zbyt małe rozmiary.

    Zgrabniejszy, choć nie mniejszyZgrabniejszy, choć nie mniejszyZgrabniejszy, choć nie mniejszy

    Wnętrze samochodu ma stylizację osobowego auta i szeroką gamę dostępnego wyposażenia. Automatyczna klimatyzacja ma nawiewy także na tylną kanapę, a radio z odtwarzaczem CD sterowanie w kierownicy. Dostępny jest także system Bleu&Me z zestawem głośnomówiącym Bluetooth oraz nawigacją TomTom.

    Bagażnik samochodu ma pojemność 790 l, ale po złożeniu foteli można powiększyć przestrzeń bagażową do 3200 l.

    Doblo będzie także dostępne w dostawczych wersjach Cargo. Będzie ich siedem: Furgon, kombi i platforma do zabudowy, wszystkie z krótkim i długim (310,5 cm) rozstawem osi oraz furgon z podwyższonym dachem. W poszczególnych wersjach można dobierać ilość i rodzaj drzwi bocznych oraz tylnych, no i oczywiście silników. W sumie można stworzyć około 400 różnych kombinacji.

    Zgrabniejszy, choć nie mniejszyZgrabniejszy, choć nie mniejszyZgrabniejszy, choć nie mniejszy

    W wersji Cargo dostępne będzie wiele elementów wyposażenia, które pozwolą przekształcić kabinę samochodu w ruchome biuro.

    Fiat Doblo ma w gamie silników cztery jednostki. Benzynowy silnik jest jeden. Ma pojemność 1,4 l i moc 95 KM. Trzy turbodiesle to Multijety: dziewięćdziesięciokonny o pojemności 1,3 l, silnik 1,6 l o mocy 105 KM oraz dwulitrowy silnik o mocy 135 KM. Wszystkie spełniają normę Euro 5, ale za wyjątkiem dwulitrowego turbo diesla, są także dostępne w wersji zgodnej z normą Euro 4. Wersje spełniające Euro 5 będą miały seryjnie montowane systemy Start&Stop.

    Później mają się pojawić jeszcze dwa nowe silniki - wersja Natural Power, zasilana benzyną lub metanem oraz wysokoprężna jednostka ze zrobotyzowaną skrzynią biegów MTA.

    Zgrabniejszy, choć nie mniejszyZgrabniejszy, choć nie mniejszyZgrabniejszy, choć nie mniejszy

    Tylne zawieszenie Bi-Link pozwala ma kalibrowanie poszczególnych elementów do potrzeb konkretnej wersji. Nad stabilnością jazdy samochodu czuwają także elektroniczne systemy, wraz z ESP wyposażonym w układ wspomagający ruszanie pod górę Hill Holder. Który ma być elementem standardowego wyposażenia samochodu.

    W standardowym wyposażeniu samochodu będą także poduszki powietrzne – przednie i boczne z funkcją ochrony głowy.

    Na wielu europejskich rynkach auto można już zamawiać. Samochód pojawi się w Polsce na przełomie lutego i marca.

  • Piotr Myszor
 
 

galeria galeria auta: Fiat Doblo III

 
 
 
 
 

Opony letnie w najlepszych cenach!

Zgrabniejszy, choć nie mniejszy

6 komentarzy

5 dyskutujących

Podpis:

Dodaj komentarz

~jetro~jetro

Nie martw się dino, ja nie żałuję, że nie kupiłem w promocji. W mojej działalności, gdzie dużo jeżdżę takie wydatki szybko się zwracają.

3 miesiące temu napisz odpowiedź

~dino~dino

Warto dodać, że aktualnie trwa wyprzedaż rocznika 2011. Nowy model z zeszłego roku Fiata Doblo można mieć 11 tysięcy taniej, czyli za 47 tysięcy najtańszę wersję 1.4 16v 95 KM Active. Szkoda, że jetro nie poczekał...

3 miesiące temu napisz odpowiedź

~jetro~jetro

W zeszłym roku w sierpniu kupiłem sobie takiego Fiata Doblo 1.6 Multijet 16v 90 KM. Dałem za niego nie całe 70 tysięcy. Do tej pory przekręciłem nim 40 tysięcy w pół roku. Więc za nie długo mi się to zwróci. Dlaczego? Bo pomimo droższej troszkę ropy od benzyny, na trasie schodzę trochę poniżej 5 l na 100 km, w mieście 5,5l. Auto wygodne i praktyczne, spisuje się bez zarzutu. Wszystkim serdecznie polecam.

3 miesiące temu napisz odpowiedź

~kamrat32~kamrat32

Mam ten samochód. Mogę go scharakteryzować w 3 słowach: praktyczny, solidny, funkcjonalny. Wnętrze bardzo wygodne. Poza tym ekonomia i bezpieczeństwo. Jak ktoś się zastanawia, myślę że moja opinia go przekona. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Fiata Doblo!

3 miesiące temu napisz odpowiedź

bossybossy

w grudniu zakupiłem doblo z 1.6 multijet w wersji dynamic. Narazie mam przejechane 7tys km, także wiele jeszcze nie mogę powiedzieć.. Póki co bardzo pozytywne mam odczucia co do zawieszenia i przestronności auta. Silnik 1.6 ma wyraźną turbo dziure ale odpowiednie podejście do jazdy w dużym stopniu eleminuje jej efekty. Polecam wersje z systemem Blue&Me, który pomaga w korzystaniu z telefonu i umożliwia odsłuchiwanie muzyki z każdego pendrive-a. Spalanie średnio wynosi 7,4L/100km (ale to dopiero 7tys km przejechanych, poza tym auto jest na zimówkach i wiekszość tras ma w mieście) w trasie z predkościa 110-130 spala około 6,5L/100km. Wiecej na temat autka napisze po jakiś 30tys km.. pozdrawiam!

1 rok temu napisz odpowiedź

KrzysztofKrzysztof

bardzo mi się podoba,miła sdtylistyka,ciekawe jaka będzie jego cena

1 rok temu napisz odpowiedź