Lista ocen Alfa Romeo 146 (149) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 155 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Diego2oo3
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
samochód niestety nie można zaliczyć do oszczędnych bo ten model jest jeszcze zrobiony na starej generacja układu spalania itp. a więc swoje weźmie a i jak się \\\"doćiśnie\\\" to swoje weźmie. Robie sie fajny wir w baku:) podam na swoim przykładnie, zrobiłem alfie \\\"mały\\\" wycisk i przez 30 min jeździłem na całym gazie obroty ma max (drift, spront, circut itp..) ściganie po prostu:D i miałem na 3/4 paliwo a jak skoczyłem jazdę to wskaźnik...
~mario
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
części są dostępne prawie że tylko na zamówienie allegro.Bo w sklepach ceny są za drogie a auto psuje sie cały czas naprawisz jedną część -nawali druga.Rozczarowała mnie ta marka.fiat to rumpel a alfa jescze gorsza.piszecie że części nie są drogie to kupcie sobie przewody do świec pompe wspomagania jedzcie do Słomczyna czy na Miedzianą Góre i znajdzcie części życze powodzenia.piszecie że ma dobrą dynamike-ma za krótkie przełożenia.
~szymekzn@interia.pl
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Hmm,przeciętnie,Autko lubi wypić jak na silnik o pojemności 1.6. po mieście jest to 10 l benzyny a 12 gazu.Przy sportowej jeździe mamy już wir w baku :) Tylko części i osprzęt silnika drogie i niezbyt dające się zastąpić tanimi zamiennikami tak to reszta normalnie.Co do ASO to możemy sobie darować bo ceny tam to kosmos,najlepiej znaleźć mechanika/serwis znający się na Alfach,gdzie często naprawiane są włoskie auta.
~rodik
Hatchback 2.0 16V Quadrifoglio 155KM 114kW
Jak na ten rocznik, tą technologię nie jest źle. Boxer palił więcej a osiągi miał gorsze. Książkowych 6,6 l/100km na trasie jeszcze nie udało mi się uzyskać, ale to wynika od stylu mojej jazdy. Ogólnie na trasie wychodzi mi 8,5 l/100km z włączoną klimatyzacją 2-3 osobami i dynamiczną jazdą. W mieście przy jeździe \"emeryckiej\" wyszło mi 11 l/100km. Przy szybszej jeździe 13 l/100km. Więc jest dobrze.
~Kacper
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
No, oszczędna to ona nie jest. W trasie nigdy nie spaliła mniej niż 10 litrów gazu przy średnio dynamicznej jeździe, nawet z zamontowanym magnetyzerem (około 1 litr mniej). W trybie krótkich tras (coś w stylu miejski-mieszany) około 12-13l LPG. Na etylinie średnio około 8 do 9 litrów Pb95. Przeglądy w serwisie podobnie jak i w serwisach innych marek. Dość drogie i czasem trudno dostępne części
~KamB
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Przez 2 lata włożyłem może dużo a może mało. Kupiłem w nie zbyt dobrym stanie - skrzynia biegów od razu poszła do wymiany(600zł), cieknąca chłodnica(200zł), wydech końcowy(200zł), przeguby(za oba ok 250zł), rozrząd(kompletny 400zł), do tego praktycznie drugie tyle w jakieś pierdółki, które poprawiały komfort jazdy jak np hucząca ze starości piasta z tyłu wraz z ABS(250zł).
~Alf
Hatchback 2.0 16V T.S. 150KM 110kW
zamontowany gaz sprawuje sie wspaniale w polsce takich nie montuja ale spala 12 l gazu na 100 koszt montarzu sie zwrucił juz po paru dłuzszych wyciaczkach.Na fazie idzie nie gorzej niz na bezynie.W przegladach to same kur i złodzieje tzreba miec zaufany warsztat.naprawy najgorzej po tuningu jak cos zacznie sie psuc to sporo wymiany a czesci nie rosna na drzewach
~voxtox@interia.pl
Hatchback 2.0 16V T.S. 150KM 110kW
Oleje, płyny i filtry sam wymieniam. Ceny części są znośne. Sporo kosztuje wariator. Wymieniłem razem z rozrządem, pompą wody, paskami i rolkami. Wtedy koszt wzrósł do 1750 zł z robocizną. A spalanie...., na razie mnie nie interesuje, Alfe mam jako 2-gie autko żeby czasami wyskoczyć sobie i pojeździć bardziej sportowo, więc nie wiem, nie sprawdzam.
~Sławek Tczew
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Podam zużycie na gazie bo to znam. Na trasie przy 110-120 srednio 9,5l W mieście 11,5. Ale jak jechałem na trasie zgodnie z przepisami, a zrobiłem to tylko raz zużyła mi 7,9, ale to nie jest życiowe.To nie prawda że ceny są kosmiczne, są normalne. Pewnie jak ktoś w serwisie kupuje no to porażka np. rozrząd w serwisie 680, a w sklepie 320 firmy BOSCH.
~kloopsik
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
jestem mile zaskoczony zuzyciem paliwa: około 7,5 l w cylku mieszanym (straszono mnie, że nie wyrobię się w 10); dość szybko zrezygnowałem z ASO i przeniosłem sie do znajomego mechanika, koszty przeglądów zmalały o połowę a oryginalne i nowe części sprowadzone z Włoch i Niemiec (łącznie z kosztami przesyłki) są ciekawą alternatywą dla przysalonowych sklepów