Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Renault Koleos w pigułce

Renault Koleos w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Renault Koleos I

Lata produkcji 2008 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Model należący do klasy średniej SUV-ów (segment I) produkowany od 2008 roku. Pierwszy samochód Renault w tym segmencie, nie licząc uterenowionych wersji modeli Scenic (RX4) i Kangoo. Prace nad stworzeniem debiutanckiego SUV-a toczyły się w Renault już pod koniec ubiegłego stulecia. Pierwsza generacja Koleosa była kompaktowym SUV-em, wraz z drugą, zaprezentowaną w 2017 roku, model przesunął się do SUV-ów klasy średniej, zaś miejsce SUV-a kompaktowego w ofercie Renault przejął model Kadjar. W Korei Płd., gdzie Koleos jest produkowany, sprzedaje się go jako Renault Samsung QM5 i QM6.

 

Spóźniony debiut Renault w mocno obsadzonym segmencie SUV-ów. Czy warto było czekać? Koleos wygląda poprawnie, ale w tej klasie to za mało, by marzyć o sukcesie rynkowym. Projektantom wyraźnie zabrakło odwagi.

~Powagosław

Koleos ma tyle wspólnego z rasową terenówką, ile agent francuskiego ruchu oporu z czasów drugiej wojny światowej z Jamesem Bondem. Koleos to śmieszny facet w prochowcu i berecie, który zamiast pistoletu ma bagietkę i ciągle powtarza, jak w „Allo' Allo!”: „Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać”.

~Luzacjusz

Dane techniczne Renault Koleos I

Moc silników 130–175 KM
Pojemność silników 1,6–2,5 l
Prędkość maksymalna 173–195 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,0–12,3 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Renault Koleos I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 220
Koszt ogólny 34,01 PLN
LPG25 PLN
ON33.67 PLN
PB214 PLN
Wydatki serwisowe 10,95 PLN Pozostałe wydatki 26,91 PLN

Publikacje o Renault Koleos

Newsy o Renault Koleos