Lista ocen Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 (51) - Całokształt

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek Z
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Mimo, że nakręciłem nim od 0-210000 nie mam zastrzeżeń. O 146 trzeba dbać -występuje tu mała odpornośc auta na wszelkie zaniedbania. Nigdy nie miałem przypadku, abym wyjeżdżając w Polskę wracał na lawecie, pociągiem czy wogóle nie mógł jechać. Obiegowe opinie o kiepskiej jakości auta są generalnie chybione. Może za to denerwować jakość pocowania kokpitu (powyżej 120000 od czasu do czasu się odzywał) oraz materiały - lecz nie wszystkie....
~heniuk@bsb.com.pl
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Podoba mi się ten samochód -jestem zadowolony. Ma pewne mankamenty jak w.wspomniałem z gaśnięciem. Dałem sobie narazie z tym spokój bo teraz w chlodniejsze dni nie gaśnie.Oddanie do servisu to strata czasu-trzymaja samochod kilka dni i nic nie usuna bo po pierwszym odpaleniu już wszystko OK. Zauważyłem slaba jakosc plastików na słupkach i progach- wycierja się i prześwituje niebieskie tworzywo. Bieg wsteczny!! Dlatego tylko ocena 4
~@@@Kwiat@@@
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
samochód jest idealny, trzeba poprostu o niego dbać, wtedy nei powinno sie nic psuć. jest możliwość szybkiej jazdy, więc trzeba uważać aby nie spowodowaćżadnej kolizji. nie można przesadzaćz prędkościami, ponieważ samochód jest w stanie osiągnąć dużą prędkość. Ogólnie polecam samochód. Nie jest to jużniska klasa. Samochód piękny. Uważać na wariator... To tylko maszyna, moze się popsuć tak jak każdy inny samoochód...
~Kali
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Auto ze sportową żyłką, należy dbać o wymianę podzespołów, które ulegają eksploatacji (klocki, paski, płyny) i wszystko będzie ok. Jedyne co mi się przytrafiło to zachaczenie o nierówności w drodze(dość niskie przednie zawieszenie) i urwałem rury wraz z katalizatorem. Wymiana tego w boxerze to dość drogi zabieg bo kosztuje ok. 1800 zł. Nie licząc tego że czekałem na tą część 10 dni, bo właśnie jechała z turynu
~ziober
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Wbrew obiegowej opinii, a wg. mnie; jest to samochód, który spełnia swoje zadanie - jeździ i to raczej w sposób bezstresowy. Jakość wykonanie szczegółów: nie jest to ALFA 147 czy Lexus. Koszty eksploatacji samochodu do przyjęcia. Częstotliwość przeglądu co 20000km. Warto, mimo wszystko, robić je w ASO- ceny jednak czasami wręcz absurdalne.
~kloopsik
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
tylko jedna uwaga - nie radzę czekac z przegladem aż nakręcicie 20 tyś. km - widziałem olej (a jakże, zalecany przez producenta), który po tylu kilometrach wygladał jak smoła; z całego serca radzę dokonywac przeglądów co 15-17 tyś. km - autko odwdzięczy się z nawiązką za ten przyśpieszony wydatek
~djbisonus
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Jak dla mnie auto idealne, w miarę szybkie i wystarczająco duże, Alfa nie jest uciążliwa w eksploatacji, naprawy nie rujnują portfela (wszystko zależy od egzemplarza na jakie się trafi) Jak się trafi w miarę zadbany egzemplarz, to nie powinien sprawiać większych problemów.
~Kacper
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
ogólnie jestem zadowolony. W sumie fajnie mieć autko jakich niewiele o ładnej i niepowtarzalnej sylwetce. Żeby tak jeszcze nasze studzienki kanalizacyjne nie były dlaniej zbyt wysokie. Ale i tak moim kolejnym samochodem będzie AR, być może AR159
~stablaa1@wp.pl Piotr
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Jak w każdym włoskim aucie które miałem, drobiazgi psują końcowy efekt (szczególnie zimą)ale dla mnie nie ma to znaczenia ponieważ to auto zwyczajnie mi sie podoba.Osiągi dobre,zużycie paliwa MAŁE (śr. 8.5l /1600ccm).
~spider camper
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
silnik to największa zaleta tego auta nie wiem po co ono powstało rodzinne na pewno nie jest chyba że dla 50 latka w skórzanych rękawiczkach karoseria tyłka nie urywa jak następna generacja piękna