Gorące tematy

Fiat Seicento - wymiana amortyzatorów

 • Wymiana amortyzatorów to niestety zwykle kosztowny interes. Tylne można wymienić samemu - dostęp jest łatwy i nie trzeba mieć w domu żadnych wyszukanych narzędzi. Z przednią osią jest już gorzej - zwykle niezbędę już będą specjalnie klucze, a po wymianie nie obejdzie się bez wymiany geometrii.

 • W jasnych barwach

  W wielu prostszych autach tylne amortyzatory są poprowadzone obok sprężyn. Wtedy ich wymiana będzie banalna – wystarczy tylko odkręcić górną i dolną śrubę.

  W ciemnych barwach

  Śruby zwykle są skorodowane, dlatego ich odkręcenie może być po prostu trudne. Do tego dostęp do górnej nie zawsze jest najszczęśliwszy, a w autach z kolumnami McPhersona mogą być potrzebne wyszukane narzędzia do zaciśnięcia sprężyn.

 • Orientacyjne ceny

  Amortyzator:100-300zł

  Robocizna za wymianę 4 sztuk:150-300zł

 • Fiat Seicento - wymiana amortyzatorów - opinie kierowców

  Fiat Seicento

  przy przebiegu 115 tys km, wymiana amortyzatorów przód, tarcze, klocki, bębny, wydech, tulejki wahacza, świece, przewody, filtry, olej. Nic nieprzewidzianego. Jedyna "nieprzewidziana" usterka to sonda lambda ( prawdopodobnie popsuta w trakcie kolizji )

  dodał: marcin80

  Fiat Seicento

  W moim SPI po 65 tys wymiana amortyzatorów ( nawet nie zle), ale niepokoja mnie stuki przy wiekszyh nierownosciach ( bruk), narazie nie zlokalizowałem przyczyny stuków.

  dodał: Jarek M.

  Fiat Seicento

  głośna praca silnika,pocenie się pod pokrywą nad głowicą,po 52tys wymiana zatartych łożysk alternatora,wymiana pękniętych gum na półosiachpo43tys,łatwy rozruch szczególnie zimą

  dodał: stanek@op.pl

  Fiat Seicento

  słabe zawieszenie wymiana po 40tys km amortyzatorów tył , tuleje wahacza tylnego z przodu jakies stuki i pisk klocków hamulcowych ale za to dobre hamulce a i ręczny cały czas rdzewieje ,zacina sie.ogolnie to na 3+

  dodał: pawcio

  Fiat Seicento

  Tragedia, w ostatnim roku (2003) po kolei: przerwanie przewodu do masy a co za tym idzie wymiana sterownika (1000zł), korozja zbiornika na paliwo i jego wymiana (400zł), wymiana amortyzatorów (150zł), wymiana tłumika (1100 zł), wymiana ogranicznika (30zł). Przedemną usunięcie awarii : regulacja przednich świateł, wymiana uszczelek na pólosiach, wymiana uszczelki …

  dodał: Długi

  Fiat Seicento

  Hmm.. Mam ten samochód od "nowości" i od początku był problem z przednimi hamulcami, stale piszczały, wymiana klocków i tarcz nie pomagały. Co 2-3 miesiące muszę czyścic klocki to troche pomaga. Ale za to nic nie skrzypi.

  dodał: SLAVO

  Fiat Seicento

  dodał: AdiP

  Fiat Seicento

  po 35 tys wymiana amortyzatorow - generalnie to najslabszy punkt SC

  dodał: Cioccione

  Fiat Seicento

  mocne zawieszenie, do tej pory jednorazowa wymiana amortyzatorów i tulei gumowo-metalowych ale auto pracuje w wiekszości na drogach gruntowych.

  dodał: andrzej

  Fiat Seicento

  przy 80000 wymiana amortyzatorów przód, naprawa zawieszenia tył, częste piski, stuki

  dodał: maciek

  więcej

  Fiat Seicento - wymiana amortyzatorów - dzienniki pokładowe

  wymiana amortyzatorow z przodu. - Fiat Seicento

  dzisiaj kupilem amorki do przodu,calkiem tanio:)monroe 2 lata gwaranji wraz z gumami za 77 zl szt,pomyslalem ze wymienie sam...ale po poradzie madrych ludzi nie zrobilem tego bo nie posiadam sciagaczy …