Zgłoś sugestię Żarówka

Dyskusja z Ekspertem LPG

Nierówna praca silnika na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku - Opel Omega A Kombi

Dyskusja zakończona
BartoBartin
dodano: 06.02.2009 23:29:37
Witam serdecznie. Mam ciężki przypadek ze swoim autem (Opel Omega B 2.0 8V LPG Stag 2-L) Instalacja jest roczna 30 tyś. km. Wszystko do tej pory było ok. Problem polega na tym,że kiedy auto się rozgrzeje na wolnych obrotach strasznie trzęsie silnikiem i silnik pracuje nie równo - obroty nie falują. Po pewnym czasie na biegu jałowym problem zanika. Natomiast podczas jazdy potrafi lekko szarpać przy obrotach do 3 tyś. Kiedy wcisnę mocniej gaz nawet przy niższych obrotach silnik nie poszarpuje. Na benzynie jest wszystko ok.

Wymieniłem: przewody Bosch, świece już drugi komplet najpierw Bosch później NGK, cewka, reduktor gazu był podmieniany, filtry gazu i paliwa, przepływomierz powietrza, uszczelka pod głowicą, pierścienie tłokowe - ciśnienie na tłokach 13,5 bara.Czasem jak tak siędzieje to jak ściągam fajkę z 4-go cylindra reakcja jest bardzo mała. Po chwili już znacznie większa :( Proszę o pomoc bo mechanicy nie dają sobie z tym rady a już sporo pieniędzy straciłem na diagnozy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
mgr inż. Dariusz Wnuk
dodano: 12.02.2009 12:48:59
Witam

Czy opisane przez Pana objawy występują na benzynie i na gazie, ale na benzynie są mniej odczuwalne?
BartoBartin
dodano: 13.02.2009 00:45:03
Witam serdecznie!

Opisane problemy występują na gazie i na benzynie - sporadycznie i mniej odczuwalne niż na LPG. W czasie jazdy na Pb praktycznie auto nie szarpie natomiast kiedy zatrzymam się np. na światłach to czuć na wolnych obrotach, że silnik nierówno pracuję i telepie całą karoserią ale mniej niż na gazie a innym znów razem na Pb tego nie odczuwam.


Czasem z silnika słychać dziwny świst (trudno mi go opisać; brzmi to jakby położyć suszarkę do włosów pod maską i włączyć do sieci) czasem nie ma tego świstu ale te objawy i tak występują. Na LPG jest to odczuwalne w zakresie obrotów do ok. 3000tyś, na biegu jałowym drży gorzej niż na benzynie zawsze po przejechaniu kilku kilometrów. jeszcze dziwi mnie to,że jeśli go odpalę to może sobie chodzić tak na jałowym kilka godzin i silnik chodzi równo ale cała ta "dyskoteka" zaczyna się po przejechaniu kilku kilometrów.


Jestem kompletnie bezradny :( Proszę bardzo o pomoc.
mgr inż. Dariusz Wnuk
dodano: 04.03.2009 13:09:32
Witam

Wynika z tego, że jest to usterka silnika i trzeba ją znaleźć.

Sugeruję usunięcie, bo:

Dowiedz się więcej o Opel Omega

Zapytaj
Eksperta
O serwisie
O serwisie

Zasady są proste:

- Masz pytanie?

Wybierz odpowiedni dział z listy po lewej stronie i zapytaj eksperta.

- Masz wiedzę ekspercką?

Zgłoś się do nas jako Ekspert istniejącego lub nowego działu. Poświęć trochę swojego czasu w zamian za reklamę Twojej firmy, strony i marki zgłoś się teraz!

Nasi Eksperci

Dariusz Wnuk

mgr inż. Dariusz Wnuk

Niezależny Ekspert AutoCentrum.pl.
Właściciel Eko-Pal, Auto Gaz Miszewo 98 (vis a vis Antyków) przy trasie Gdynia-Żukowo.

Tomasz Piasek

Tomasz Piasek

Kierownik warsztatu samochodowego w firmie UNIGAS.

Polecamy!