Lista ocen Alfa Romeo 145 (177) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rigobert
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Jest to najprecyzyjniejsza skrzynia z jaką miałem do czynienia. Świetnie zestopniowana. Na "5"-ce można jechać spokojnie nawet od 50km/h do 200 :)Gdy pierwszy raz zmieniałem bieg najnormalniej w świecie się uśmiechnąłem z wrażenia. Ale dużo zależy od danego samochodu. U kolegi drążek jest wyraźnie luźniejszy. Czasem trzeba "pogrzebać", żeby wrzucić wsteczny.
~Adam Wiślicki
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
PORAŻKA. Gorsze były chyba tylko niesynchronizowane skrzynie w latach 20 ubiegłego stulecia. Tak beznadziejnie pracującej skrzyni - haczą wszystkie biegi, wsteczny robi łaskę, że wchodzi - nigdzie nie miałem. Skrzynia w syrenie bosto może służyć alfie romeo jako wzór precyzji i myśli technologicznej.
~Piacho piesiu1@op.pl
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Skrzynia biegów chodzi cięzko ale to auto ma zacięcie sportowego auta wiec to nromalne ale chodzi precyzyjnie a przełożenia są krotkie co pozwala na szybką zmiane biegów. Kolejnym plusem jest to ze skrzynia jest polożona wzdłuż pojazdu co daje dobre rozlozenie mas.
~Daroo
Hatchback 1.4 i.e. 90KM 66kW
albo taki egzemplarz albo tak maja chodzić. problem z wrzucaniem trójki.nie wiem nie jeździłem inna alfa. od czasu do czasu trzeba pomęczyć sie ze wstecznym. ale podoba mi się piątka.nie trzeba jej szukać u pasażera na kolanach. Da sie nia jechać nawet 35km/h po prostej drodze:)
~kristofsgardens@yahoo.co.uk
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Biegi moga chaczyc chaczyc, i lewarek zmiany biegow sprawia wrazenie zyt dlugiego (dlatego go skrocilem), moga takze pojawiac sie od czasu do czasu delikatne problemy z wstecznym. Zestopniowanie za to bardzo dobre dopasowane do silnika, bez zarzutow.
~MOOksy
Hatchback 2.0 16V Quadrifoglio 155KM 114kW
bardzo czuła skrzynia, lekkie dotkniecie gałki powoduje wypadanie biegu, bardzo krótka, umożliwia naprawdę szybka zmianę biegów i oto w tym chodzi :), przy wrzucaniu wstecznego trzeba chwile odczekać bo zgrzytnie, ale to nie tylko w tych silnikach
~TomekQV
Hatchback 2.0 16V T.S. 150KM 110kW
Biegi wchodzą bezproblemowo, lewarek jest długi ale skok jest stosunkowo krótki. Skrzynia biegów jest bardzo krótko zestopniowana - troszke przeszkadza to przy spokojnej jeździe. Jeszcze jedno - chyba standard - problem z wrzucaniem wstecznego.
~bilo@alfaromeo.x.pl
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Niby ok,ale trudnosci z zapinaniem jedynki i wstecznego.Synchronizacja drugiego biegu nie nadaza za mozliwosciami silnika i te dlugie drogi prowadzenia drazka:(.Jednak sa to jedyne minusy auta nie wplywajace na nic przy spokojnej jezdzie.
~Jan Kowalski
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Skrzynia jest bardzo nieprecyzyjna. Żeby efektywnie przyspieszyć przy wyprzedzaniu nieraz trzeba zredukować 2 biegi. Ma przejechane ponad 200tys i są problemy z wbijaniem wstecznego. Ale bez trageeedi. I tak jest fajna.

Usterki Alfa Romeo 145

Alfa Romeo 145 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Lopez
Hatchback 1.4 i.e. 90KM 66kW
No cóż, kwestia opanowania. Mogło by być lepiej ale to w końcu nie jest autko dla chłopców którzy chcą jednym paluszkiem zmienić sobie bieg. Z Alfem jak z niedobrym psem, trzeba go dobrze trzymać i pokazać kto rządzi.