Gorące tematy

Citroen AX - spalanie

 • Im większa pojemność silnika, tym większe spalanie - to logiczne. Warto mieć jednak pogląd jaki silnik ile paliwa spala. Najoszczędniejsze są diesle i jednostki hybrydowe. Następne w kolejne są silniki benzynowe, a na szarym końcu plasują się auta zasilane gazem. Tylko ten ostatni ma dobrą kartę przetargową - jest bardzo tani.

 • W jasnych barwach

  Ktoś mądry wymyślił Eco Driving, czyli zasady ekonomicznej jazdy. Warto sprawdzić to na sobie.

  W ciemnych barwach

  Im lepsze osiągi, tym większy silnik – a im większy silnik tym niestety większe spalanie. Chociaż z drugiej strony ostatnio modny jest downsizing, czyli małe, doładowane jednostki o dużej mocy. Może to i jakieś rozwiązanie.

 • Citroen AX - spalanie - opinie kierowców

  Citroen AX

  Bardzo niskie spalanie na poziomie 4,5-5,00 litra na 100km przy ekonomicznej jeździe.

  dodał: Musicofspheres

  Citroen AX

  W trasie małe,niestety przy krótkich odcinkach (po 1km) i zimnym silniku spalanie może przekroczyć 10 litrów.

  dodał: Adamsaw@vp.pl

  Citroen AX

  Największe plusy to bardzo małe spalanie i cicha praca silnika. Dynamika na średnim poziomie, ale do jazdy na codzień wystarcza.

  dodał: Lehoo

  Citroen AX

  Dobry samochód gdy rodzina liczy do 2 osób. Można poszaleć na trasie ( jazda 120km/h takim małym autem w ciasnych zakrętach podnosi adrenalinę a przy twardym zawieszeniu jest cały czas kontrolowana) a jak trzeba oszczędzać spalanie jest minimalne. Znam ludzi, który z LPG płacą więcej za przejechanie 100km

  dodał: Wojtas_Z@poczta.fm

  Citroen AX

  Super! Bardzo ekonomiczny silnik. Nawet ostre zasuwanie po mieście nie wpływa drastycznie na zużycie paliwa. Ja mam ciężką nogę, jeżdżę przede wszystkim właśnie w mieście i spalanie w takich warunkach nie przekracza 7 l/100km.

  dodał: ilcar

  Citroen AX

  Części jest dużo i dość tanich. Spalanie jest średnie. Ma trasach miejskich czyli ok 5km w jedną stronę pali ok 6,5l od wiosny do jesieni. W zimie jest tragedia. Tej ostatniej potrafił dojść do 10l !! Na trasie przy prędkościach do 100km/h spokojnie poniżej 5l.

  dodał: panczo

  Citroen AX

  Co do silnika diesel,a to osobiście się w nich zakochałem: Niewielkie spalanie, maksymalne wykorzystanie posiadanej mocy. Trochę głośny i długo grzeje świece w zimie, ale mnie osobiście to nie przeszkadza. Długowieczny i w sytuacji awaryjnej na drodze bardzo wiernie się sprawuje; ciągnie do oporu, nie jęczy.

  dodał: kuligosiarz

  Citroen AX

  dodał: RudY0LKR

  Citroen AX

  dodał: Andrzej

  Citroen AX

  super małe spalanie i pali wszystko, nawet ukraińską ropę

  dodał: Andrzejb28

  więcej