Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Lexus LC 500h 354KM 260kW od 2017

Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Auta sportowe

Luksusowy sportowy samochód typu grand tourer (segment G) produkowany od 2017 roku. Powrót Lexusa do tej klasy po siedmiu latach od zakończenia produkcji modelu SC, poprzedniego GT japońskiej marki. Koncepcyjnym pierwowzorem tego samochodu był prototyp LF-LC Concept z 2012 roku. Jego projektantem jest Tadao Mori. LC w wersji produkcyjnej powstał na zmodyfikowanej dla Lexusa płycie podłogowej Toyota New Global Architecture (TNGA Platform) - Global Architecture for Luxury vehicles, którą dzieli m.in. z Lexusem LS. Wielokrotnie nagradzany: m.in. Car Design of the Year w 2017 roku.

 

Podczas prac rozwojowych, najważniejsze dla Lexusa było zachowanie istoty oryginalnej koncepcji stylistycznej modeli LF-LC i stworzenie flagowego coupe reprezentującego radykalne, charakterystyczne dla marki Lexus wzornictwo.
Bardzo istotne jest to, czego nie widać – nowy LC jest pierwszym modelem zbudowanym na płycie podłogowej Lexus Global Architecture – Luxury, która zapewnia nisko położony środek ciężkości i optymalny rozkład masy. Te cechy przekładają się na nadzwyczajne własności jezdne, stateczność i wrażenia z jazdy, których klienci oczekują od prestiżowego coupe.

Powagosław

Młode marki, takie jak Lexus – nieobciążone historią, tradycjami i linią, którą muszą się trzymać, by zadowolić tych, którzy kupują to, czym zawsze jeździło się w ich rodzinie, mogą czasem pozwolić sobie na szaleństwo i ryzyko. LC wygląda zupełnie niesamowicie – w całości i detalach.

~Powagosław
Luzacjusz

Podobno zostawia za sobą gwiezdny pył. Podobno Japończycy odebrali sygnał z kosmosu i dostali podpowiedź od inżynierów z obcej cywilizacji. Z całą pewnością najbardziej spektakularne dzieło projektantów Lexusa. A ci, jak sami wiecie, nie zawsze mieli wenę.

~Luzacjusz

Dane techniczne Lexus LC 500h 354KM 260kW od 2017

Podstawowe parametry Lexus LC 500h 354KM 260kW
Produkowany od 2017 roku
Pojemność skokowa 3456 cm3
Typ silnika hybrydowy
Moc silnika 354 KM (260 kW) przy 6600 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 500 Nm przy 3000 obr/min
Umiejscowienie wałka rozrządu DOHC
Liczba cylindrów 6
Układ cylindrów widlasty
Liczba zaworów 24
Stopień sprężania 13,0 : 1 : 1
Średnica cylindra × skok tłoka 94 x 83 mm
Zapłon elektroniczny
Typ wtrysku bezpośredni
Przeniesienie napędu Lexus LC 500h 354KM 260kW
Automatyczna skrzynia biegów
Napęd na tylną oś Dostępny
Liczba stopni 10
Lexus LC I Coupe
Aktualnie przeglądasz Lexus LC I Coupe