Lista ocen Alfa Romeo 145 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2000 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam Wiślicki
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Gorszego badziewia od silników alfy romeo serii 16v TS nie ma na świecie. Wykonane z beznadziejnych materiałów, konstrukcyjne dno. Nawiedzeni debile wmawiają sobie, że olej musi być na bagnecie zawsze na max, ze musi po odpaleniu nie wiadomo na co się rozgrzewać, że wszelkie problemy maja tylko ci, którzy nie wiadomo co z tym silnikiem robią. A prawda jest taka, jak zycie ja zweryfikowało. alfa sama się z tego badziewia wycofała, bo oprócz...
~Paweł
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Elastyczność (jak na silniek poj. 1.6) oceniam bardzo dobrze. Kulture pracy również, chociaż ostatnio mam male problemy: tydzień temu wymieniłem ten felerny wariator faz rozrządu, jednak nadal praca rozgrzanego silnika nie jest zadowalająca (pływanie wolnych obrotów i pojawiaja sie przy tym głośniejsza praca zaworów). Jeżeli może mi w tej sytuacji ktoś coś doradzić to podaje swój numer gg 1261705
~Bad Boy
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Silniczek nie porównywalny 1.6 w Alfie z żadnym innym z roku 2000. Poprzednei moje Auto to VW Golf IV 1.6 to był muł nad muły. Maiłem kiedyś Alfe 145 1.6 (skończyła na drzewie) i teraz po golfiku kupiłem sobie do zabawy to auto - wierzcie mi świetnie sie bawie i do tego wszedzie mnei dowozi - naprawde nei nażekam
~rigobert
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Silnik jest doskonały. Mocny i elastyczny. W swojej klasie nie ma sobie równych. Kiedy będziesz go trzymał na 3,5-5k obrotów to odwdzięczy Ci się niesamowitą dynamiką. Bardzo lubi dobrej jakości olej i do tego koniecznie często zmieniany. Góra co 10kkm.
~8alfa8
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Bardzo elastyczny, dobrze się wyprzedza, wystarczający zapas mocy. Przyjemny dźwięk silnika, lubi wysokie obroty. Problemy z osprzętem silnika trochę zaniżają ocenę. Żadnych wycieków, silnik suchy i w ogóle nie bierze oleju.
~Sebastian
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Mówią, że to auto sportowe, a ja sie zastanawiam z której strony. Silnik awaryjny, głośny (nie ma nic ładnego w jego brzmieniu). Jedyną zaletą jest elastyczność, lecz i to zostawia wiele do życzenia.
~alfomaniak
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
dzwięk i jeszcze raz dzwięk alfa sound rządzi. Silniczek naprawde optymalny do tego auta świetnie się zbiera szczególnie przy ostrym przyspieszaniu i redukcji z wyzszego na niższy bieg
~radtur@poczta.fm
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
120 kucy to juz jest cos, 200 maksymalna, jak na razie silnik pracuje dobrze z zapalaniem nie ma problemu moze dlatego ze jest garazowany, nanajlepiej przyspiesza powyzej 4000tys/obr
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Dno, zmieniacz faz zmieniac należy razem z olejem. Silnik benzynowy, a pali oleju prawie tyle co benzyny. Konie tylko w książce, bo w silniku to wygłodzone szkapy.
~molo13 molo13@interia.pl
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
103 KM lubi wkręcać się na obroty ... przy tym SUPER brzmi ach ten BOXER :) po zainstalowaniu Gazu nie odczuwam drastycznego skadku mocy (być moze kwestia regulacji mieszanki gazu?)