Szukaj

Mercedes-Benz X250D 2.3 190 KM, 2018 - test AutoCentrum.pl

Dodano: ponad rok temu
Wyświetlenia: 3 636
Komentarze: 3

Czy luksusowa natura Mercedesa Klasy X nie przeszkodzi mu w terenie? Do pracy czy rekreacji - dla kogo właściwie jest ten samochód? Tym razem zjeżdżamy z asfaltu, jednocześnie porównując pickupa Mercedesa do Nissana Navary. 

 

Mercedes Klasy X to pickup, ale luksusowy. To kolejna próba zagarnięcia niszy przez Mercedesa. Choć pomysł ubrania „robotnika” w garnitur wydaje się absurdalny, w praktyce może się nawet sprawdzić. Pickupy przestają bowiem powoli być samochodami wyłącznie do pracy. Co słyszymy przy każdej premierze modelu tego typu? „Poprawiliśmy zawieszenie, żeby samochód był bardziej komfortowy na asfalcie”, „Do wykończenia wnętrza użyliśmy lepszych materiałów”. To właśnie odpowiedzi na potrzeby nie klienta biznesowego, a prywatnego, który tego typu samochód wykorzystuje do rekreacji.

 

Rosnąca popularność pickupów wśród klientów prywatnych to nie przypadek. Coraz więcej osób lubi aktywnie spędzać czas – jeździmy nad wodę na jachty, chcemy popływać motorówką czy skuterem wodnym, w terenie natomiast chcemy „śmigać” na quadach lub motocyklach crossowych. Oczywiście możemy też wybrać paralotnię, deskę surfingową czy cokolwiek innego, co nas pasjonuje. A co jeśli sprzęt nie mieści się ani w kombi, ani w SUV-ie? Wówczas wybieramy pickupy.

 

To popyt rodzi podaż. Postanowiliśmy więc spotkać się z naszą „grupą testową” i sprawdzić, czy X-klasa faktycznie jest w stanie trafić w gusta szerszej publiki. Zobaczcie, co z tego wyszło. 

 

Nasi goście wielokrotnie porównywali Mercedesa Klasy X do Nissana Navary. Co oba modele mają ze sobą wspólnego? A jakie są widoczne różnice?

 

Zapraszamy na test modelu: Mercedes-Benz X250D 2.3 190 KM, 2018.

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Mercedes Klasa X