Lista ocen Alfa Romeo 145 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW 1996-2000 (43) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Matti
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Brak usterek przez rok użytkowania. Co prawdą nie robię dużych odległości, ale nabiłem ponad 5 tys. kilometrów. Jedyna usterka to zaśniedział bezpiecznik od pompy paliwa. Oczywiście znawcy mechanicy już mi chcieli wymieniać pół auta (pompa paliwa, świece, kable, cewka itd.), ale dlatego, że auto nie paliło tylko czasami postanowiłem poszukać tego na własną rękę. Okazało się, że padł bezpiecznik pod maską, jest on niestety narażony na warunki...
~Starski (ny157@wp.pl)
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Oczywiście że to nie to Toyota ani Mercedes - te marki to są fajne auta, którymi dobrze się jeździ, są solidne, można je lubić.. Natomiast z Alfą jest inaczej - albo ją bez opamiętania pokochasz, albo całkowicie znienawidzisz - są tylko te dwie możliwości! Ja przyznaje, że co nieco musiałem w ten samochód włożyć, nie jest to najtańszy samochód w eksploatacji, ale tylko dlatego że ten samochód ma charakter, nie jest bezpłciowy.. Jeśli dba...
~Adam Z
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Nie ma żadnych wad jeśli chodzi o karoserię czy tapicerkę. Jeśli chodzi o mechanikę, to poprzestawiały się spryskiwacze przedniej szyby, ale już zrobiłem. Wiadomo, że w Alfie jak się nie dba o wymianę części eksploatacyjnych to są problemy z usterkami. Ale ja dbam.
~corle... w razie pytań piszcie corleone0@op.pl
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Po przejechaniu 130000 km. I tak się coś zepsuje. Chociaż ja mam narazie szczęscie z moją nową włoszką. 102 000 przejechane i chyba dopiero wydech bede robil. Nie miałem przypadku, abym nie mogl odpalic lub zostalbym unieruchomiony przez wloszke.
~kristofsgardens@yahoo.co.uk
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Ja serwisowalem swoja Alfe na czas i stosowalem produkty najlepszych producentow ale i tak nie ustrzeglem sie od napraw. Przy odpowiednim poznaniu tematu naprawy nie sa jednak tak kosztowne.
~grak6
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
2 razy wymieniany był zbiornik płyny chłodniczego, pękał w tym samym miejscu, ale koszt ok 30 zł na allegro, raz pękła rura wspomagania
~Janek
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Fatalnie, chociaż samochód mam stosunokowo krótko, odpóściłem sobie już usówanie drobnych usterek. Naprawisz jedno, to już zdąży zesuć się drugie.
~Jubiler
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Tylko WARIATOR FAZ ROZRZĄDU. Bolaczka każdej alfy. Na szczeście zasze sięzepsuje przed upływem gwarancji i wymieniałem już 6 razy za FREE !!!!!!!!!!!!!!!
~snajki30
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
padl silniczek spryskiwacza tylnej szyby...oraz czujnik halla i sonda lambda - jak na 10 letnie auto - mialy prawo
~kazio
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
odpukać .... zimą gumowe przesmarowywuję uszczelki drzwi sprayem silikonowym .... przez 3 lata wymieniłem 2 żarówki H1 ...